Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes lenne újrapróbálkozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne újrapróbálkozni a párkapcsolattal?

Figyelt kérdés

Nekem az előző kapcsolataim nem sikerültek túl jól. Többnyire a bántalmazás és az elhanyagolás volt a jellemző.


Múlthéten elmentem egy több napos csoportos utazásra és ott megismerkedtem egy férfival. Az utolsó estén pedig megcsókolt. Másnap kérdeztem tőle, hogy szeretne-e majd beszélni erről az estéről és azóta már egyeztetünk is találkozót.


Viszont több buktató is van. Én egyedüllétre rendezkedtem be, mert besokalltam a párkapcsolatoktól. Gyanítom, hogy ő is sérült, mint én és ezért alakult ki vonzalom köztünk. Így meg nem sok értelmét látom.


A másik pedig az, hogy az elmúlt 2 -3 hónapban rengeteg minden változott. Én nagyon sokáig otthon ragadtam, mert nehéz is volt anyámról a leválás és a korábbi kapcsolataimban sem jutottunk el odáig, hogy összeköltözzünk. 2 hónapja viszont elköltöztem otthonról. Ugyan van még 2 másik lakótársam, de akkor sem otthon élek. Nem tudom, hogy ez a tényező mennyire adna egy másik dinamikát egy esetleges kapcsolatban.


A harmadik meg hogy mivel katasztrofálisak voltak a korábbi kapcsolataim arra gondoltam, hogy ha tényleg velem szeretne lenni, akkor el kéne mennie egyrészt neki is pszichológushoz, másrészt párterápiára sem ártana járni, hátha így jobban meg lehetne alapozni a kapcsolatot (én várólistán vagyok jelenleg).


Vannak még ezen kívül apróbb tényezők, érzések vele kapcsolatban amik régről ismerősek és aggasztanak.


A lényeg, hogy félek és nem tudom mi alapján tudnék jó döntést hozni.


nov. 15. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichológiai segítség jó ötlet, de a pszichológus meghallgat, útmutatót ad. Ha te nem dolgozol önmagadon nem fog segíteni az összeülés még 100x se. A jelölted nem szedheted rá szakemberre ha nem hajlandó rá. Úgyhogy inkább magaddal kéne foglalkozni és ha jobban leszel, érettebb leszel ismerkedni másokkal.

Nyilván ha segítséget kér veled együtt akkor a jelöltből lehet partner.

nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én évek óta foglalkozom magammal. Voltam terápián is, de amire várok, az más típusú lesz. Viszont ha kiderül, hogy ő is valóban problémás és nem foglalkozik ezzel, akkor megint csak felesleges köröket futnék.
nov. 15. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elmentél egy csoportos utazásra és esélyt is adtál egy másik férfinak, azt feltételezem, hogy vágysz kapcsolatra még akkor is, ha tele vagy kételyekkel.


Nekem három nagyon rossz kapcsolat után (összesen 18 évig tartott a három kapcsolat) jutott el a tudatomig, hogy muszáj magamat rendbe tenni agyilag, máskülönben újra és újra olyan férfiakat fogok közel engedni magamhoz, akik tönkretesznek. Ez javarészt abból eredt, hogy az apámhoz hasonló férfiakkal alakítottam ki kapcsolatot, pontosan úgy viselkedtek velem, mint ő. Hiába tiltakoztam a személyisége ellen minden zsigeremben, mégiscsak azt a példát vittem tovább az életemben, amit ő nyújtott nekem születésem óta. Rengeteg szakembernél jártam, nagyon sok videót néztem a neten és bizony megcsináltam olyan dolgokat is, amiken először csak nevettem, de aztán úgy voltam vele, hogy bármit képes vagyok megtenni, ami javíthat a lelki állapotomon. Volt, ami nem segített, de volt olyan is, ami után azt éreztem, sokkal könnyebb a lelki terhem. Nagyjából három évig tartott ez az időszak, ezután ismertem meg a párom, akivel nyolc éve vagyok együtt és aki megmutatta, milyen egy igazi társ, aki nem bánt, nem használ ki és bármilyen furcsa, az teszi őt boldoggá, ha én is boldog vagyok. Ilyet azelőtt el sem tudtam képzelni, de szentül hiszem, hogy azért tudtam őt bevonzani az életembe, mert először magamat tettem rendbe. Persze ez az út sosem ér véget, mindig van min dolgozni, én is próbálom folyamatosan fejleszteni magam, de már most sokkal előrébb vagyok, mint pl. 10 évvel ezelőtt.


Kívánom neked, hogy sikerüljön a traumáidat feldolgoznod és kialakítani egy szeretetteljes, örömteli kapcsolatot!

nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, miután leírtam a regényemet, utána olvastam, hogy már dolgozol magadon. Hidd el, ha elérted azt a szintet, amikor ez már jelentősen javít a lelki állapotodon, megérkezik a megfelelő társ!
nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálam is hasonló a helyzet, mint nálad 3-as válaszoló.
nov. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!