Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én volnék a hibás?

Figyelt kérdés

Kicsit elfáradtam az 5 éves kapcsolatban, mostanság már hiába teszem szóvá folyamatosan, hogy nyugodjon meg a párom, tovább folytat mindent.

A story röviden tömören, hogy teljesen stresszmentes az életünk, ám bár a párom (23N) szinte mindenen ki tud fakadni, de tényleg. Ez nem az, hogy a főnöke beszól a barátnőjének, hogy elmehetne kondiba, mert elhízott, hanem már az a szint, hogy azon kitud akadni, hogy pár tinédzser rúgdossa egymásnak a kavicsot mellettünk, míg csak sétálunk. (nem, közelben sem voltak, hogy egy kis kavicsdarabbal megrúgjanak minket).

Olyan szinten elfajult már ez, hogy az elmúlt napokban mindenen ideges, kiutazom a fiúkkal a balatonra csak 1 hétvégét és Ő kiakadt, hogy nem mondom el neki, mikor hogyan megyünk. (Tisztáztam vele, hogy én nem előtte 1 héttel tervezem, hanem max 1 nappal, hogy akkor hogy megyek, mert ráérek. Mindig is nyugodt ember voltam). Itt újra elmondtam neki, amikor kifakadt, hogy ha én is többet tudnék, mint te, akkor elmondtam volna, de én sem foglalkozom vele. Ekkor azért kaptam a lecseszést, mert ha Ő így menne el Én nem aggódnék -e azon, hogy Ő hogyan jut el oda és mikor. Erre én csak azt mondtam, hogy nekem bőven elég, ha azt mondja megy és ha indulnia kell másnap akkor szól és kész, nem kell előre 1-2 héttel tudnom, mert nem tervezünk annyira sok mindent sosem.

Na mindegy, szó mi szó tök értelmetlen és ilyeneken idegeskedést, veszekedést meguntam és most már szóvá tettem, hogy mi lenne, ha a vérnyomásunkat nem az tartani normál szinten, hogy mindenen mérgelődünk, hanem nyugodtan ellenni és nem vérre venni ezt a kis rövid életet, amit kaptunk. Már már energiaszívó és már örülök, ha végre egyedül vagyok meló után kondiba/inkább dolgozok, mint hogy otthon legyek veleés ezt hallgassam.


2023. aug. 11. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:
persze ez csak egy példa volt, van még számos, ami számomra tökre irreleváns probléma, mert nem is az. Támogattam eddig a pár napig, mondtam, h nyugodjon meg és szeretem, tehát az az opció is kilőve. Minden nap nem tudom dédelgetni.
2023. aug. 11. 11:16
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért feszült, ideges már mindenkire, mindenre maga körül nemcsak rád, mert:


1)Elégedetlen az életével, nem találja a helyét benne.


2)Elégedetlen az életével, nem találja a helyét benne, mert úgy érzi, tapasztalja, hogy régóta lesz@rod a fejét, az érzéseit.


Nem illetek össze? Nem értitek meg egymást, te mivel nyugodt, laza típus vagy nem veszed komolyan amit ő mondogat neked, azt hiszed "hisztis/idegbeteg" alapjáraton, de igazából te miattad fordult ki önmagából.

Mi lenne hogyha figyelembe vennéd az érzéseit? Többet foglalkoznál vele, randizni hívnád AZUTÁN, elbeszélgetsz vele, hogy össze szeretnél vele csiszolódni, mert fontos számodra, mert szereted? Könnyű rá fogni arra, hogy egy "hárpia" de miért nem gondolsz arra, hogy te vagy az oka?

Ha szereted, akkor beszélj vele és tegyetek érte, hogy egymáshoz visszakerüljetek úgymond, ha nem szereted, akkor meg szabadíts meg magadtól: szakíts vele!


<3SN (:

2023. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Én nem szoktam ezen fenn akadni. Mármint úgy értem, hogy elmondom neki, ha zavar és, ha nincs változás, akkor mehet amerre lát. No problemo.
2023. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
"Minden nap nem tudom dédelgetni." Akkor engedd el. Nem egymást keresitek. Bizony egy akár minimális törődésre NAPONTA szüksége van a nőknek általában. Ettől frusztrált a barátnőd, bár lehet, hogy még önmaga se ismerte fel, mi zavarja.
2023. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van elég szex, kielégítő a szex számára is, mondod neki, hogy tetszik, hogy kívánod, hogy gondolsz rá, hogy szereted?

