Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom miért nem érti meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom miért nem érti meg, hogy tök hülyeséget csinál anyagilag?

Figyelt kérdés

Mielőtt összeköltöztünk, vett egy lakást, amit teljesen felújított, azonban a felújításból maradt összesen 5 millió forint, amit felesben fizetünk (én költöztem össze vele). Én havonta utalok 90 ezret, ő is 90 ezret, ezzel havi 180 a törlesztés. A párom nagyon jól keres, és én is, azonban meddig én csak a szükséges minimumot törlesztem, ő a saját pénzéből agresszívan több hónapokat előtörleszt, aminek semmi értelme. Ha ő a saját pénzéből 450 ezret kifizet havonta az én 90ezremmel azért, hogy hamarabb ki legyen fizetve, sokat bukik, mert a többszázezer forint mehetne állampapírba, ami 1 év alatt akár fél hónapnyit tudna kamatozni, de ő hajthatatlan és inkább minél hamarabb ki akarja fizetni.

Én még 2 évig utalok majd neki kb 90ezer forintot, amit majd ő betesz állampapírba, de úgy érzem, ilyen jó kamatozás mellett teljesen értelmetlen valamit előtörleszteni, aminek fix törlesztése van havonta, csak azért, hogy 2-3 év helyett 1 év alatt ki legyen a lakás fizetve.


2023. jún. 16. 20:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%
Az ő lakásáról van szó, úgyhogy úgy fizeti, ahogy akarja, te törődj a te részeddel csak.
2023. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatban nincs “te” részed. A párom potenciálisan milliókat bukik azért, mert ostobán előtörleszt valamit, aminek semmi értelme.
2023. jún. 16. 20:37
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem drágám van, nem vagytok házasok, úgyhogy az az ő lakása, nem együtt vettétek, ő vette magának:


"Mielőtt összeköltöztünk, vett egy lakást, amit teljesen felújított, azonban a felújításból maradt összesen 5 millió forint, amit felesben fizetünk (én költöztem össze vele)."


Lehet, hogy együtt vetettek fel kölcsönt/hitelt a felújításra, de a lakás még mindig az övé és hogyha szakítottok neked semmi jogod nem lesz hozzá mivel nem vagytok házasok. Te akkor is csak fizetheted a te részed.

2023. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
99%
Ő a hülye de fizetsz másnak a felújításáért? Elvesztettem a fonalat..
2023. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk hogyha nem vetettek fel a felújításra pénzt közösen, akkor nem értem én se, hogy miért fizetsz neki havonta... Ugye nem vagy olyan ostoba, hogy sehol kölcsön de te fizetsz neki? ^^
2023. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Egy pár vagyunk, itt lakom én is. Ha egyedül élnék, 90 elmenne albira, akkor már inkább menjen el ez a 90 a közös lakásra
2023. jún. 16. 20:43
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hitel közös???
2023. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Hát, igen, itt te vagy az, aki hülyeséget csinál, ha nem vagytok házasok. Felújítást fizetsz valamire, amihez semmi közöd. Ha szakítotok sose fogod behajtani, amit belefektettél más lakásába.
2023. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez hol közös lakás? Ez az övé meg az ő hitele. Te max kezesnek kellesz ha nem fizetne rádver(het)né az egész hitelt.
2023. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Azért fizetek, mert ebben a lakásban lakom. Később majd közös kasszánk lesz nyilván
2023. jún. 16. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!