Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebben az esetben mi lenne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
6 éve már hogy vége az első kapcsolatomnak ami 5 évig tartott, én nagyon szerettem őt és próbálkoztam hogy kezdjük újra de ő nem akarta. Ez nagyon mély sebet ejtett bennem. 5 éve már egy másik kapcsolatban vagyok az elején nagyon jól ment aztán elkezdtem keresni az exem és x havonta előtörtek az érzéseim hogy meg akarom keresni de közben fáj hogy elhagyott. Sokszor hazudtam a páromnak de mindig kiderült hogy az előzővel találkozok. Vannak nagyon jó időszakaink sokáig aztán hirtelen már a régi fájó érzések jönnek. Néha azt érzem korán kezdtem új kapcsolatba. Annyira viszont nem akarom a régit hogy az újnak véget vessek és elköltözzek. A biztosat nem adnám fel a régi miatt. De így sem jó mert nem akarok játszadozni senkivel. Nagyon szeret engem a sok rossz tettem ellenére és nem ezt érdemli tőlem. Én is szeretem és nagyon jó vele lenni, nagyon jól bánik velem, mindenben mellettem áll pedig lenne oka hogy ne tegye. Félek ha elmegyek akkor kis idő múlva bánni fogom de akkor már késő. Lehet hogy hagynom kéne mind a kettőt mert egyiket sem érdemlem meg ennyi huzavona után. Vagy keressek egy pszichológust aki segít feltárni miért nem tudok túljutni a régi dolgokon és huzamos ideg boldog lenni a párommal? Ha jól belegondolok csak el kéne felejtenem a múltamat és tökéletes lenne minden. De ennyi idő után nem sikerült még.

2023. ápr. 30. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz, mert ez így nem egészséges, ráadásul csak a másikkal baszol ki, akit minden bizonnyal amúgy meg sem érdemelsz.
2023. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
88%

A logikus lépés tököt növeszteni, magadba visszavonulni és nem szívni màs vérét hazugsàgokkal.


Tudom, nehéz lesz (gerinc nem léte, ilyesmik) de meg kéne tenned. Az én megfogalmazàsomban létezik egy ilyen: életidő. Az az idő, amit elveszel a màsiktól a lebegtetéssel.

2023. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A szeretet és a kötődés más. A mondataidban sokszor forog körülötted a dolog, hogy neked mi fáj, vagy mi nem jó. Azt kevésbé látjuk, hogy maga a személy fontos lenne, hogy nekik mi fontos, miben szeretnéd őket boldoggá tenni.

Az a benyomásom, hogy inkább szólnak rólad a dolgok, mint bármelyikükről. Inkább azt kéne figyelni te mit tudsz adni. Így elsőre olyan, mintha unatkoznál, és egyik sem dob fel. De akkor ez sem arról szól, hogy valaki a másikat szereti, hanem csak kötődik.

2023. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hagyd mind a kettőt
2023. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb döntés ha mindkettővel szakítanál és nem keresnéd őket többé.
2023. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt hagyd békén és menj el szakemberhez.
2023. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért jutottam idáig hogy kiírjam ezt a kérdést mert ugyan együtt lakunk de február óta szünet alakult ki közöttünk. Én mindig bújtam meg pusziltam, alig vártam hogy végezzek és lássam, csókoljam, megtudjam milyen napja volt stb, viszont ő nem igazán viszonozta ezeket. Nem beszéltük meg hanem szépen lassan minden ami egy kapcsolatra jellemző megszűnt. Ezt úgy értsétek mintha csak barátok lennénk. Megy a háztartás, bevásárlás együtt, amikor tud értem jön a munkába, pár szót beszélünk a nap folyamán de nem sokat. Az elején én azt hittem mindez azért van mert nem szeret, megbeszéltük bocsánatot kért a figyelmetlensége miatt és azt ígérte jóvá teszi. Telt az idő és nem változott semmi nekem meg nagyon hiányzott hogy olyanok legyünk mint régen, de közben feljöttek a régi sérelmek hogy annak is vége lett pedig én nagyon szerettem volna, lehet hogy ez sem fog működni pedig milyen jól megvoltunk a kialakult szünet előtt. 2-3 hete meg már azt kezdtem érezni hogy nem bírom már tovább tartani ezt a távolságot, bárcsak olyan boldogok lennék mint a szünet előtt, hiányzik az ölelése az hogy összebújjunk, jókat nevessünk, hiányzik a csókja meg minden ami egy kapcsolathoz kell. Ha belegondolok hogy szakítunk és elköltözök innen a szívem szakad meg úgy érzem nem tudnám megtenni. Arról meg eszembe sem jut fantáziálni hogy az exemmel mi van, vagy hogy milyen lenne újrakezdeni.

2023. ápr. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!