Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy normális párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy normális párkapcsolat? Nem a rózsaszín ködös, hanem amikor már komoly és eltelik pár év.

Figyelt kérdés
Mennyi időt kéne együtt tölteni, milyen programokat csinálni együtt és külön, az jó ha mindenki külön hobbival rendelkezik és azt egyedül vagy mással űzi, vagy az a legjobb ha együtt?az ünnepeket csak a család többi tagjával vagy van amit kettesben kéne tartani?A jövőt tekintve közös kassza, vagy külön az optimális.. Biztos van a kérdéseim között ami teljesen egyéni, de ettől függetlenül érdekel ki mit tart jónak

2023. ápr. 20. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet ennyire megtervezni.. vagy jo lesz vagy nem , az ido donti el.
2023. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 13 éve vagyunk eggyütt, nagyjából hetente van 1-2 minőségi és tartalmas szex. Emellett dolgozunk mindketten, közösen csináljuk a házimunkát és főzünk, intézzük a bevásárlást. Sok minden eggyütt csinálunk, de vannak én időink. Én olyankor gamelni szoktam, a férjem fotózgat vagy olvas.


Két számlánk van, de nekem fent van a telómon az ő bankjának az appja és a belépési kódot tudom, neki az enyém. Mindkét számlához van, mindenkinek kártyája.

Minden kiadást megbeszélünk. Tartalékunk is van, megbeszélés kérdése abból is mire és mikor kölrtünk.

Neki vannak pasi haverjai, akikkeé 2-3 hetente elmegy sörözni. Nekem egy nagyon jó barátnőm, akivel 2-3 hetente összeborulunk.

Ünnepeket közösen, kettesben. Ritkán látogatjuk a rokonokat, egyikünk sincs oda a saját családjáért.

2023. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Unalmas, megszokott, megöl a nyugalom nyomaszt az unalom, ismert, túl kiszámítható, egy idő után jobban fogod ismerni őt, mint te saját magadat. Unott lesz, befejezed a mondatait, tudod hova nyúl, mikor nyúl, miért nyúl, aztán a nagy unalomba elkezdesz agyalni, vajon milyen lenne mással, más valakinek mit mutatna, milyen lett volna, aztán tovább agyalsz, hogy milyen perverz dolgokat szeretne a szexben, kipróbáljátok, aztán az is unalmas lesz már, aztán agyalsz másokon, hogy milyen lenne mással a kapcsolat, a szex stb...aztán az is unalmas lesz, utána bejelented, hogy vége, ennyi voltál, ő szeretne még, próbáljuk meg, aztán megcsal, itt lesz egy nagy törés és az akit megismertél nem lesz többé, egy új embert fogsz megismerni, aztán bevallod te is megcsaltad, aztán radobbentek, hogy mindketten alkalmatlanok vagytok párkapcsolatra, de elmentek még parterapeutahoz, (ami nem feltétlen lehúzás, nekünk pl segített 1-2 dologban, csak a lényegben nem) utána még húzzátok, vonjátok még, de érzitek, hogy ez nem az a film.


Én 5 évet írtam le, én ezt tapasztaltam.

2023. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Összeköltözéstől kezdve közös kassza.

Ünnepekkor együtt menni mindkét fél szüleihez, rokonaihoz. Nagyjából egyenlően kell időt szakítani mindkét fél rokonságára.

Pl. karácsonykor Szenteste kettesben otthon, kar.1. napján egyik szülőhöz menni, kar.2. napján másik szülőhöz menni.

A másik fél családi születésnapjaira és névnapjaira együtt menni.

Jó, ha van közös hobbi ill. időtöltés. Nem baj, ha van külön töltött idő, de a közösen eltöltött idő prioritás legyen mindkettőjüknek.

Exekkel ne tartsák a kapcsolatot (ha nincs tőle gyerek). Maximum, ha közös baráti társasághoz tartoznak, akkor ott legyenek együtt, de külön telefonálgatások, üzengetések köztük ne legyenek.


