Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van egységesen mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van egységesen mindenki azon a véleményen, hogy meg kell tartani a volt párokkal készült fotókat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, egyedül vagyok azzal a véleménnyel, hogy nem kellenek képek exekkel. De mindenki más szerint igenis kell.


Vannak átmenetek persze, van, aki csak egy eldugott mappában tartja, van, akinek Facebookon van fent a kiemelt képek között a csókolózós kép úgy, hogy már új párja van, van, akinek kinyomtatva van fotóalbumokban amit elővesz nosztalgiázni évente. Ha meg esetleg szóvá teszi a párja, hogy oké, azért a netről légyszi szedd le, mert az zavar, akkor az ex emléke lesz a fontosabb, nem akar kettőt kattintani, ennyit nem ér az állítólagos szerelme.


Van, aki csak olyanokat őríz, amihez jó emlék köti és van, akit szarrá csalt a legjobb haverjával majd hozzá is ment feleségül, de ragaszkodik az emlékeihez. De kinek kell fotó ahhoz, hogy emlékezzen valakire? Az csak úgy alapból megvan a fejben, nem?


2023. máj. 18. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sok embernek szar a memóriája. Ezt úgy mondom neked, hogy én pontosan emlékszem, ki mit mondottz hol állt, milyen idő volt, milyen zene szólt, milyen random kutya sétált el mellettünk. Félelmetes, hogy az emberek a saját szavaikra nem emlékeznek.


Mindemellett akármelyik exemmel történt dolgok az én életem részei is. Szerintem elég gyerekes mindig újrakezdeni meg törölni a régebbi dolgokat. Azok miatt is vagyok, aki vagyok.

2023. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen jó a memóriám. De fura, hogy valakinek nem a rossz jut eszébe arról, aki rendszeresen csalta és szívesen nézegeti a képeit.


Szerintem nem gyerekes. Nem ez a jó szó rá. Én például azért is törlök hamar mindent, mert nehezen lépek túl, nézegettem a közös képeket, olvastam a beszélgetéseket... aztán kitöröltem és hamar jól lettem. Persze volt olyan, hogy évekkel később mégis találtam közös képet, ami a törlésnél elterelte a figyelmemet. Nem zavart, hogy láttam, de nem tartottam meg, mert nem láttam értelmét, én emlékszem így is rá.

2023. máj. 18. 12:44
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Megvan fejbe, de az egy idő után nagyon elhomályosodik. Én kicsit megbántam hogy nem tartottam meg egy képet se az első barátnőmről. A többi volt barátnőimről már vannak képek, még szex videok is.


Pontosan nem tudom meg mondani miért őrizgetem ezeket. Talán a tudat hogy vannak róla képeim, hogy együtt voltunk. Ha nem lennének róla, olyan mintha meg se történt volna. Én meg nem akarok X évet az életemből kitörölni, ugyan úgy a részem. Meg talán az egomnak is jót tesz mikor felelevenítem milyen jó nőket dugtam:D

2023. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Altalanos jelenseg, hogy egyesek nem torlik meg akkoris ott van mediaban eletem szerlme mucikaja amikor mar reg mas no a felesege.
2023. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se kell. Ha van is ilyenem valahol arról nem tudok.
2023. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Attól még, hogy a kapcsolatnak csúnya vége lett, attól még maga a kapcsolat lehetett jó, kötődhet hozzá sok sézp élmény.

Aki fejezeteket töröl ki a saját múltjából, az a saját személyiségéből töröl ki részeket.

Nyilván, közösségi médián illő levenni az ilyesmit, bár mondjuk szerintem eleve nem illő felrakni oda bármit:D


Igazából... mi az érv a képek törlése mellett? Most nem a facebookra kirakott képekről beszélek, hanem a saját felületen lévő képekről.

2023. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 Nem fejezeteket töröl ki, csak képeket. De emlékszik mindenre ugyanúgy, levonja a tanulságot stb. Engem is csaltak már meg, hát nem az szokott eszembe jutni, hogy jaj de jó volt amikor elmentünk egy szép helyre, vagy hogy de romantikus volt az első csókunk, hiszen a megcsalás mindent felülírt nálam.


Az én érvemet leírtam az előbb, ha megvannak a képek, nézegetem, nem lépek túl, a múltban élek. De ha ez nem lenne. Ha nekem van egy új párom, akkor jobban szeretem, mint az előzőeket. Ő életem szerelme, különben nem lennék vele (oké, sokszor kiderül, hogy nem az, de akkor úgy érzem). Akkor meg főleg nem gondolok exekre, nem nosztalgiázok, nem akarok közös képeket nézegetni. Illetve én magamból indulok ki, nekem rosszul esne, ha a szerelmem mutogatná a képeit és ott lenne egy másik lánnyal összebújva. Tudom, hogy az a múlt, de akkor se akarom látni. Elképzelni sem, de látni főleg nem, nem féltékenységből, de ha szeretek valakit, nem akarom azt látni, hogy mással csókolózik, még régi képeken sem.

2023. máj. 18. 13:31
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Régi családi képeket szoktál nézni?


Egyébként nyilván, arról nincs szó, hogy mutogatja másnak, hogy "nézd, ott smároltunk":D Ne szélsőségekkel érvelj. Az átlag annyi, hogy megtartja a képet olyan helyen, ahol csak ő látja, ha akarja.


És az amúgy elég szomorú, hogy neke dmindent felülírt a vége. Ha csak a harag marad meg, akkor az esélyesen azt jelzi, hogy nem sikerült lezárni rendesen az adott élményt, maradt feldolgozatlan tüske.

2023. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Családi képeket szoktam igen, de az más, velük tartom ugyanúgy a kapcsolatot és nem romantikus meg szexuális élményeim vannak velük :D


Hát igen feldolgozatlan tüske valóban van. De tudni kell, hogy ő végig csalt, csak nem tudtam róla (5 hónapot jártunk)

2023. máj. 18. 13:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ha van feldolgozatlan tüske, akkor esetleg dolgozd fel. Magadnak teszel jót ezzel.


Családi képeket azért nézeget az ember, mert segítenek visszaemlékezni a régi időkre. Nosztalgia. Most az, hogy szexuális kapcsolatod kivel volt, az tökre nem jön ide sehogy.

2023. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!