Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes lenne párterápiára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne párterápiára menni? Megromlott a kapcsolat a férjemmel.

Figyelt kérdés

1 éves múlt a gyerekünk. Vártuk, tervezett baba volt. A születése után elég hamar egymásra találtunk a férjemmel.

Viszont az utóbbi hetekben nagyon eltávolodtunk egymástól.

Alig van köztünk intimitás (nem csak szex, minden más is), nagyon keveset beszélgetünk. Akkor is általában arról, kinek hogy telt a napja. Sokszor ingerülten, türelmetlenül szólunk egymáshoz.

Ő elég sokat dolgozik, fáradt, ha hazaér, sokszor semmihez nincs kedve már. Emiatt el van maradva a ház körüli dolgokkal, és ez frusztrálja. Ahogy az is, hogy nem olyan jó a munkahelye, nem keres eleget, nem tud szabira menni, ilyesmi.

Én éjszakázom folyamatosan a kicsivel, nem igazán jó alvó sajnos. A szeparációs szorongás miatt az apja hónapok óta nem is mehet a közelébe éjszaka. Csak én vagyok jó neki. Emiatt nyilván én korán fekszem le (fél 10-10) hogy legalább 1-2 órát pihenjek. A férjem sokszor fent van későig, x-boxozik általában, az kapcsolja ki. De így esténként se vagyunk együtt.

Amennyire én látom, neki ez így jó is. Ha felhozom a témát, ő annyira nem látja problémának, mint én. Viszont én úgy érzem, annyira eltávolodtunk egymástól, hogy inkább csak lakótársak vagyunk.

Érdemes ezzel felkeresni egy szakembert? Az a baj, hogy a férjem nagyon nehezen kommunikál amúgy is. Nem tudom, egy idegen előtt képes lenne-e egyáltalán megnyílni valamennyire?


2023. júl. 15. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te befogadóbb vagy, először keress te, aztán ahogy folyamatosan jobban leszel, vagy rálát ő is, és mentek ketten, vagy túlfejlődöd sajnos és akkor jobb elengedni egymast.

Mert csak úgy elcipelni valakit, ha nem akar menni, nem működik. Nem nyílna meg. Csak ha ő is akar tenni.

De mint írod, neki ez így jó. Neked nem, először te változtass.

2023. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták. A párterápia akkor ér valamit, ha mind a 2 fél akarja. Ha csak te akarod, akkor felesleges.


Szerintem sok kapcsolatban vannak ilyen hullámvölgyek.

Mi most vagyunk benne másodszor. 2 gyerek (4 és lassan 2 évesek). Akartuk, vártuk őket.


Ennek ellenére én vagyok velük 90%ban, férjem meg dolgozik, vagy inkább a házkörül ténykedik, minthogy velünk lenne. Ő is fáradt,én is a mai napig éjszakázom. Ez egy ilyen rész.

Szex van, de azon kívül semmi. Se ölelések, se beszélgetések. Csak a szia, mien napod volt....


Az első ilyen engem is megviselt. Ott válni is akartam. De beláttam, hogy nem csak benne van a hiba. Az éjszakázások a naggyal, az itthonlét, egyéb dolgok kicsináltak. Rajta vezettem le akaratom ellenére. Ugy, hogy észre sem vettem. Változtattam magamon, utána ő is úgy állt az egészhez ahogy én. Újra egymásra találtunk.


Most is az éjszakázás (itt sem tudna ő kelni a gyerekhez, mert jobban üvölt csak), az anyagiak (nem úgy jővünk mar ki a gyed és a fizujából mint eddig), illetve az, hogy mennék vissza dolgozni, mind nyomaszt engem. Sokszor most is rajta csattan.


Szoval csak azt akartam ezzel mondani, vagyis írni, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával, és nem biztos az, hogy tudod mi miért van.

2023. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Pár hét azért még nem a világ vége. Én 3 éve érzem ezt, most 5,5 és 3,5 évesek a gyerekek. Nálunk már szex sincs nagyon, idén 2x volt, pedig már július. Hullák vagyunk mindketten, kiégtünk a gyerekek mellett, 5 éve nem csináltunk kettesben programot. Ha férjed is partner benne, menjetek párterápiára.
2023. júl. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

mindenképpen szülj még egy gyereket, majd az megoldja a problémát!!!444!

ha nem, akkor egy harmadikat, stb.

2023. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is ugyanez a helyzet. Csak nálunk a szex is max havi 1, és úgy kell erőltetni magunkat hogy nekiálljunk.

Egyelőre ő jár terápiára, ha nem javul azzal a kapcsolat, ahogy nő a gyerek akkor tervezek párterápiát is. Mintha könnyű lenne úgy írtam, közben hova tesszük a gyereket ki tudja...

Nálunk sok rejtett problémát megvilágított a gyerek érkezése.

Készültem rá hogy konfliktusok lesznek, de itt alapproblémák derültek ki.

Nálunk is ugyanez a megküzdési stratégia hogy éjjelbe nyúlóan játszik felnőtt férfi létére, segíteni csak akkor jut eszébe ha mondom neki, de akkor se szívesen. Én meg mindent félreteszek a gyerekért, nem a játékot hanem az evést meg az alvást.

Tudom hogy neki is nehéz csak máshogy, de pont a hajlandóságot nem látom a csapatmunkára vagy inkább az akaratot, igyekezetet hogy levegyen a vállamról terhet.

Nekem is felmerült a válás, de még várok mindenképp, hiszen eddig teljesen jól működtünk együtt.

2023. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!