Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza volt abban apámnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza volt abban apámnak, hogy egy balhés, alkoholista nő nem fog megváltozni, nem vagyok én pszichológus és hagyjam ott, mert magával fog rántani és tönkre tesz?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmondása szerint próbál változni, volt is elvonón, igaz csak pár hetet.

Ő 24 éves, én 30.


2023. júl. 23. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Igaza van
Nincs igaza
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Próbál változni. Próbál, de nem fog összejönni neki, és ezt nem rosszindulatból írom.
2023. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nincsen igaza, mert ez emberfüggő. Azt mondják, hogy agresszív ember sosem változik és rossz szülő lesz. Négy éve döntöttem úgy, hogy nem élek így tovább, nem akarom bántani magam, a párom sem, stb, és terápiára kezdtem járni. Olyannyira magamban tudom tartani a negatív kitöréseket, hogy egy év alatt 2 visszaesésem volt (egyszer üvöltöttem valakivel, egyszer pedig eldobtam egy kulcsot:D). Ha az ember meg akar változni, meg tud. Törtem, zuztam, csapkodtam, és most semmi. Higgadt vagyok.
2023. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Totál igaza van. Hallgass rá.

Anyukám párja volt alkoholista. Aztán leszokott, pár évig tiszta is volt. Amint jött egy komolyabb nehezebb időszak, megint a pia után nyúlt. Pedig értelmiségi, tanult, és jó ember is volt. Illetve még az. 🙂 Nagyon szeretem, de én nemigen láttam olyan példát még, hogy alkeszek teljesen le tudnak szokni. Biztos van - mert persze h van. De az kb mint a fehér holló.

2023. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A hármashoz annyit szólnék, hogy abban igazad van, hogy a legtöbb nem tud teljesen lejönni. Viszont van egy korrekt szint. Nagybátyám alkoholista volt, most annyiból áll az egész, hogy minden szombaton megiszik 3 sört, szerintem ez elfogadható.
2023. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24 évesen hogy jutott ide? Mit, mikor és mennyit iszik? Milyen a jövőképe? Dolgozik, tanul valamit? Családi háttere? Mentális állapota? Azért sok infó kéne még, ennyiből ne írjuk már le szerencsétlent.
2023. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából 10 éve iszik, az elmúlt 3-4 évben nagyon gyakran, szinte egy nap részeg, másnap kipiheni, aztán kezdődik újból harmadnap. Drogokból is fogyaszt, igaz nem az intravénásakat, csak fű, meg orrba való, mikor mihez jut hozzá. Jövőképe elég változó, megtetszik neki valami, akkor azt akarja csinálni, de ez a lelkesedés tart kb pár napig. Szülei sokat marták egymást gyerekkorában, lehet ez is válthatta ki belőle ezt a fajta életmódot. Saját maga gyanítja, hogy esetleg borderline-os lehet.
2023. júl. 23. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van!Te nem biztos h ugyanúgy fogsz élni,de az ezzel járó problémák teljesen elveszik a saját életed,vágyaid megélését,céljaid elérését. Azaz ő élete elveszi a tiéd.

Üdv egy drogos(ugyanaz mint egy alkoholista), nem drogos exe.Azaz tapasztalat.

Mióta nincs az életemben,van életem,boldog is vagyok!

S valóban igaza van apukádnak,más problémája nem a tiéd,de egy életed van,azt éld boldogan!

2023. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Saját maga gyanítja, hogy esetleg borderline-os lehet."- ez nagyon valószínű, a bordeline-osok gyakran nyúlnak szerekhez. Ez egyfajta öngyógyító próbálkozás a szorongás oldására. Nagyon sürgősen szakemberhez kellene elmennie és kezeltetni a függőségét és a mentális betegségét is. Nem egy könnyű folyamat, de a borderline-osok nem menthetetlenek. Kezeletlenül viszont szinte lehetetlen együtt élni velük.
2023. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaza van! Jól látja,- amit Te nem látsz!
2023. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De akkor ez a sok elvonó, ami van az országban, meg pszichológusok/pszichiáterek nem használnak semmit sem? Mondjuk amint írtam a kérdésben, ő is volt elvonón de hamar megunta és az első út a boltba vezetett neki sörért.
2023. júl. 27. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!