Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, hogy megértse,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy megértse, mire van szükségem?

Figyelt kérdés
24n 25f. 3,5 éve vagyok kapcsolatban. Az elején sem volt túl beszédes a párom, de amikor valami rosszul esett, akkor nagyon szép, támogató, őszinte, megnyugtató üzeneteket tudott nekem írni, regény formájában. Ekkoriban nem mondtam neki, hogy ez a szeretetnyelvem, de mégis megadta. Egy idő után viszont ez elmúlt és átalakult. Mindent megtesz értem, lesi minden kívánságom és csillog a szeme, amikor rám néz. Viszont hiába könyörgök neki, hogy szóban nyugtasson meg, támogasson és ha probléma van, akkor erősítsen meg szavakkal. Egyszerűen nem teszi. Megbeszéljük a problémákat, nincs baj a kommunikációval, sőt, egyre jobb. De már nem kapok gyengéd szavakat, melyekkel megerősítene és nagyon szükségem lenne rá, gyerekkorom óta ilyen vagyok. Ha azt tudnám mondani, hogy nem szeret, az a könnyebb eset lenne, de láthatóan nincs erről szó, így nem tudom hova tenni, hogy hogyan lett a "sajnálom, ha emiatt azt érezted, hogy nem vagy fontos, mindennél többet érsz számomra és te vagy a jövőm" jellegű mondatokból az, hogy könyörgök neki. Hiába érzem minden tettéből, hogy szeret, ha felfordulok is szükségem van szavakra.
2023. júl. 15. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan hogyan mondtad eddig, vagy miért is nem teszi, de biztos vagyok benne, hogy sikerrel fogsz járni ha egyszer bele adod a szívedet igazán. Próbáld magad kitisztítani mielőtt beszélni kezdenél vele, ne könyörögj, hanem szeretetből kérj. A kettőtök közös boldogsága legyen a célod belül, hogy ő is örüljön annak, hogy boldoggá tehet téged érzelmei szavakba öntésével. Lehet csak gyakorolnia kell, hogy úgy érezze át amit feléd érez, hogy azt közben már nem bírja nem kimondani.


Nagyon nem tudom mi volt köztetek, miket tettél az ügy érdekében, az ő elméje milyen, mit ért belőle, mennyire tudatos abban, vagy hoztad tudatosságára azt, hogy mit is szeretnél, és hogy nem adja meg jelenleg azt, de biztosan meg fogod tudni találni azt az utat. Bízom benned, és biztosan képes vagy arra, hogy valahogy rávezesd, megértesd vele, amit igazán vágyik a szerető szíved.

2023. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, és azt is, hogy ilyen szépen fogalmaztad meg:)
2023. júl. 15. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!