Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Reggel leültem kockulni. Ebből nincs baj, mert barátnőm is szokott.

Meccs közben elkezdett bökögetni a párom, valószínűleg csak hülyéskedni akart. De én mondtam neki hogy légyszi ne b@sztass, mert el fogom rontani. El is rontottam emiatt, és felálltam majd mondtam neki kicsit idegesebben, hogy "nem igaz, hogy nem lehet békénhagyni, ha kérem."

És ez a fontos, mert szerinte hangoskodtam, kiabáltam vele, pedig én nem emlékszem ilyenre, szimplán határozott voltam és megváltoztattam a hangsúlyom, hogy nyomatékosítsam a mondandómat.

Majd kiment cigizni, visszajött. És azóta meg van sértődve, szerinte én vagyok a f@sz, mert ilyenen felbaszódom meg hogy kiabálok vele.


Szerintetek?



2023. júl. 6. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Ő böködött, mikor tudta, hogy idegesít vele. Nehogy már magadra vedd! Neked lenne okod megsértődni rá! Csak ugye legjobb védekezés a támadás, ezért ő megelőzésképpen megsértődött rád.
2023. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ő a hibás és gyerekes.

Ha ilyen dolgokon többször is összekaptok, mert figyelmet vár el tőled nonstop, viszont ha nem adsz, akkor nem hagyj békén, akkor döntsd el, hogy kell-e neked kishercegnő vagy se.

2023. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként kisgyerek szoktak így viselkedni: addig nyaggatják a szülőt, amíg az foglalkozni kezd velük. Még ha csak azzal is, hogy rájuk kiabál.
2023. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Tapasztalatom, hogy ha számítógépes játék közben csak megszólítom a fiamat, nagyon gorombán tud válaszolni. Már igyekszik leszokni erről, és utána bocsánatot is kér. De kezdetben nagyon rosszul esett, nagyon bunkón tudott válaszolni. Nem hiszem, hogy megér annyit az a játék, hogy megbántsuk azt, akit szeretünk. Ő is azt felelte, hogy mert hát most elrontotta. És akkor mi van? Felrobbant a gép, vagy mi? Bocsi, de nem vagyok a pártodon. Szerintem kérj bocsánatot a barátnődtől, és legközelebb tedd őt a játék elé. Már ha a kapcsolatod fontosabb.
2023. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Lehet nem kiabáltál, csak felemelted a hangodat és erélyesebben szóltál, de attól még lehet ez neki tényleg rosszul esett, mert azt érzi, hogy a játékod fontosabb nála. Oké, hogy ő zavart játék közben, de azért kedvesebben is beszélhetnél vele.
2023. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Ő a gyerekes. Én is kiakadnék, ha nem veszik komolyan azt, amit mondok. Ha látja, hogy nem vagyok benne a játékában, de mégse veszi tudomásul. Oka van annak, ha nem vagyok benne és ennek az ignorálása és forszírozása következményekkel jár. De szerinted felérik ezt a gondolatmenetet ésszel? Tudod, hogy mit látnak az egészből? Azt, hogy egy idióta játékkal játszottál, aminek kötelességed abszolút zéró fontosságot tulajdonítani és amit bármi bármikor felül kell, hogy írhasson fontosságban.
2023. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Ő téged nem vett figyelembe egyáltalán és hogy mivel tudja, hogy a bűnös ezért rád fogta, hogy te vagy a tuskó. Ennyi történt.
2023. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Navárjál

Megböködött, te szóltál neki, hog yne.

Ezuátn böködött még?

Mert ha igen, és ennek hatására rontottál, akkor az az ő hibája.

ha nem, akkor ugyan akkor is miatt ahibáztál, de nem mondhatod, hogy a kérésed ellenére piszkált, hisz későb bkérted meg.


Azzal ne jöjjünk, hogy általánosságban megkérted, hogy ha játszol ne piszkáljon, mert akkor ez azt kellene, hogy jelentse, hogy ha te leülsz játszani és játszol vagy 8 órát, akkor azalatt végig hozzád sem lehet szólni. Ez nonszensz.


Az, hogy hogy szóltál hozzá, ez szubjektív. Nyilván neked igyekezned kell asszertíven lekommunikálnod a dolgot, ő meg ne sértődjn meg.


Amúgy szép a sztoriban, hogy még az írásodból is kiderült: valójában nem derült ki, hogy végülis mit akart. Ez mondjuk számomra azt jelenti, hogy azért az a leteremtés tényleg erősebb lett a szándékoltnál, máskülönben elindulhatott volna egy párbeszéd, hogy voltaképpen miért jött, mit akart.


Eleve amúg ynem érdemes a "ne bszogass" kifejezést hasnzálni, mert az már önmagában sértő, lehet ám normálisan is beszélni.


Amúgy meg

Egyikőtöknek sincs munkája vagy mivan?

2023. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Leclerc ***** válasza:
87%
Igazából ő a hibás, nem te. Nem veszi figyelembe, hogy van jogod én időre is.
2023. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4# az van, hogy a rendkívül idegesítő smalltalkolással kell foglalkozni, aminek se haszna, se semmi relevanciája nincs. De nagyon fontos, hogy xy mit csinált múlt héten igaz? Az én anyukám is ezt csinálja, teljesen értelmetlen, hülyeségeket zaklat, 10 percenként egyszer. És persze lehet mondani, hogy hát csak számítógépezik. De ettől ez még tényleg zavaró, akármilyen helyzetben. Az a kedvencem, mikor takarítás közben, azért kell levenni és utána meg visszavenni a fülest, meg megállítani a porszivot, meg levenni és visszavenni a vécépucolós kesztyűt….. mert neki fontos negyedszer is elmondani, hogy az öcsém tegnap elment valahova, majd visszajött mert elfelejtett kulcsot vinni.


Szóval attól még hogy, nem szabad bunkónak lenni a másikkal, azt is észre kéne ám venni, hogy egy sokszor az ilyen, oda szolok valamit, figyeljél már! Amit csinálsz. Az elég idegesítő!


Anyum pl a plafonon van, ha egy percre másra kell figyelni, mikor főz.

Nehogy már zavarjuk. Akkor érdekes érti, ha én mondom akkor meg nem fontos, ráér az.

2023. júl. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!