Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Problémám lenne a következő:


Született crybaby vagyok. Rossz szokásom, hogy sírok, ha meg vagyok bántódva. Így tanultam meg kifejezni magam gyerekkorom óta amennyi trauma ért. Eddig csak a nap végén sírtam, de ami után megismertem a barátomat, aki az első párkapcsolatom is, bátorkodtam megnyílni, és sírni ha kell. Azóta nem tudom vissza fojtani a sírásokat. Depresszióval is küzdök, és a barátommal is távkapcsolatban élek lassan egy hónapja, és a legjobb esetben is majd csak decemberben tudnánk találkozni. Nekem ez nehéz, és neki is. Vissza térve a lényegre, barátom elmondta, hogy kezd elege lenni a gyerekes viselkedésemből, és kezd elege lenni a folyamatos sírásokból. Mondtam neki, hogy igyekszem változtatni, de nem megy kicsit sem, és hiába venném rá magamat a sírás abba hagyására, vagy elfojtására, nem megy. Ma volt is egy nagyobb dráma, ahol kibőgtem a lelkem, hogy mennyire sz@r alak vagyok, és szerintem neki a legjobb lenne ha elhagyna, és keresne más barátnőt aki mindenhogyan megfelelne neki is és a családjának is. Majdnem szakítás lett belőle a vége, de mondta, hogy először találkozzunk, és majd azután eldönthetem, hogy mit akarok. Mondtam neki, hogy jó. Természetesen most sem akartam szakítani, egyszerűen csak annyira szeretem, hogy jobb ha távol maradna tőlem, és olyat keresne akit megérdemel, mert én úgy érzem nem érdemlem meg őt. Ő túl jó, hogy igaz legyen.


Ahhoz, hogy együtt maradjunk, meg kell változnom. De nem tudom, hogy hogyan tehetném meg ezt… maga a együtt maradás opció, mint motiváció nem tudom miért, de nem működik. Ez tartott engem eddig észnél, hogy ideje változnom, de egyszerűen nagyon nehéz. Amikor veszekedés van és szemtől szemben történik, csak csendben vagyok, van hogy sírok és nem szólok semmit amitől mérges lesz, és attól jobban sírni kezdek. Elhiszem, hogy kezd elege lenni, de tényleg nem tudom, hogy mitévő legyek. Nem tudok kinyögni egy ártatlan szót sem ilyen helyzetben.


Valakinek esetleg volt ilyenben része és adna jó tanácsot?


Én volnék 22 (L) a párom pedig 26 (F)



2023. aug. 20. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakember!
2023. aug. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem megy. Egyszer mérgemben is sírva beírtam googlebe, hogy "why do i cry all the time", és kiadta azt, hogy "highly sensitive person".


Én nem akarok megváltozni. Nálam így jön ki minden, az öröm, a bánat, a meghatódás, a düh, a fájdalom. Felrobbannék, ha nem sírhatnék.

2023. aug. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a sírás a gond, hanem a kommunikáció. Amit mondasz. Ezen még igenis tudnál uralkodni.
2023. aug. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szakember segítségével. Egy ilyen több, mint 10 éves berögződés megszüntetéséhez ne gondold azt, hogy ilyen hozzá nem értő jöttmentek fognak hasznos tanácsot adni.
2023. aug. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!