Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan nyerhetjük vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nyerhetjük vissza a bizalmat párkapcsolati csalódás után, és mit tegyünk, ha végleg elvesztettük a bizalmat a másik nem iránt?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretném nemek harca, inceles vagy vénlányos irányba elvinni. Sokkal mélyebb és komolyabb kérdés. Lényeg, hogy sok orgánum fogalmaz így, hogy bele kell teljesen vetni magát az embernek egy párkapcsolatba (pl Bedő Imre - Férfiak klubja szerint még egy házassági szerződés is a kapcsolat halála) anyagi és szellemi közösségként működtetve azt. Ami teljesen rendben is lenne, hacsak nem égeti meg magát valaki egy válás/szakítás "áldozataként". Az "áldozat" szóval kizárólag csak annyit akarok kifejezni, hogy kéretlenül, csak a másik fél elhatározásából végbemenő, egyoldalúan elszenvedett szétmenetelre gondolok. Amikor én voltam olyan helyzetben, hogy elhagytak, és konkrétan az egész Univerzumról alkotott képem omlott össze, akkor sokan azt mondták, hogy "dehát ez benne van a pakliban", teljesen normális vagy legalábbis nem szokatlan, hogy két ember szétmegy és nem életük végéig maradnak együtt. Viszont egy jól működő párkapcsolat teljes odaadást és tökéletes, feltétlen biztalmat igényel a felektől. Pszichológiailag próbálom összehozni ezt az ambivalenciát, hogy hogyan is tehető emberi alapon életszerűvé? Mert egy csalódás utáni óvatosság úgy gondolom nem abnormális. De úgy sem élhetünk, hogy "nem megyek ki az utcára, nehogy a fejelmre essen egy cserép". Ugyanakkor szinte egymást kizáró ellentmondás van akér dologban. Gondolatébresztőnek szánom a kérdést, hogy ki hogy éli meg ezt, különösen akik mondjuk több házasságon is túl vannak? Mennyire zavaró a "kisördögös tudatalatti sutyorgás" egy többedik esküvőn, hogy "ez is véget érhet, ez se biztos, hogy örökké tart..." ?
máj. 17. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező semmi se tart örökké, minden elkezdődik és elmúlik, ez az élet rendje. Pontosan azért értékeli az ember az életet, szerelmet, pénzt vagy bármi mást. Nincs garancia semmire a halálon és a születésen kívül. Értékelni kell ami van, elfogadni, hogy van lejárati ideje és élni a "most"-ban.
máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen megfogalmaztad azt, amit én is szerettem volna.

Én most pont ebben vagyok, nem csak a nők iránti bizalmam, értelmem, és minden egyetemes hitem lett oda, de maga az emberi fajba vetett hitem is odalett, sőt, az univerzumban lévő folyamatokban is meglazult hitem, és azóta Istenben sem hiszek már.

Úgy érzem, hogy nálam az történt, hogy alapból egy hiperérzékeny férfi vagyok, egy hihetetlenül sebezhető és gyenge ember, igazából csak idő kérdése volt, hogy mikor ér utól a világ haragja, ártó és fájdalmas tevékenységei. Mivel sokaktól hallottam már történeteket, hogy "ez megrörténik mindenkivel haver", hogy "ez elkerülhettelen, szükségszerű", mint mikor iskolában megkapjuk a védőoltást, mindnekit átesik rajta.

Én annak tudom be, hogy ilyen szélsőségesen és fájdalmasan élem és fogom fel azt, hogy megcsaltak, hogy lelkileg nem kaptam meg gyermekkoromban azokat az alapvető elveket, tant, okítást, nem szívtam maganba az erőt, amit a szőlő ad az gyermekének, hogy ha találkozik egy, vagy az élet az útjába sodor egy ilyen eseményt, az ne gyűrje le, ne menjen le ennyire melyre, hanem csak fájjon, essen rosszul és utána lépjek tovább.

Mivel ezek hiányoznak a személyiségemből, tehát nem vagyok tudatában annak, hogy ezt lehetne más szemszögből is nézni, hanem csak a korlátolt, falak közötti szellemi intelligenciámmal tudom nézni, érezni, szemlélni azt, hogy megcsaltak, és ezzel gyilkosságot követtek el ellenem, mert meghalt az a részen aki addig voltam, és előjött egy olyan akit én magam sem ismertem, hogy bennem van. Hirtelen jött túlságosan sok, és nyers információ, amikről nem tudtam, és a sok információ túl sok volt számomra, hogy a monogámia az emberek személyiségéből adódóan egy illúzió, hogy a hűség az csak egy lebegtetett szó, ami magába foglalja, hogy nem fog megcsalni, de mivel ez csak egy szó, és az emberi fajnak a szó az csak egy pár betűből álló halmaz, ezért érzelmileg nem tudja felfogni, hogy a szó amit kiejt a száján, hogy "hűséges leszek hozzád", tehát amint kimondja ezt, már egyből meg is csalta a személyt akinek mondja, mivel amint korlátozni akarja magát az ember, jelen esetben a hűséggel, elből szabadulni akar alóla.

Sajnos rá kellett jönnöm, hogy monogám, hűséges párkapcsolatot nem fogok soha tudni kiépíteni, mert nagyon kicsi az esélye annak, hogy valaki más is ugyanúgy tabuként gondoljon a hűtlenségre mint én. Ezért ezt fogadni kell, változnunk kell, hogy ezt a rendet befogadja a gyomrunk.

Arra is rájöttem, hogy hosszútávú párkapcsolatot a mai világba sajnos nem lehet kiépíteni, fizikailag lehetetlen, mivel rengeteg inger ér minket a technika jóvoltából.

