Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez kulturális különbség vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez kulturális különbség vagy párkapcsolati probléma?

Figyelt kérdés

Cseh párommal angol a közös nyelv, Magyarországon élünk. Két felnőtt rokona nálunk nyaralt egy bő hétig, kb.mindig együtt ettünk, reggeli otthon, ebéd főleg étteremben, plusz néha kávézó, ilyenek. Azt tapasztaltam, hogy ilyenkor mindig az anyanyelvükön beszélgettek, sosem váltottak angolra, pedig mindannyian jól beszélik.

A másik, hogy valahogy mindig úgy helyezkedtek el, hogy ha én később értem az asztalhoz, akkor nem tudtam leülni. Pl.elzárták egy bőrönddel a “bejáratot” vagy úgy ültek le, hogy két emberen átmászva tudtam volna leülni, meg ilyenek, de rendszeresen! És amikor ott álltam mellettük sakkozva, hogy hogy férnék el, soha egyikük se mozdult meg, hogy segítsen. Jellemzően meg általában azért én voltam az utolsó, mert nekik jártam utána valaminek, de már ez mindegy is, a kérdésem az, hogy ez lehet kulturális különbség? Mert engem eléggé zavart.

Az angolra azt mondta párom, hogy személyes dolgokat beszéltek meg, amit úgyse értenék vagy unalmas lenne, az utóbbit meg ő nem vette észre, paranoia szerinte. De nekem se szúrt volna szemet, ha 1-2-szer történik, de miután naponta előfordult…



2023. aug. 3. 00:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
A(z) “Tévézgetés” művelet végrehajtása meghiúsult, mert a(z) “cicuska” elemet eltávolították.
2023. aug. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

"A(z) “Tévézgetés” művelet"



Gondolom a Cseh 2-t neztek....



39F incel

2023. aug. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak az hogy nem te vagy cseh.
2023. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

*jav: hogy te nem cseh vagy, mint ők.

Azaz a családi nyelvet se ismered, a csaladi dolgaikat se igy a családba se nagyon vagy benne.

2023. aug. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Periféria
2023. aug. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Figyelmetlen emberek alacskny EQszinttel. Te férfi vagy, ugye?
2023. aug. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a csehek (legalábbis turista és munkavállalói szemmel is) Európa egyik legbunkóbb népe. Több ismerőssel is beszéltem erről, hasonló véleményen voltak. Turista szemmel is rendkívül bunkók (több helyen voltam, nem csak a fővárosban), munkavállalóként volt lehetőségem pár hetet eltölteni, szerintem egy kanál vízben képesek lennének egymást megfojtani (multis hely, persze lehet csak én fogtam ki és más munkáltatónál jobb a helyzet).


Szóval szerintem nem direkt rekesztettek ki, egyszerűen ilyen a cseh néplélek.

2023. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
En csehekkel.dolgoztam kulfoldon. Kedvesek aranyksak udvariasabbak a magyarokat, romànokat messzire lekörözik.
2023. aug. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelven nem kell kiakadni, az én párom is külföldi és a barátaival, családdal sosem beszel angolul ha ott vagyok, nem is várom el. Ami itt a gond a lexarás, figyelmen kívül hagyás ami a párod hiányossága elsősorban. Ha neki fontos lennél akkor is figyelne hogy le tudj ülni közéjük, mindegy hol nőtt fel. Azért a csehek nem vad afrika ahol teljesen más szokások vannak érvényben, itt van a szomszédban. Biztos vagyok benne, hogy ez a viselkedés egy cseh nőnek is rosszul esne, nyugodtan beszélj róla neki.
2023. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez szimpla bunkóság.


Mindenhol alap, hogy az emberek próbálnak azon a nyelven kommunikálni, amit a legtöbben értenek, nem csak párkapcsolatban.


Nekem a családban több olyan pár van, mint ti, ha elmegyek velük valahova, akkor alap, hogy angolul beszélnek egymással és velem is, sőt, az is alap, hogyha az egyik már megtanulta a másik nyelvét, de én is ott vagyok, akkor angolra váltanak.



A bunkóság az nem kultúrális különbség.

2023. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!