Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ne reagálj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne reagáljam annyira túl ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyunk együtt, azóta csak hétvégén találkozunk (messze lakunk egymástól)

Észrevettem hogy mikor hétvégén valami miatt nem tudunk találkozni, és ő akkor programokat szervez a haverokkal (amire amúgy én is szoktam menni) akkor olyan rossz érzésem van. Ilyenkor sokkal jobban szeretném ha otthon maradna és akkor addig is tudnánk beszélni telefonon, ha már nem tudtunk találkozni azon a héten. Volt már hogy én betegen feküdtem itthon, amíg ő elment egy koncertre amire én is nagyon szerettem volna menni, és titokban azt akartam hogy ő se menjen így, de végül elment és megbékéltem a dologgal, hogy legalább ő érezze jól magát. Akárhányszor ez van mindig előtör bennem valami negatív érzés, hogy nélkülem megy ide-oda de próbálom annyira nem hangoztatni. Ez valami enyhe birtoklási vágy, vagy mi lehet? Most elgondolkoztam, hogy ez nem túl normális.


2023. júl. 2. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Birtoklasi vagy is lehet, féltékenység, másfelől viszont ha csak hétvégente tudtok találkozni, akkor a haverjaival miért nem hétköznap próbál meg valamit csinálni? Vagy úgy, hogy lehetőség szerint ne utkozzon a baráti találkozó a veled való idővel? Nekem az a rá kapcsolatos exem csinálta ezt, aki le akart rázni.
2023. júl. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy toxikus lerázós kapcsolat....
2023. júl. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a kérdés inkább az, hogy ilyenkor te miért nem tudod lefoglalni magad?
2023. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem túl reális elvárás, hogy 2,5 évig ne menjen hétvégi programra a barátaival, csak mert te éppen nem érsz rá. A barátok sem érnek rá mindig hétköznap, meg az nem is olyan jó, ha másnap munkába kell menni.

Kicsit önző a hozzáállásod, de legalább észrevetted, hogy a kisajátítás nem egy járható út. Ezen is csak a szokásos módon lehet segíteni: önismeret vagy ha az nem megy, akkor terápia, pszichológus, ha erre nincs lehetőség, akkor sok-sok ebben a témában íródott könyv, ami segíthet feltárni, honnan ered nálad ez a hajlam.

2023. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért nem erről szól az egész kapcsolat. Szinte minden hétvégén valamikor összeülünk a haverjaival és ez így rendben van nekem is. Csak mondjuk 3 havonta egyszer ha valamiért nem tudok átmenni hozzá hétvégén, akkor péntek és szombat este is összeül velük. És mivel napközben sok a teendője, így este lehetne idő beszélgetni, csak akkor meg egyből megy tovább haverokkal. Szó sincs arról, hogy egyáltalán ne találkozzon velük, csak ilyenkor kicsit háttérbe szorultnak érzem magam.

Abban van valami igazság, hogy itthon egyedül kicsit nehezen kötöm le magam.

2023. júl. 2. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval, miért nem tudod lekötni magad?
2023. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy elég fontos neki...
2023. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!