Amióta megcsaltak, olyan érzés mintha egy álomból ébredtem volna fel, és a szörnyű valóságba találtam magam.

Megszűnt a bizalmam a saját anyám iránt, megszűnt a hitem istenben, még túlságosan új ez a világ, amire a hűtlenség döbbentett rá, hogy milyen mocskos és undorító, hazug és álnok.

Fogalmam sincs, hogy fogok ezután emberben, állatban, mindenféle életet mutató dologban bízni ezekután, félek, rettegek, falak, korlátok és láncok közt élek, a nők képesek arra, hogy miközben totál szerelmesek egy másik férfiba, és épp a spermáját nyelték le délután kettőkor, képes arra, hogy délután háromkor velem smároljon....én nem tagadom, hogy eléggé durva ami velem történt, és azt sem tagadom, hogy valami megtört, eltört bennem azóta.


Házasság, szerelem, szeretet, arra jöttem rá azóta, hogy ezek csak szavak, betűk, hangok, mögöttes és lényeges tartalom ezekmögött nincs, mert mind ember alkotta szavak, az ember pedig velejéig romlott egy lény, ebből pedig minden amit mond, tesz, az a logika és érzelem meghazudtolása.


Tudom, néha érthetetlen amit most írtam, de nehezen tudom összerakni a benső gondolataimat, érzéseimet, főleg úgy, hogy sok közülük nemrégiben született/születtek.

máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

'Now there's no point in placing the blame

And you should know I suffer the same

If I lose you my heart will be broken

Love is a bird she needs to fly

Let all the hurt inside of you die

You're frozen when your heart's not open.'



Madonna - Frozen.

máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minek kéne bízni? Senki nem marad meg ugyse 80 évig.
máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:



Hogyan tudnál bizalmat szavazni másnak/másoknak csalódás után? Úgy, hogy tudomásul veszed, hogy az a személy aki megcsalt téged nem ér annyit, hogy a boldogság kicsúszon a kezeid közül. Csakis saját magadat nézd. A folyamat a kiábrándulás, sérülés után nem megy természetesen egykettőre, kell bizonyos idő míg túl tudsz lépni az exen/exeken, maga a kapcsolaton/kapcsolatokon és azon, hogy nem jött össze, kudarc ért, de nem lehetetlen elérni, hogy másnak/másoknak is adj esélyt. Rajtad múlik!

máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A csalódások és pofonok azért vannak, hogy tanuljunk belőle és fejlődjünk.

Ha nem tudtad feldolgozni a csalódásokat, addig nem érdemes kapcsolatot kialakítanod senkivel.

Mindenki megérdemli a kezdetleges bizalmat, nem minden ember egyforma! Inkább fogd fel úgy, hogy a csalódásokból adódóan már van a tarsolyodban olyan emberismereted, hogy tisztában vagy azzal mik azok a jelek, amikor valaki red flag zónába kerül.

máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2# Szinte teljesen átérzem amit irtál. Nagyon árad belőle a fájdalom. Gondolom nemrég élted át ezt. Nekem most volt egy éve, de harminc éves kapcsolat után. Mégis pontosan ezt a fâjdalomszintet elem meg minden pillanatban. Amikor azt írtad, olyan mintha meggyilkoltak volna, szíven ütött, mert minden nap ezt érzem 380 napja. Istenben előtte se hittem, de az emberekben úgy általában igen, a páromban pedig mindenek felett. Azt hiszem a hűtlenek nem fogják fel, mit cselekszenek.
máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mégiscsak egy "vadidegennel" kötöd össze az életed. Miért lenne gond, a kapcsolat minőségét illetően, a házassági szerződés? Mi van akkor, ha a választottad a jövőben majd nem jó irányba változik. Pl hűséget esküszik, de aztán mégis fűvel-fával. Ki se tudsz szállni egy ilyenből, csak úgy, ha viszi a vagyon felét, amit lehet, hogy pont Te kalapáltál össze. Ha van szerződés, szinte pikk-pakk átléphetsz egy jobb minőségű életbe, ahol már nem leszel megalázás tárgya.


#2 Túl sokáig nem érdemes nyalogatnod ezt a sebedet, mert az élet kegyetlenül rövid. Reset és a tanulságok leszűrése után vissza a pályára, mert a játékidő véges.

"Az életben kiüthetnek bennünket és padlóra kerülhetünk, de ne maradjuk fekve, hanem álljunk fel!" (Popper) Ez a férfiakra hatványozottan érvényes. Legyen állóképességünk.

máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8# A házassági szerződésben igazad van. Meg kell védeni anyagi érdekeinket a módosult tudatállapotunk ellenére vagy az alatt is.

De amikor az élet értelmét veszti, mert nem megy a felállás, elfogy az állóképesség már nem tűnik olyan fontosnak. Egyébként nekünk van szerződésünk, pedig 22 évesen kerültünk össze, csak nekem mint nőnek jóval nagyobb vagyonom volt. De most pl. ez sem érdekel. A 7# es voltam.

máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Én(#8) is ez a korosztály vagyok, de még olyan emberrel nem nagyon kerültem össze eddig, akiben maradéktalanul megbízhattam volna, főleg párkapcsolati hűség tekintetében. Kalandorok kiszámíthatatlanságára meg nem szívesen bíznám a gyerekeim jövőbeni örökségét.


Visszafogadnád a párod, ha most meg ő kerülne lapátra valamiért? Azért az ötödik x után már nem mindig olyan stabilan áll az a faszamár, mint mondjuk tíz, húsz évvel ezelőtt.

máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!