Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezelhetném jobban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelhetném jobban, hogy teljesen más élete van egyetemen, kolin a barátomnak?

Figyelt kérdés
Barátom idén kezdte az egyetemet ami 2 órára van tehát kolis, mivel Felvidékiek vagyunk én még gimibe járok Magyarországra szintén kolis vagyok. Bár minden hétvégén hazajárunk és azt együtt is töltjük, egyre nehezedik a helyzet. És nem a távolság miatt, hanem annyira új élete lett szinte aminek én nem vagyok részese és ezt nagyon rosszul kezelem. Barátságos, az osztály középpontja és összetartója, HÖK tag is lett. Mivel szlovák egyetem ez csak hozzátesz hogy távolabbinak érzem. Őszintén, féltékenynek is érzem magam mivel az én napjaim csak ugyanolyan unalmasak és egyformák, náluk pedig minden este valami program vagy buli van a koliban. Ráadás hogy a szak 90%-a lány és miután láttam az üzeneteiket, láttam hogy vannak eléggé “pick me” lányok is akik nyilván a bulikon is az ő fiú társaságukhoz csapódnak. Egész nap a túlgondolás megy a fejemben, beszéltem(inkább hisztiztem)neki erről és mindig megértő volt, még azon sem kapta fel a vizet hogy belenéztem a telefonjába(nem vagyok rá büszke de túl nagy volt a késztetés) sőt még szívesen oda is adja hogyha ezzel megnyugtat. Visszautasítva a pick me viselkedést írogat szóval egy rossz szavam nem lehet rá, mégsem bírom elviselni ha csak bele is gondolok hogy folyton egymás mellett ülnek, ebédnél is néha, szelfiket is láttam már(extrák nélkül). Ugyanúgy priorizál mint eddig, ha tudunk minden nap hívunk. Hogyan tudnék jobb barátnő lenni és nyugodtabban tölteni ezt a pár évet még?

nov. 27. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgyhogy éled az életed ugyanúgy, mint ő.


Nyilván ha nem megy akkor vess végett a kapcsolatnak, mert tönkremész benne és persze szakítás lesz a vége.


Nagyon jól tudtad, hogy másképp lesz, ugyanolyan mint volt hozzád.


Miért nem bízol benne? Miért vagy irigy? Te is azt fogod tapasztalni mint ő.


Vagy te saját magadból indulsz ki, te csalnád meg?

nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Őszintén szólva nem való neked távkapcsolat tehát nem kéne erőltetni egyáltalán.
nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Kezdj egyszeru munkassal vagy szinten gimissel. Ez nem fog sokaig mukodni , megcsalas lesz a vege !!
nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

“Ráadás hogy a szak 90%-a lány és miután láttam az üzeneteiket, láttam hogy vannak eléggé “pick me” lányok is akik nyilván a bulikon is az ő fiú társaságukhoz csapódnak.„


Attól nem “pick me„ lányok, hogy ebéden összeülnek, beszélgetnek, táncolgatnak bulikban a fiúkkal.

A te pasidnak kéne leállítani őket ha nyomulnának, neki nem kéne (annyi) alkoholt fogyasztania és neked nem kéne hisztizni, gyanúsítani, veszekedni vele, kutakodni,hogy mit csinál és kivel. Tulajdonképpen minél többet nyafizol neki, pattogsz vele annál inkább frusztráltabb, dühösebb, szomorúbb lesz és piával, vagy nélküle meg fog csalni. Az indok egyszerű lesz. Annyi lesz az egész mögött, hogy nem hiszel neki, nem érted meg, nem beszélgetsz vele, nem támogatod és ilyesmik.

Másrészt a valagát se kell fényesre nyalintani. Légy önmagad szintén mint ő az veled. Leírásod szerint nem változott meg, sőt megértő, nem haragszik rád. Ezek alapján szeret téged. De ha folytatod amit művelsz mégcsak csöndben magadban is a kapcsolat rovására fog menni. Észre fogja venni, hogy valami nem stimmel és jobb esetben “csak„ elhagy.

Nőjj fel, más párok között ezer kilométerek vannak évekig és kibírják. Ti meg hetente találkoztok. Örülnöd illene, hogy milyen barátod van. Persze ha nem tudsz alkalmazkodni, nem vagy rugalmas semmilyen téren akkor jobb lenne szakítani vele, mert nem érdemli meg megjegyzéseid alapján, hogy csúnyán viselkedj vele.

Mellesleg ha kevesebbet kezdenétek találkozni, jönnének az újabbnál újabb kifogások (nemcsak a tanulás), vagy megváltozna veled szemben, elhidegülne, vagy rajtad vezetné le a nyomást pl. akkor is a megoldás a szakítás ha ő se tudna változtatni.

nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem csalnám meg egyáltalán. Az irigység valószínűleg a saját életemmel való elégedetlenségből ered, nem élek akkora társasági életet amekkorát szeretnék.

