Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen ez a közös élet közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen ez a közös élet közös megélhetés?

Figyelt kérdés

Ha mással is előfordult már ez a véleményére lennék kíváncsi.

Párommal 8-éve élünk együtt érdeklődött a szakmám iránt én segítettem neki az elvégzésében. Belejött hamar. Jól kommunikált , naprakész volt ,ügyesen kezelte a munkával kapcsolatos dolgokat.

Győzködött hogy ,ne dolgozzunk másnak ,inkább csináljunk tovább magunk ezt családi vállalkozásban.


Évek mentek el kijártam az utat a vállalkozáshoz ,minden megvan már hozzá hogy belevágjunk és beindítsuk a munkálatokat.

De mostanra már minden érdekli csak ez nem...

("Ő-Ide megy dolgozni oda megy dolgozni.)

Mióta a testvérének gyereke született az asszonyom csak az érdekli van e olyan munkahely ahhonnan ő gyesre elmehet mihamarabb,mert gyerek kell (így a gyere úgy a gyerek stb)

A vállalkozásunk meg le se, sz@..ja , pedig rengeteg időt pénzt már beleinvesztáltunk.


Rendesen megrémít ,mikor ilyen buta szőke nő stílusban visszakérdez dolgokra "(Rácsodálkozik!) amiket pár éve maga is csuklóból megcsinált és intézett. Sőt sokszor már én kérdeztem meg hogy is kell intézni egy xy ügyet.


Szóval beleugrasztott a közös vállalkozásba ,most pedig úgy érzem egyedül maradtam mindenre. (És ez így nem fog menni)

Úgy állapodtunk meg párom viszi a bürokráciai dolgokat és az ügyintézést kapcsolattartást én pedig a fizikai részét a gépekkel dolgoznék továbbá ,javítom és stb.


Mit lehet ilyenkor csinálni? Mi van ilyenkor?



2023. ápr. 13. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
ezt szoporollernek hivjak, magat befeszkelte egy komfortzonaba es teged kibaaszott a jegre, melozni. Elmondod neki, hogy nem tudod egyedul csinalni es ha nem erdekli, akkor te is elmesz dolgozni valakinek es kesz. Az idot es penzt meg tanulopenznek fogod fel, amit egy eletre megtanultal, hogy ennyit er az eleted parja
2023. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinalod egyedul vagy felveszel egy könyvelőt asszisztenst.

Őt meg kizárod a cég dokgaibol(mivel féltékenységből is visszaélhet bàrmivel és zsarolhatna is)

Gyereket meg szerintem ne csinálj neki mert a nyakadon lesz ő is meg a purgyé is.

2023. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinálnám a vállalkozást egyedül a helyedben.
2023. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyarázod neku, hogy addig ne is álmodjon gyerekről veled, amíg nem indul be stabilan a vállalkozás, szóval lehet neki is beleállni és gyorsítani a tempón.
2023. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet tőle függni.
2023. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem, nem. Párunkkal közösen nem csinálunk vállalkozást.
2023. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekvállalásról nem beszéltetek régebben, hogy mikorra tervezitek? Ha volt kitűzött időpont, akkor ragaszkodj hozzá, egyébként meg ha nem megy, vagy hajlandó vagy engedni, akkor vegyél fel segítséget a céghez.
2023. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen igazatok lehet nekem is hasonló gondolatok kavarogtak a fejemben.


"Úgy indult ez az egèsz hogy családba maradjon a pènz ès rèszben legalább magunk osszuk a szabadidőnket.


Ha felveszek valakit ès bejelentem fix fizetèst kell fizetnem akár van bevètel akár nincs. Így,már nem biztos ,hogy megèri ez a törtènet.

,ráadásul örültem volna ha családba marad az a pènz.


Idegent vagy barátot ,ismerőst nem szeretnèk bevonni üzlettársnak.

Egyszer nagyon megègettem magam ebből kifolyólag.