Kifejezed tettek által, hogy szereted, mint pl. tekintettel vagy rá, mert tudod, hogy aggódna érted? Segítesz neki otthon?

Ha egyikse nincs jelen nálatok az nagyon szomorú, egyértelműen arra utal, hogy nem szereted és hogyha csak a szád jár, de a cselekedeteid az ellenkezőjéről tanúskodnak, akkor szintén nem szereted.

Miért nem engeded el, miért hagyod, hogy szenvedjen melletted?

Ragaszkodsz, jó a fix punci, jó, hogy kényelmet ad? Az kevés és undorító dolog, mert ő szeret azok alapján, amit írtál.

Aggódik érted, hogy mi lenne és zavarja, hogy 1 nappal előtte szólsz, mert ilyet olyan ember nem tesz, aki tudja, hogy a párja aggódna és az se, aki tisztában vagyok azzal, hogy normális ember párkapcsolatban nem gondol egyet és lelép hanem szól előtte, hogy majd szeretne lelépni. Sőt nem a kondiban/munkában tölti el az idejét a párja helyett, hanem vele, akár o vele megy el Balcsikázni. A barátnőd olyan mint a lakótársad, akit párszor meghúzol azt jól van. Helyében már rég kitettem volna a szűröd...

2023. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyers, őszinte válaszokat. Igyekszem megtenni azt, hogy megmentsem a kapcsolatom.

5: igen, van, igen neki is. Szoktam igen, nem gyakran, de 2-3 naponta biztosan. Együtt csinálunk mai napig reggelit egyebek, szabadnapokon, minden megvan, ami eddig, csak mostanság frusztrált. Ilyen nem volt sosem.

2023. aug. 11. 11:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Van amit megfogadtam és kipróbálok, de nem feltétlen érzem magam hibásnak, ahogy itt le lett írva válaszba. Ez a kontextus hatalmas és benne kell lenni az értelmezéshez, én csak egy példát hoztam, amiből leszűrhető az, amit szeretne az ember és ahogy gondolkodik. Ettől független köszönöm a válaszokat, teszek, ahogy jónak látom.
2023. aug. 11. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, azért, ha nem mindig volt ilyen, te is beláthatod: ha távolabbról is nézed, a világ,a gazdaság, a média, a mindennapi kontextusok, a társadalmi berendezkedés mind-mind hirtelen fordul ki magából. Nem tudom mit dolgozik, kikkel találkozik naponta, mikor mit csinál, de ez is egy opció. Engem mostanság minden második ember kiakaszt. Én sem ilyen voltam, de ilyenné váltam. Ahogy egyre jobban megismertem/kiismertem a rendszert, az embereket és megelégeltem mindezt, úgy fordultam át indulatosabb, hirtelen haragú személyiségbe. Sőt, párom is (férfi) detto. Igaz, mi pont ebből kifolyólag meg is értjük egymást.

A másik, hogy ha hiszed, ha nem, az elégedetlenség, unalom, éhség stb is okoz hangulatingadozást. Na meg az elhúzódó depresszió.

Vagy, ha túl sok dolga/felelőssége van. Ne érezd, hogy hibáztatlak, de általában a költségvetést, a háztartást, családi-rokoni terhek beosztását és leosztását kevés kivétellel mind nők intézik. Amiről lehet fogalmad sincs, hogy pl a bevásárlást egy hónapra megtervezni milyen hálátlan dolog, főként mostanság.

Esetleg ilyen dolgokra is gondolj, és vedd észre (pl a Balatonos kiruccanás miatt), hogy ő szeret téged. Azért is ilyen. Mert a legtöbb pasi egy nagy gyerek - minden rosszindulat nélkül - és sokszor úgy is viselkednek. Ezt pedig (khm) nem lehet mindig mosolyogva tolerálni.

2023. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!