Megbízni pedig azért esik nehezemre mert nemrég estem túl azon az egzisztenciális krízisen hogy megtudtam apám 10+szor csalta meg anyukám és azóta csak ezt tartom szem előtt, én nem akarom hazugságban leélni az életem. A külső behatások sem segítenek, annyi hihetetlen esetet látni ahol tényleg a lehető legmélyebben szeretett valaki valakit mégis megcsalta.

nov. 28. 10:20
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ti nem fogtok együtt megöregedni. Fiatalok vagytok nagyon. Kiesik valamlyikőtök a szerelemből, nem kell pont megcsalásra gondolni. Az irigység nem szép tulajdonság, de ha lefoglalod magad, éled az életed hasznosan akkor elmúlik legalább közepes szinten.



Te nem vagy elégedett önmagaddal még egy kicsit se és rá vetíted ki. Minek neked akkor párkapcsolat?

nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#2

Másfél éves kapcsolatról beszélünk, nem fogom ezt eldobni ami amúgy jól működik. A kérdésem csak arra irányult hogyan tudnék fejlődni, vagy tippeket vártam de eszem ágában sincs még szakítani.

nov. 28. 10:35
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Ott kezdődik a baj szerintem ha valaki eleve úgy kezeli a kapcsolatot ami csak átmeneti mert “úgysem együtt öregszünk meg”. Hát lehet hogy ez így lesz de ez alapján hozni a döntéseket hülyeség, akkor miért vesztegetitek egymás idejét az elejétől fogva…

Másfelől 18 és 21 nemhiszem hogy a legkomolytalanabb kor egy hosszútávú kapcsolatra.

Önmagammal pedig elégedett vagyok mindaddig amíg nem parkapcsolati feltekenyseg lép fel épp ezért szerintem ezen csak úgy lehet dolgozni ha épp benne vagy egyben, ha kilépnék es megfutamodnék és majd később találok mást valószínűleg ugyanezek a problémák újra feljönnének…

nov. 28. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy komolytalanok vagytok hanem, hogy fiatalok. Infantilisek valamilyen szinten. Nem, nem kell úgy élni az életed, hogy egyszer mindennek vége lesz, élvezni kell az életet és ha nehézség akad, de helyrehozható helyre kellene hozni.

De ez nem jelenti azt, hogy légvárakat muszáj építeni, mert te hiába építgetsz az élet közbeszól.

A realitás talaján illene maradni.

Amit veled történik az az, hogy az élet adott neked pofont, hogy ébredj fel az álmodozásból.

Nem akarsz hazugságban élni azt írtad, de hát abban éltél ki tudja meddig mivel apud félrejár(t).

Ennek ellenére, hogy róla van szó kivetíted a párodra pedig ugyanolyan hozzád, mint volt mindig.

Ha te nem kelsz fel a padlóról, nem találod a helyed vége lesz a kapcsolatnak még azelőtt hogy ki lenne mondva hogy vége.

18 éves vagy fogalmad sincs, hogy milyen nehézségekkel fogsz megküzdeni, mert eddig burokban éltél, azt hitted, hogy minden a szerelem.


Egyébként nem, ha szeret és tisztel nem lesz hozzád hűtlen fizikailag legalábbis (érzelmileg fele-fele). Inkább lapátra tesz.

Ellenben ha nem becsül meg téged, nem szeret akkor félre fog lépni, ez ilyen egyszerű.

Nem várhatod el tőle, hogy ellenkező neműekhez hozzá se szóljon, ne barátkozzon, mert nincs jogod hozzá.

Valamint kiközösítés elébe is nézhet, el lehet könyvelve bunkóként vagy papucsként aki neked áldozza az életét.

Ha egyszer nem tudsz tavkapcsolatban élni még azok után se, hogy próbálkozol és ő nem fordul ki magából akkor zátonyra fut a kapcsolat lassan, vagy gyorsan, de biztosan.

Jobb neki pontot tenni a végére, mint szenvedni.

nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

“ Ha nehézség akad, de helyrehozható helyre kellene hozni.

De ez nem jelenti azt, hogy légvárakat muszáj építeni, mert te hiába építgetsz az élet közbeszól.”

Kérdem akkor, hogyan lehet különbséget tenni a kettő között? Ha a pofon amit kaptam a nehézség akkor helyre kellene hozni, vagy ez a pofon a légvár? Szerintem azon múlik ez hogy hogy veszi fel az ember, mert ha marad akkor dolgozik rajta, ha véget vet ennek akkor mondhatja el hogy légvárakat felesleges volt építeni. Remélem érthető mire célzok.


Azzal hogy burokban éltem és szerinted azt hittem eddig hogy minden a szerelem nem tudok azonosulni. Honnan tudnád a múltam, vagy azt hogy hányadik tapasztalatom ez?


Ui.: Jól mondod, fel kell kelnem a padlóról, nem vetíthetem ki rá másnak a félrelépését. Köszönöm az idődet és válaszodat :)

nov. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!