Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leválás a szülőkről?

Figyelt kérdés

Úgy érzem egyre nehezebb a helyzet. A párommal 6 éve vagyunk együtt (én 22, ő 24), 2 éve élünk együtt. Minden a legnagyobb rendben lenne, viszont van egy probléma ami az eleje óta fent áll. Ahogy teltek az évek rájöttem, hogy neki nagyon nehezen megy a leválás a szüleiről, sokkal inkább az anyjáról. Leszögezném hogy nem elvált szülők gyerekei a húgával! Az apukájával is jó viszonyt ápol. Azonban az anyukája mintha valami isten lenne. Sokszor az anyja szava a döntő a saját dolgaiba. Minden nap többször beszélnek telefonon és van hogy a több telefonhívás közül az egyik minimum majdnem 1 órát igénybe vesz. Van, hogy péntektől vasárnapig átmegy a szüleihez és ott alszik. Akkor azon a hétvégén nem találkozunk egyáltalán. Ilyenkor meglátogatom az én szüleimet is meg a nagyszüleimet hogy ne legyek egyedül. Az anyja tipikusan egy lelkizsarnok, passzív-agresszív nő. Mindenről elmondja a véleményét ha kérdezi a párom ha nem. Van hogy leállítja az anyját hogy sok lesz már az észosztásból. Akkor jön a nagy sértődés, majd később a páromnak bűntudata lesz és 150x bocsánatot kér az anyjától. Nekem semleges a viszonyom az anyjával, alap dolgokról beszélgetünk ha találkozunk. Már megtartom a távolságot mert sokszor volt konfliktus hogy bekavart de persze jó szándékból, ő nem akart rosszat (aha na persze)

Leültem ezt már párszor megbeszélni vele és bocsánatot kért hogy engem “mellőz” vagy kevesebb időt tölt velem például hétvégente. Nekem nagyon jó kapcsolatom van a saját szüleimmel, de nem osztom meg velük hogy mennyit büfögtem tegnap. Ja egyébként a párom mondta is hogy neki nehezen megy a leválás és nem tudja mikor lesz az mikor már nem megy át napokra a szüleihez. Ezen a leváláson kívül nincs probléma, velem mindent megbeszél egyébként, nekem kéri ki a véleményemet elsőre mindenről. Csak ugye a leválás….

Szerintetek lefog válni? Vagy törődjek bele? :-(



2023. júl. 5. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Előbb-utóbb valószínűleg magától is le fog válni, de szerintem nem most és nem miattad. Neki ez most egy kényelmes állapot, továbbra is anyuciék engedelmes kislánya úgy a hétköznapi apróságokat, mint a nagyobb súlyú dolgokat illetően: elsőként mindig hozzá rohan megosztani a napja történéseit, ő az, akinek az elvárásaihoz az élete döntéseit igazítja.

Mondd el neki kerek-perec, hogy te így bizonytalan vagy a jövőt illetően, te olyan kapcsolatban szeretnéd leélni az életedet, ahol a pároddal kettőtök igényei a legfontosabbak, ti vagytok egymásnak első helyen, egymás fő társai az életben, akivel úgy csináljátok a dolgaitokat, ahogy ti ketten, a saját értékeitek és érdekeitek szerint jónak gondoljátok, nem pedig úgy, ahogy a szülők.

Mert ebből jelenleg még inkább csak hanyagolás és a büszkeséged sértettsége van, de ahogy haladtok az életben egyre komolyabb döntések felé, úgy egyre komolyabb konfliktusok lesznek, és azon kapod magad, hogy egy állandó jellegű segítőkész mellékszereplő lettél a feleséged famíliájának az életében.

2023. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1


Én vagyok a lány, ez lemaradt :D

2023. júl. 5. 18:38
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsi. :) Nem baj, a lényeg ugyanez. (majdnem... ugyanis az anyák általában rosszabbul viselik, amikor a fiuk életébe toppan be egy nő, mint amikor a lányuk életébe egy férfi)
2023. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Még annyit szerettem volna írni, hogy egyúttal viszont vigyázz, hogy legyen önkritikád is, nehogy a büszkeség vagy a féltékenység elvakítson. Az ő igényei is jogosak lehetnek, például hogy valamikor szeretne kicsit több időt tölteni a szüleinél. Ilyenkor nehogy a birtoklásvágy vezéreljen, amikor csak azért szeretnéd hogy együtt legyetek, hogy úgy érezhesd, végre te vagy az első helyen. Hanem a tényleges igényeidet képviseld, például hogy magadra hagyva érzed magad és szívesen mellette lennél, vagy szívesen csináltál volna vele programokat vagy különféle otthoni tevékenységeket. Normális esetben az ember ilyenkor figyelembe veszi a párja igényeit és együtt keresnek egy mindkét fél számára elfogadható kompromisszumot. (de persze az is lehet, hogy valójában nem is az ő igénye több napot a szülői házban tölteni, hanem csak ezt várják tőle, ő meg engedelmeskedik)
2023. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Meg mondom őszintén ha birtoklási vágyam lenne akkor sem hatná meg, simán elmenne akkor is. Meg amúgy sem vagyok ilyen uralkodó személyiség :) A náluk alvás az hetente van egyébként. Van hogy 1 napot van hogy többet. Emellett még azokon a napokon is látogatja őket ha nem alszik náluk. Sok jóra ne számítsak azt mondták a barátnőim. :(
2023. júl. 5. 18:54
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hetente van a náluk alvás? Nekem úgy jött le a kérdéskiírásból, hogy csak némelyik hétvégén.

Akkor nem finomkodok, a barátnőidnek van igaza.

2023. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6


Hetente 1x tuti ott alszik

Ritka mikor 2x de olyan is fordult elő

2023. júl. 5. 19:40
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a párom kicsit rossz is hogy ide sírom ki a bánatom csak tanácstalan vagyok és a barátnőim félek hogy elfogultak velem :(
2023. júl. 5. 19:41
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdés, ha nem változik a helyzet, el tudsz így képzelni vele egy egész életet, esetleg családot alapítani vele? Ha szerinted gyereke(i)tek lenne, kiállna értetek az anyjával szemben vagy behódolna,stb.?


Érdemes végig gondolnod, hogy időhúzás az egész vagy van értelme a kapcsolatotoknak.

2023. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kamu ez a duma, hogy őt mennyire érdekli, ha téged elhanyagol. Szabad akarata van, és ő dönt minden esetben az anyja mellett. Nem tudja mikor fog leválni? Pont akkor, amikor DÖNT, hogy változtat. Amit akár holnap is megtehet. Felnőtt párkapcsolat arról szól, hogy már a párod az első, nem az anyád. Ha nem tudja felfogni, maradjon csak az anyja szoknyájánál de tök érthető, ha neked ez nem pálya...
2023. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!