Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van jelenleg lelkisegély chat,ami működik is? (párkapcsolati problémák és életvezetési...)

Figyelt kérdés
Páromnál vagyok, beszélni nem tudok telefonon jelenleg... Viszont nagyon segítségre lenne szükségem, mert már úgyérzem tönkremegyek. Pszichiáterem van, gyógyszert szedek depresszióra, plusz nyugtatót. Bár azt már csak letevőben, visszafogva az adagokat. Pszichológussal többel is beszéltem már 1-1 órát... De semmire nem mentem velük. 31/N

#párkapcsolat #lelkisegély #Rossz életvezetés
2023. ápr. 27. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lelkisegély szolgálattal még kevesebbre fogsz menni. Ők nem pszichológusok, tanácsot nem adnak. Meghallgatnak, hümmögnek, együttéreznek, majd elirányítanak pszichológushoz. Ha csak ennyi kell, akkor hívd őket. CSetet csak a kékvonal esetében tudom, hogy van, viszont ők csak 24 éves korig fogadnak klienseket. Felnőtt lelkisegélyt csak telefonosat tudok.
2023. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ. Akkor eldünnyöghetek ennyierővel magamban is...
2023. ápr. 27. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, mármint ők konkrét tanácsot nem fognak adni, nem is adhatnak, mert nincs hozzá képzettségük. A pszichológus/pszichiáter kellene, hogy segítsen, csak ők meg nem elérhetőek mindig.

Amúgy mi a baj?

2023. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szívesen meghallgatlak, segíteni nem biztos hogy fogok tudni, de egy próbát lehet hogy megér, lehet csak annyi kell, hogy “elmondd” valakinek.
2023. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Párommal 2 éve jöttünk össze. Akkor szerelmet éreztem. Életem 3ik szerelme. Nemsokára rá, kiderült, hogy alkoholista. Én akkor még spangliztam, így talán azért, de nem vettem tudomást a problémájáról. Mára már én semmilyen szert nem használok. Se fű, se alkohol (egyátalán). KB 1 éve csesztetem, hogy tegye le. Múlthéten kirúgták a munkahelyéről is, az alkohol miatt. Nekem eddig se volt munkám... Mert vagy lusta vagyok, vagy, én nem tudom... De soha egy munkahelyen sem álltam meg a helyem. (amúgye is vagyok 50%olva) Most egy hete belekezdett a leszokásba, mondtam neki, hogy itt leszek vele, ki sem lépünk a lakásból, mosok, főzök, takarítok, csak rakja végre le a piát. Elkezdett gyógyszert is szedni, mert a pszichiáter ezt ajánlotta. Eddig bírja az egy hetet alkohol nélkül. De én azt hiszem most durrant ki a lufim. Mert úgyérzem az eddigi sok általa való átbaszásom miatt már elmúlt a szerelem és "csak" segítek...
2023. ápr. 27. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Tökéletes pár vagytok pedig.
2023. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez kemény sztori, nem neked kellene felvállalni, hogy leszoktatod az alkoholról. Kérni kellene neki segítséget, van befekvős rehab is, meg van az anonim alkoholisták klubja, az is jó lenne. De alapvetően ez az ő harca. Viszont, ha ő újra és újra visszaesik, te meg támogatod ebben, azzal csak romlani fog a helyzet.

Az viszont nagyon nem jó, hogy nem dolgozol. Hány éves vagy. Miből élsz, a barátod pénzéből? Saját lábadra kellene állni, mert láthatóan a párod nem fogja tudni finanszírozni az életeteket, neki most a leszokásra kellene leginkább fókuszálni.

2023. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusokhoz nem 1-1 órára kell járni, hanem EGY pszichológushoz kell eljárni, és általában többször, ha mélyebben gyökerező gondja van az embernek. Ha random elmész 1-1 terapeutához, az azért nem segít, mert kb megfejteni se lehet így, hogy pontosan mi a problémád, milyen irányba érdemes menni.
2023. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-asnak igaza van. Hathatós változáshoz több hónapnyi/több éves közös munkára van szükség.
2023. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kékvonalnak vannak segélyvonalai, az oldalukon találsz több felületet hogy kapcsolatba tudj lépni velük
2023. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!