Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy férfi megkéri a párja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi megkéri a párja kezét, akkor benne van abban, hogy minél előbb (pl kevesebb mint 1 év) házasodjanak, vagy inkább húzná, nem menne bele a menyasszonya kedvéért sem egy gyorsan leszervezett esküvőbe?

Figyelt kérdés
2023. okt. 10. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ki az adott férfi?
2023. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból a megfontolásból kérte meg a nő kezét, hogy összekösse vele az életét, akkor nem fogja rohanásnak érezni a minél hamarabbi esküvőt.


Ha pedig azért kérte meg a kezét, hogy nyugodjon má le a Zasszony, vagy “csak úgy” alapon, akkor nyilván nem akar a közeljövőben esküvőt.


Persze az életkörülményektől is nagyon sok befolyásoló tényező van, pl: anyagiak, munkahely, tanulás, költözés, betegség, stb…

2023. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Van aki 2 -4 evig is jegyben jar azt mar elotte vege lesz a kapcsolatnak.. mi ez a raeroltetes hogy vgyen el? Majd ha ugy erzi elvesz..
2023. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem általánosítható ennyire. Eredetileg a jegyesség nem volt régen egy hosszú időszak kb tényleg csak az esküvő megszervezése ideje. Ma már elég gyakori hogyha ennél hosszabb, több évig is eltart, nem feltétlenül azért, mert húzni akarják az időt, egyszerűen mások lettek a prioritások, vagy csak nincs elég pénz az álomesküvőre, stb. Sajnos olyan is van, hogy ez csak valóban időhúzás, hogy a pasi megkéri a nő kezét abban a reményben, hogy akkor pár évig “nyugi” van. Szerintem ezek azok a kapcsolatok, amiket kár folytatni. Számomra az eljegyzés már egy elköteleződés, és annak is kellene lennie.
2023. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát 3. azért ezzel én nem értek egyet :D Elvesz ha úgy érzi, mintha csak a férfin múlna, egyedül az ő döntése lenne. A romantikus filmekben persze meglepi a nőt, hogy megkérték a kezét, de jó esetben erről sokat beszélnek a felek és a nőn is múlik, hogy mikor lesz eljegyzés és esküvő, mert elmondja ő is az igényeit, meg a férfi is, és összeegyeztetik. Illetve ha már megkérte, akkor nehogy már azért húzza az időt, mert még nem érzi úgy, hogy elvenné :D Akkor minek kérte meg?


Köszi a válaszokat, én amúgy házas vagyok és 1 év volt az eljegyzés és az esküvő között, de a húgomat most megkérte a párja és a húgom szeretné most tavasszal az esküvőt, a vőlegénye meg még nem akarja ilyen rögtön és érdekelt, mik lehetnek a háttérben.

2023. okt. 10. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5. Ne a romantikus filmekre epitsd a valosagot mert rohadt nagy pofonok fognak erni az eletben! Sok olyan no van mint te aki vagytak a feleseg szerepre mindennel is jobban mert azt hittek ha elvettek oket onnantol a ferfi kalitkaba kerult de ez nem igy van, a feefi szetcsalhat 3-4 ev hazassag utan is ha akar vagy 1-2 ev hazassag utan.. a papir az papir marad.. ahogyan papiron egeszseges emberek ia haltak mar meg gyorsan, ugy a kapcsolatoknal is surun tortenik ez.
2023. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miii ez hogy jön ide :D
2023. okt. 10. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi nem tudhatjuk. Vagy parázik az efféle elköteleződéstől, vagy időt szeretne hagyni a szervezésre.


Ha a tesód szinte kikönyörögte az eljegyzést, akkor az előbbi.

2023. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én e kérdés olvasásáig abban a hitben éltem, hogy amikor megkéred a szerelmed kezét, akkor akár abban a pillanatban el is vennéd feleségül, kvázi ez a 2 dolog ugyanaz. Azért kéred meg a kezét, mert már régen készen állsz a házasságra vele, sőt úgy érzed, már az történik, és szeretnéd hivatalos előnyöket hozzá. Vagy mi, nem tudom, nem értek az emberekhez, de az tuti, hogy ha megkéred a szerelmed kezét, azért teszed, hogy elvedd, szóval ha meglepiként mondja, hogy akár 1 órán belül egybe kelhettek és csináljátok, akkor örömmel mész bele.

Ha húznád még, miért kérnéd meg a kezét? O.o

2023. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem egy példát láttam arra, mikor a nő kényszerítette ki az eljegyzést...a vőlegény meg húzta, húzta, ameddig tudta. Vagy elvette a csajt, vagy szakítottak. Ez ilyen.


N

2023. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!