Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözési nézeteltérés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözési nézeteltérés?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Én 24 éves vagyok, ő 26. Eddig sose beszéltünk olyanról, hogy ha összeköltözünk mi fog változni. Most viszont, hogy elkezdtünk albérletet nézni, szóba jött a karácsony.

Én elképzeltem, hogy 24.-n mind a ketten otthon vagyunk kettesben, és majd a szülőkhöz 25-26 napon megyünk. Viszont kiakadt rám, hogy ők a karácsonyt mindig otthon ünnepelték, és így most is haza szeretne majd menni szentestén.

Kicsit lesokkolódtam vagy inkább értelmetlennek találtam, hisz ha már összeköltözünk akkor szerintem 24.-n legyen velem itthon...


Nálatok ez hogy működik?


2023. aug. 17. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy működik, ahogy te szeretnéd, 24.-e a miénk, 25-26 a családé. Kérdés, hogy te el tudod-e fogadni, amit ő szeretne, mert ebben nem igazán rejlik kompromisszum lehetőség.
2023. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elfogadni el tudnám, csak egyszerűen nem értem miért nem lehetne miénk a szenteste...
2023. aug. 17. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha így szokta meg, akkor neki ez a természetes.
2023. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Gyerek még.
2023. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Téged is hívott amúgy?



Szerintem kicsit túlreagálod, mármint értem, hogy ez most fontos számodra, de hidd el, nem ezen az egy napon fog múlni a kapcsolatotok kimenetele.

2023. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

A válásom után én is ki voltam akadva, hogy 24-én az apjukkal vannak a gyerekek, mert a többi napon ő dolgozik, így nekem nem volt beleszólásom. De aztán hamar beláttam, hogy igazából teljesen mindegy. Ez már a 6ik karácsonyunk lesz külön, de már nem érdekel, hogy 25-26 vagy akár 28-án karácsonyozunk a gyerekekkel. A lényeg ugyanaz, csak a fát nem díszítjük 24én :)

Szóval engedd ezt most el, 25-én is ugyanolyan meghitt lehet az első közös karácsonyotok, ha hagyod. Aztán majd kialakulnak a szokásaitok

2023. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2023. aug. 17. 15:33
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen az, amikor valaki meg nem valt le a csaladjarol, hogy sajatot alapitson.
2023. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Mi 3-an vagyunk testvérek, mindhármunknál úgy alakult, hogy amíg nem voltunk házasok/nem volt gyerek a párunkkal, addig mindannyian a saját családunkkal karácsonyoztunk külön. Csak házasság/gyerek után lett az, hogy együtt, a közös lakásban/házban karácsonyoztunk, és csak utána látogattuk egymás családját közösen. Mindhárman így csináltuk, na nem azért, mert megbeszéltük vagy utánoztuk egymást vagy meg lett mondva a szülők által, egyszerűen így volt természetes nekünk, és a párjainknak is, ők is így tervezték mindig a karácsonyt.

Szerintem ez inkább szokás/felfogás kérdése.

2023. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a 24 a családé, és igen anyám, apám, tesók mind a családom részei 🤷‍♀️

Így a 24-ét együtt töltjük a szülői házban sokszor 15-20fővel, reggtől, közös sütés, főzés, ebéd, utána fa díszítésés ajándékozás, vacsi.

Nálunk a 25-26 otthon pihenés a szűkebb családdal. Igaz, mi nem járjuk le ilyenkor a közeli távoli rokonokat, akikkel amúgy sem tartjuk a kapcsolatot napi szinten.

Ez nálunk 50 éve működik, és mindenkinek jó.

2023. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!