Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondanátok meg a pártokna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondanátok meg a pártoknak, hogy zavarnak az új szokásai?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hétben csak itthon van, mert felmondott a munkahelyén, júliusban kezd az újon. Amióta itthon van szinte csak a gép előtt ül és játszik akár hajnalokig. Ma is mikor készültem dolgozni, ő akkor feküdt csak le.

Ez azért is zavar, mert nem töltünk együtt időt, úgy érzem hiába van itt, mégis egyedül vagyok. Illetve különösen zavaró is, hogy késő éjszaka is beszélget a "társaival" a játékban. Teljesen ráfüggött. Megemlítettem neki és elismerte, hogy eléggé függője lett. Mikor kértem, hogy jöjjön el velem kicsit sétálni, mozduljunk ki, ő nem akart, én meg nem erőltettem. Néha odajön hozzám 1-2 puszira és pár szót váltunk, de igazából már semmi több nincs. Pedig amikor fáradtan hazaérek a munkából jól esne, ha nem csak azt hallgatnám mindig, hogy a gépet nyomja és ott beszélget, hanem inkább velem. Mostanában én elég sokat túlórázom, tanulok is, és annyira fáradt vagyok mindig, hogy nincs kedvem sem erőm erről "vitatkozni vele", csak eldőlök és én is magamba temetkezem. Kicsit úgy érzem, eltávolodtunk egymástól és ennek így nem lesz jó vége.


Igazából annak örülnék, ha napi csak 1-2 órát játszana, azt is csak akkor, amikor nem vagyok itthon. Szinte semmi sem érdekli a játékon kívül. Mikor ezt megemlítettem neki, úgy tűnt, hogy megsértettem.


Nem tudom hogy lehetne ezt normálisan megbeszélni és elérni, hogy ne forduljunk így el egymástól. Túlságosan előtérbe került nála a játék, ami engem már nagyon zavar.



2023. jún. 12. 20:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
87%

Én beszélnék vele és próbálnám arról meggyőzni, hogy a saját mentális jóléte és produktivitása érdekében érdemes lenne valami rendszert bevezetni a hétköznapjaiba, mert nagyon nehéz lesz visszaszokni utána. Ez tapasztalat.


Javasold, hogy csináljátok együtt aktív dolgokat és próbálja meg tartani a keretet játékkal. Egy-egy nap lehet ilyen, de ha mindegyik ilyen, akkor összefolyik és a végére egyrészt csak telik az idő a semmibe, másrészt meg nem is fogja úgy élvezni, amit csinál, mert minden nap egyforma lesz.

2023. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
Lakótársnak jó, ha jó, aztán majd valamelyikőtök megismerkedik valakivel, akivel lelép.
2023. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
71%

"Hagyd már abba, legyél szíves!"


később


"Ha nem fejezed be, el leszel távolítva innen"


még később


(Repül kifelé az ajtón a cuccaival együtt a Napba)

2023. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%
A diablo 4 az mar csak ilyen.
2023. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
68%

Igazság szerint rég rossz, ha neki nincs igénye arra, hogy a barátnőjével foglalkozzon. Ez azt jelzi , hogy neki már nem te vagy a legfontosabb. Én ezek alapján inkább szakítanék, mert jól látszik, hogy megváltozott a fontossági sorrendje. Én személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy innentől felesleges erőltetni a kapcsolatot.

+Legalább a házimunka is kevesebb lenne 1 ember után mint 2. Még úgy is ha egyébként az otthoni teendőket már mindkét fél csinálja. De azt sem írod, hogy egyáltalán elvégezné e a házimunka rá eső részét. Csak hogy egész nap játszik.

2023. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Kitana. ***** válasza:
88%

Beszéljétek meg, hogy menjetek együtt aludni, reggel kel veled, és van 8 órája játszani és a kapcsolatotok se megy tönkre. Az érthető, hogy most kihasználja a szabadidőt, amíg van. Ha nem bír elaludni, akkor pedig igyon meg egy kávét, amikor te kelsz, játsszon tovább aznap és maradjon fent amíg csak bír, így vissza lehet szokni a normális rendszerre pár nap alatt.

Szerintem simán megmondhatod neki, hogy amíg nem vagy otthon, addig azt csinál amit akar, de kezded úgy érezni, mintha csak lakótársak lennétek. Nem gondolom, hogy ez egy súlyos téma lenne amin majd kiakad, ennél nehezebb megbeszélnivalók is akadnak néha kapcsolatokban.

2023. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalatom szerint ezzel elkezdődik egy kamasz gyerek kontra anya jellegű kapcsolat.

Ne játssz egész este, menj időben aludni, ma se csináltad meg a házimunkát, vedd ki a részed...!

Nekem te ne mondd meg, addig vagyok fent, amíg akarok, ez online játék és nem lehet megállítani, mindjárt, csak ezt még lejátszom, ne cseszegess ezzel, felnőtt vagyok te meg nem vagy az anyám....!


A játékfüggőség sajnos tud olyan súlyos lenni, mint bármelyik másik. Mint egy drog. Te nem tudod kirángatni, amíg szerinte semmi probléma.


Ez a kettő meg egyenként is szakítóok lesz.


Szerintem adj neki időt, hogy mi lesz, ha újra dolgozik. Aztán ha nem lesz sok javulás, akkor rá kell adni a kabátot.

2023. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
47%
Nyomj egy ALT+F4-et játék közben. Jó lesz
2023. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Szerencsére úgy látom ő is érzi, hogy gáz ez a szituáció. "El tudtam rángatni" onnan, ráadásul nem került nagy erőfeszítésbe. Csak mondtam neki, hogy hiányzik és túl sokat ül a gép előtt, 10 percen belül abbahagyta és egymással foglalkoztunk.


A házimunkát is hanyagolta, szinte semmit sem csinált meg, csak a gép előtt ült egész nap, de a hétvégén együtt takarítottunk. Szerencsére benne van a tudat, hogy nem jó, amit csinál, és nem jó, hogy minden munka rám marad itthon, miközben én dolgozom is napközben. Ellustult nagyon a játék miatt. Remélem, hogy ez csak átmeneti állapot. Érzem azt, hogy meg tudjuk beszélni, főleg hogy ő maga is tudja, hogy ez probléma.


Főleg hogy az én kezem is benne lehet, hogy ez így alakult. Túlhajszoltam magam mostanában, nagyon fáradt voltam, nem sok időm volt magamra se, elhanyagoltam őt is. Emiatt is kezdett el többet gépezni. Valahol az én hibám is.

2023. jún. 12. 22:28
 10/40 A kérdező kommentje:
Nem ilyen volt ő, pár hete kezdődött. Látom, hogy nem reménytelen a helyzet, szóval reménykedem, hogy visszaáll minden olyanra, amilyen volt.
2023. jún. 12. 22:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!