Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy függőségem ami megöli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy függőségem ami megöli a kapcsolatomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerencsejáték függő vagyok, és távkapcsolatban élek ( külföldöm dolgozok és kompletten eltartom a családom viszont havonta hazajárok 2 hétre) van 1 kisfiunk(4) és ha bármilyen pozitivumot kell magamról mondanom az kb annyi hogy anyagilag mindent megadok és mindent fizetek nekik és probálok nagyon pozitív lenni.


Ezen felül viszont sportfogadok többKEVESEBB sikerrel vagyis képes vagyok elbukni a maradék pénzem amit magamnálhagyok.


A baj az hogy ez a függőség már régen túl nőtt rajtam és úgy gondolom hogy segitség vagy támogatás nélkül nem hiszem hogy abba tudom hagyni (többször probáltam és mindig visszaestem)


Az igazsághoz hozzá tartozik hogy a kapcsolatban nem kapom meg a minimális segitséget sem és van egy érzésem hogy csak azért van velem mert szó szerint nagyon jó életet biztositok neki anyagilag de ezen felül sokmindent nem érzek hogy akarná hogy változzak meg.


Csak egy egyszerű példa hogy pl amikor tervezgettük a gyereket akkor én valami elképesztő módon probáltam őt segíteni abban hogy szokjon le a cigiről ami akkor nem kicsit csinált és minden nap dicsértem , segítettem , alternativákat kerestem stbstb szóval érződött hogy valaki mellete van, nálunk ilyen nincs maximum annyi hogy számonkér hogy hol a többi pénz és.


A kérdésem az hogy olyan esetben ha valakinek van egy sulyos függősége pl nekem a sportfogadás akkor jogos elvárás a másikféltől hogy próbáljon segíteni? Attól félek hogy ez az egész "támogatás hiány" megöli a kapcsolatot bennem mert én tenni szeretnék ellene és mostanában éreztem elöször azt hogy megfogom magam és elmegyek személyesen egy csoportba ahova rendszeresen szeretnék járni viszont ha otthonról nem kapok semmilyen támogatást akkor is meg fogom csinálni de vszeg ez a kapcsoaltom végét is fogja jelenteni mert ha forditott esetben lenne én biztos hogy úgy probálnék segíteni ahogy csak tudok a barátnőmön..


Félek hogy azért annyira közömbös a téma iránt mert megkapja azt ami neki kell és ez így kényelmes neki semmi több.


2023. ápr. 8. 18:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon jó,hogy belátod.Másodszor te magad kell változtatnod,menj el egy addiktológushoz.
2023. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szakember!
2023. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Persze, függő vagyok de nem hülye mint jópár ismerősöm akik tizenX év után sem látják be , beszélgetünk és mint egy dohányfüggő "akkor teszem le amikor akarom" szöveget mondják .... Én pontosan tudom hogy nagyon nagy baj van itt és valóban 1 szintet sosem léptem át az pedig az hogy elöször otthon rendezek le mindent és a maradékből pedig játszok de sajnos sokszor inkább nem eszek csak hogy játszani tudjak.


A magam részéről tudom hogy szakember ez nem is kérdés.. Sokkal inkább az érdekel hogy azután mi lesz mert ha ezt leteszem és otthonról semmilyen segitséget támogatást nem kapok (dicséret , sierélmény visszacsatolás stbstb) akkor tényleg úgy fogom gondolni hogy inkább kiszálok ebből a kapcsolatbol.

2023. ápr. 8. 18:17
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A függőségre reagálnék.

Létezik egy app, amit az alkoholisták, dohányosok használnak miután letették a piát, cigit. Végülis egy kalkulátor féleség. Beírod naponta mennyi pénzt költesz a függőségre, aztán 3, 6, 12 hónap múlva láthatod, hogy milyen sok gyűlt össze.

A másik, hogy a sportfogadók 5-10%-a pluszos, próbálj meg tanulni, csináld ésszel, ne érzelemmel. Használj bankroll managmentet, egyszerre csak egy valamire fogadj, ne kombinálj több eseményt, mert az tuti bukó stb.

Nyilván az eddig elúszott összeg miatt ezt nehéz elengedni, szóval, ha nem megy, legalább nézz videókat, olvass könyveket, nehezítsd meg a bukmékerek dolgát!

2023. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
30%
Probálj tözsdézni és egyébb megtakaritási, befektetési formákat nézni.
2023. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
Tudod alap lenne hogy ne kegyél fuggo. Szoval azert nem jar dicseret, elismeres, tamogatas hogy megstavadulj olyantol aminek nem is kene leteznie. Ez a te kereszted, te problemad. Nagyon jol latszik hogy mibol eptkezik a fuggoseged, allandoan a pozitiv visszacsatolast varod. Csaladtol vagy nyereménytől, mindegy.
2023. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Maga a taktikám logikátlan, mohó idióta vagyok az arcom elöt lenne hogy hogyan kellene és hogy hogyan lehet ebből plusszosan kijönni de szimpla pszihológia viszont én tojok rá és kötés kötés hátán mert többet akarok.


Ha a sportogdás részét nézzük csak akkor ebben is csak magamra haragudhatok mert olyan rutinom van benne hogy pff.. 34 vagyok és 18 éves korom óta úgy csinálom hogy az beteges.... Most mondhatnám hogy taktikát váltok és máshogy csinálom de mondhat ilyet egy családapa? Szivem szerint az egésszet úgy hagynám ott ahogy csak lehet és pint annyira nem néznék rá ahogy pl az alkoholt utálom mert azt nagyon utálom ....

2023. ápr. 8. 18:47
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy olyan fog neked segíteni aki ugyanúgy függő volt azért ajánlottam az addiktológust.A családod csak melletted tud állni,de nem fog tudni segíteni.

addikt.hu

2023. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

1, Az összes online oldalról tilsd ki magadat a max időre.

2, A normál fogadó irodákba meg egyszerűen ne menj be.

Máshogy sajnos nem lehet ezt. A párod érdemben nem tud neked segíteni, neked kell megbírkózni ezekkel a démonokkal.

2023. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy jó előfizetéses bukmékert és fogafj úgy, hogy pozitívan jöjj ki, így lemondanod sem kell róla és mindened sem bukod el.
2023. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!