Egymás szüleit, rokonait, barátait ne szidják. Ha negatív véleményt akarnak róluk mondani, azt tapintatosan és kulturáltan tegyék. Ugyanakkor mindkét fél álljon ki a párja mellett, ha a szülei bántják, kritizálják.

Ha bárki rosszat mond partnerükről, fogadják kétkedve a hírt és ne alkossanak addig véleményt amíg utána nem járnak a dolognak.


Sokat és nyíltan beszélgessenek egymással. Ne legyenek tabu témák köztük. Se az, ha az egyiknek kellemetlen szájszaga van, sem az, ha a szexben valami nem passzol köztük, sem az, hogy hogyan vélekednek az esküvőről, gyerekvállalásról, gyereknevelésről, anyagiakról. Nem baj, ha nem azonos a világnézetük és politikai nézetük, de ezt tudják tolerálni egymástól.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2023. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 én 2-es vagyok, nekem pont ez a kiszámíthatóság és állandóság az, ami miatt jól működik. Nekem és neki is szüksége van erre. Az unalom ellen viszont tenni lehet és kell is, különben ellaposodik a kapcsolat, mint ahogy te leírtad.
2023. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Jézusom meg is hülyülnék ha nekem ennyira be kellene osztani, hogy most Kari 1. nap anyámék, Kari 2.apósomék. Hétfőn szex, kedden sorozat, szerdán póker, csütörtökön séta, pénteken buli, szombat reggel 9ig szex :D Ez kb. ilyen.
2023. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: "Hétfőn szex, kedden sorozat, szerdán póker, csütörtökön séta, pénteken buli, szombat reggel 9ig szex :D"


Ezt a baromságot csak te találtad ki!

2023. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Nem a 6os vagyok, de van egy felső vezető barátnőm, akinek a férje is vállalkozó, kb. még ez is be van írva a naptárába. De szerintem a férjének is, úgy van legyeztetve a közös idő is mint valami meeting a cégnél...
2023. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez tök egyéni, nem mindenkinek ugyanazok az igényei. Én pl. sosem tudnék boldog lenni olyan párkapcsolatban, ahol mindent csak együtt csinálunk és megszűnünk önálló személyként létezni, nem nekem való. Mi minden évben legalább másfél hónapot külön töltünk, néha ennél is többet. Ezek azok az időszakok, amikor egymás nélkül utazunk el 1-1 hétre vagy pár napra, pl. családot látogatunk, barátokat látogatunk, olyan utakra megyünk ami a másikat nem érdekli. Pl. ő szeret pecázni és sátrazni a haverjaival, ahol én szétunnám magam, én szeretek több napos túrákra járni, amit ő utál.. Nem mindent kell összegyeztetni. Ebben a másfél hónapban benne van évi 1 hét fesztivál neki, 5 nap nekem, de más időpontban, így valamelyikünk ilyenkor itthon van egyedül. Eljárunk külön programokra is a hétköznapokban, de közösen is csinálunk programokat baráti társasággal. Együtt élünk és mindketten itthonról dolgozunk, így sok interakciónk van nap közben és az estéket is legalább heti 5x együtt töltjük. Hétvégén az egyik napon el szoktunk valahová menni együtt, minden évben legalább 2x elutazunk együtt valahová. Nekünk ez tök elég, semmi hiányérzet.

Pénzügyekben hibrid kassza. A közös költésgekre és megtakarításra közös számla, a fennmaradó összegkre külön számla. Nem szólunk bele, ki mire költ a saját pénzéből, de nem is nagyon kell ezen vitáznunk, hasonló a pénzügyi kultúránk.

Ünnepeket együtt, esetleg barátokkal valakinél. Én nem tartom a kapcsolatot a családommal, az ő családja egy másik kontinensen él, nincs családozós ünneplés. Őszinte leszek, nem is hiányzik az ezzel járó hercehurca :)

2023. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni hogy mikor lép le.
2023. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!