2023. ápr. 14. 09:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Van az az örök bölcsesség, hogy a barátságot és szerelmet ne keverjük az üzlettel. Nyilván nem azt mondom, hogy az ilyesmi 100%, hogy bukó lesz, de azért jelentősen megnöveli a konfliktusok valószínűségét.

Ráadásul azt is alaposan át kell gondolni, hogy biztos azt a munkát szeretnénk évtizedekig művelni? Nekem 15 év alatt a mostani az 5. munkahelyem. Az első kettőnél maga a munkakör nem volt nekem való. Ideig-óráig csináltam, de végül beláttam, hogy hosszú távon csak tönkremegyek benne. A következő munkahelyen szintén a munkakörrel volt problémám, próbaidő alatt, az első héten búcsút is vettem tőlük. Nem váltunk el haragban, de mindketten beláttuk, hogy más területen jobb lesz nekem. Így is lett. A következő munkahelyemen majdnem 5 évig voltam. A munkakör tetszett, a vezetés nem. Így végül átmentem egy másik céghez, ugyanolyan munakörbe. 6 éve már itt vagyok.

Ezt csak azért említettem meg, mert nem ritka, hogy az ember munka közben jön rá, hogy talán az a munkakör mégsem tetszik neki annyira. Normál esetben ilyenkor felmond, és keres mást, de egy közös vállalkozás esetén ezt nem lehet megtenni anélkül, hogy a másiknak kellemetlenséget ne okoznánk. Így aztán jön a dilemma: most akkor magunkkal szúrjunk ki, vagy a másikkal? Én ezért sem mennék bele ilyesmibe. Meg egyébként is rengeteg konfliktust képes szülni az, ha a két fél ugyanott dolgozik. Pláne, ha ilyen formában.

Ez a "családban marad a pénz" meg kicsit demagóg dolog. Egyrészt: nem éri meg ezért tönkrevágni egy kapcsolatot, másrészt meg: anyagilag sem reális érv. Ha mondjuk a másik fél inkább máshol vállal munkát, és te felveszel egy "külsős" alkalmazottat, ő nyilván nem a bevétel felét fogja elvinni, hanem azt a fix fizetést, amiben megegyeztek. Aminél meg lehet, hogy a barátnőd még többet is keres.


"Így,már nem biztos ,hogy megèri ez a törtènet"

Ha ez nem éri meg, akkor az azt jelenti, hogy az a vállalkozás életképtelen. Ugyanis ha nem tudod kigazdálkodni egy alkalmazott fizetését, az azt jelenti, hogy párodnak is kevesebb bevétele lett volna, mint egy átlagos munkabér. Így pedig tényleg jobban jöttök ki, ha ő inkább máshol dolgozik.


Nyilván annak fényében, hogy ő erőltette a dolgot, és most ő nem akarja, ez így elég ciki helyzet, de erre írtam, hogy ez jó alaposan át kellett volna rágni még azelőtt, hogy belevágtatok volna. Főképp azért, amit a legelején írtam, hogy egy vállalkozásból nem lehet konfliktus nélkül csak úgy "kiugrani".

És ahogy látom, azt már sikerült elérni, hogy a kapcsolatotok megromoljon. Amilyen lenéző stílusban beszélsz róla, szerintem bölcsebb lenne, ha nem közös vállalkozásban, hanem külön életben gondolkodnátok.

2023. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, neked nem kell üzlettárs.. Ha akarod, csináld te magad, a párkapcsolti közös üzleti modell pont olyanolyan mint a barátokkal. Sőt, még rosszabb.. Ezért is írtam a nulla százalékos hozzászólást hogy párunkkal közös üzletet ne. Ezt részben a 9es megírta helyesen, kifejtve hogy miért ne, továbbá amivel én megégettem magam az az hogy ha beosztottad van neki utasításokat adhatsz.A párodtól kérsz. Szívességet.. Pedig ez munka, ahol nem szívességek halmaza van jelen, hanem feladatok, amiket meg kell oldani, egyik függ a másiktól.. Nincs megértés, nincs szívesség, feladat van, megoldandó, időben.
2023. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!