Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért "hátráltat" a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "hátráltat" a párom a tanulásban, önfejlesztésben?

Figyelt kérdés

Amit csak mondok neki, mindent blamál. Legyen az bármilyen tanulási forma. Akár egy hangszer, nyelvtanfolyam, teológia, spirituális fejlődés, festészet, stb. Ami engem érdekelne, azt leszólja. Ha neki van egy ötlete akkor én támogatom. Azt mondta elkezdene egy másik szakmát, mondtam h csinálja meg, majd úgy szervezzük a dolgokat hogy jó legyen, fejlődjön. Persze nem olyan erős a tanulási vágya, hogy elkezdje, csak egy ötlet volt a részéről. Én elkezdtem pár hete egy tanfolyamot, ez egy éves lesz (ez inkább érdeklődési kör) mellé kinéztem egy másikat (ami a vállalkozásomhoz lesz jó). Most elkezdtett hisztizni, hogy nem igaz, hogy nem beszélem meg vele, hogy ez ilyen hosszú lesz. Jah igen, foglalkozik a gyerekkel hetente 2 egybefüggő órát munka után, hogy nyugodtam hallgassam az előadást. Egyébként múltkor megoldottam a gyerekkel is, csak nyilván kényelmesebb ha nem ugrál rajtam a nagy baba, és nem hisztizik ha nem rángathat le valamit az asztalról. Ugye értitek? Nyilván megoldom ha nem tudna segíteni, de eddig ez csak egyszer fordult elő.

Azt nem értem, hogy ha ő nem szeret tanulni, és engem úgy ismert meg, hogy én nagyon szeretek tanulni (akkoriban vizsgáztam kiválóra), akkor miért hátráltat? Miért kezd el borzasztó stílusban beszélni, azokról a dolgokról, amik engem érdekelnek.

Ma ahogy vége lett az előadásnak, kissé összekaptunk. Hogy " nem igaz már, azt hittem soha nem lesz vége ennek a szarnak!!!" Meg hogy "anyádat is érdekli ez, biztos azt mondta csináld meg". Persze nem tudom hogy, hogy jön ide anyám. Szegénynek az a hibája, hogy támogat, és érdekli minden. Egyebként egy 3 diplomás asszonyról beszélünk.

Páromat az anyja nem támogatja igazán semmiben. Engem mindkét szülőm és a nagyszüleim is csak tolnak előre, amiért kimondhatatlanul hálás vagyok. Mikor elkezdtem a személyautós jogosítványt, akkor az én szüleim mondták neki hogy kezdje el, csinálja, ne adja fel, stb..

Nagyon nehéz ez a dolog.

Olvastam egyszer egy pszichológiai részletet, hogy ez lehet egyfajta kontroll vágy is a partner részéről. Ami a saját önbizalomhiányából fakad. És hogy úgy érzik ilyenkor, mintha a másik távolodna tőlük a fejlődéssel. Néha a viták után ez az érzésem. Mintha le akarna engem húzni. De ezzel csak azt éri el, hogy eltávolodok tőle. Megmondtam neki, hogy nem kötelező együtt lennünk. Sok lehetőséget kihagytam miatta sajnos (tanfolyamokat), többet nem fogok!! Ezeket megmondtam neki. Egyébként utána csendben ült az ágy szélén, szerintem gondolkodik...


Bocsi hogy hosszú lett...

Szerintetek miért húzza le az ötleteimet? Lehet hogy ez a kontroll lehet a dologban?



2023. júl. 4. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Megmondtam neki, hogy nem kötelező együtt lennünk."

Ezzel vége.

És valóban nem kötelező.

Nem illetek össze. Más a hajtóerőtök, az érdeklődések, a tempótok.

Persze azért nem kell bántani egymást. Csak így nem mehet tovább.

2023. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
O lusta és irigy rád, kisebbségi komplexusa van.
2023. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Leakar húzni az ő szintjére...ezért nem jó hosszútávon olyannal lenni, akivel nem egy szinten van az ember.
2023. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze.
2023. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
"Olvastam egyszer egy pszichológiai részletet, hogy ez lehet egyfajta kontroll vágy is a partner részéről. Ami a saját önbizalomhiányából fakad. És hogy úgy érzik ilyenkor, mintha a másik távolodna tőlük a fejlődéssel." - És nagyon irigy, de közben lusta is, mint a dög. Hagyd el inkább, a gyereknek is csak ártana, őt is hátráltatná és hallgatná tovább, hogy veled veszekszik.
2023. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!!! Tényleg fontolgatom a kilépést, nem tenne jót a kicsinek sem...
2023. júl. 4. 23:15
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Te ambiciózus vagy, ő nem. Az olló köztetek minden egyes kurzus elvégzésével csak nagyobb és nagyobb lesz.

Szerintem gyereknevelésre is kifog ez majd hatni. Te fogod tolni a kölket mint ahogy téged toltak annó, ő meg berakja majd neki a spongyabobot. Kb ígytudnám elképzelni.

2023. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan pasi aki lenyom, fél attól hogy független, önálló nő legyél, féltékeny az eredményeidre. Azt szeretné elérni hogy nélküle egy senki legyél.

Meg van olyan férfi aki felemel, úgy szeret hogy nem láncol magához, büszke az eredményeidre és rád.

2023. júl. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8! Nagyon igaz.

7, tömör és lényegretörő, lehet így lesz majd.

2023. júl. 5. 07:00
 10/17 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a válaszon, tanulságos mind!!

Tenyleg hosszútávon ez nem lesz jó.

7es még annyit, hogy ez így van, én biztos hogy fogom tolni előre a gyereket, ahogy engem is nyomtak előre. Ezt a vállakozast is azért alapítom, hogy kvázi kötetlenebb legyek, tudjak érte menni, foglalkozni vele, azt csináljam amit mondhatni szeretek. Emellett pénz is jön belőle, hogy jó lehetőségekkel induljon az életben. Azért fogok meg minden lehetőseget a gyed alatt. Azt sajnálom hogy a várandósság alatt egy két dolgot kihagytam, mert hagytam begyűrűzni a gondolataimba a negatív hatásait.. De most már nagyon határozott vagyok, úgy érzem kezdek visszatérni önmagamhoz.

2023. júl. 5. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!