Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gergo315 kérdése:

Segítség babytrap?

Figyelt kérdés

Segítséget illetve akár személyes tapasztalatokat várok, ki mit tenne?


Sziasztok!

Hosszú lesz, előre is elnézéseteket kérem, de szeretnék minden, szerintem fontos információt tudatni, mert a segítségeteket kérem.


Lassan elérünk oda a feleségemmel, hogy a kisfiúnk 2 éves lesz. Bölcsibe nem szeretnénk járatni, viszont a feleségem nem is mehet el dolgozni, mivel akkor nem lesz ki vigyázzon a gyerekre. Mindenki (jelenlegi helyzetünkben még apóséknál lakunk) rá akar venni, több érvvel is, hogy legyen második gyerek, majd harmadik. Tudni kell, ami szerintem elég fontos, hogy van kb 4M hitelünk, mivel apósék eléggé mínuszban vannak, főleg mióta leszázalékolták apósomat, így csak "maszek" munkát tud csinálni, amikhez elmegyek ha úgyvan segíteni, akár munka után. Pénnzel nem tudnak gazdálkodni, én megszakadok a melóhelyemen, havi 350-400K a keresetem.

Semmi extrára nem költök, 3 havonta rendelek ~20-25k értékben elektromos cigarettába folyadékot és ennyi. A dilemma ott kezdődik, hogyha nem lesz terhes a feleségem időre, akkor ő ~250 000 helyett 25K-t kap havonta, ugye ez a hitelek miatt amiket említettem nem jó. Viszont én pont ezmiatt az anyagi totálkár miatt nem szeretnék második gyermeket még. Megoldásként gondoltam arra, hogy elköltözünk, albérletbe és szépen lassan rendbeszedjük magunkat. Mi gazdálkodnánk a pénzünkkel stb. Gond van itt is, mert a feleségem nem szeretne elköltözni, mert neki megfelel, hogy anyós nagyon sok mindent segít neki. Konkrétan majdnem semmit nem csinál. Na mindegy, nem ez a lényeg. Szerintetek ebből az ördögi körből mi lenne a legjobb megoldás, szívem szerint én költöznék, de az említett okok miatt, illetve érzelmileg is ki vagyok, szóval úgygondoltam, az internet népéhez folyamodom segítségért.

Ti talán találkoztatok már ilyennel, mert én kerestem, de ehhez hasonló helyzettel nem találkoztam. Szeretnék második gyermeket, de késöbb, nem érzem úgy hogy ez lenne a helyes út, hogy a pénz miatt vállaljunk mégegyet. Szerintem ráér még.meg szeretnék nekik adni mindent, amit csak lehet. Viszont a feleségem nem ért velem egyet, ő szerinte az a megoldás, ha vállalunk még gyermeket. Érzelmileg lassan egy roncs vagyok, legszívesebben sírni tudnék, hogy hagytam, hogy ilyen helyzetbe kerüljünk. Sok mindent a hátam mögött intéztek, velem nem beszéltêk meg. Főleg akkor beszéltek minden ilyesmiről, mikor dolgoztam. A gyermekemet szeretem, megy a feleségemet is. Segítsetek, valami támpontot adni, hogy helyesen látom-e a dolgokat.



#gyerek #házasság #kétségbeesés #Élet irányítása #Biztos élet?
dec. 5. 21:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Miből fizetnéd ki a havi 200ezret albira+rezsire? Meg még hiteled is van.. még úgy is necces lenne ha a párod visszamenne dolgozni.
dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Gyereket ne vállaljatok, de külön se menjetek.
dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A feleségeddel kell leülni beszélni, hogy neked ez így sok. Nagyon szereted, a családját is szereted, de legyenek rád is tekintettel, két családot kell eltartanod, ha ő nem megy vissza dolgozni.


Szerintem bölcsibe kellene adni a babát szeptembertől (gondolom előbb nem lesz hely), február/márciusban vannak a felvételik. Ha lenne második baba, akkor ő úgyis bölcsibe kellene menjen, ha anyósod nem tud a feleséged helyett otthon maradni.


Újra kellene tervezni a pénzügyeket. Én a családi béke érdekében nem próbálnám meg most a feleségedet rákényszeríteni, hogy egyedül gondoskodjon a babáról, viszont le kell ülni és nyugodtan elmondani, hogy mindegy kinek van igaza, de neked rosszul esik, hogy kihagynak döntésekből és szeretnéd, ha veled beszélné meg ezeket, nem a szüleivel.

dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az nem világos, hogy most akkor nektek van hiteletek vagy apósodéknak?


Amúgy nem irigyellek, én konkrétan megbolondulnék egy ilyen helyzetben. A lehető legrosszabb ötlet lenne bevállalni a második gyereket, ha nincs pénzetek. Anyagilag a két gyerek kerül a legtöbbe, pláne, ha még a nemük is más. Amúgy sem támogatom a gazdasági érdekből történő gyerekvállalást, pláne nem egy olyan feleséggel, aki még mindig anyuci szoknyáján ül. Az meg, hogy a hátad mögött hoznak meg téged is érintő döntéseket, egyenesen nonszensz.

dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Valójában egy gyerekre sincs igazán pénzetek, akkor mire akarnak még egyet?
dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Egészítsd ki a sztorid azzal, hogy mit intéztek a hátad mögött?
dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy a jelenlegi helyzetbe nem vállalnék még egy gyereket. A leírásod alapján elég világos, hogy neked ez sok, szerintem amíg nem álltok jobban anyagilag addig bőven ráértek a második babával
dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen történeteknél csóválja az ember a fejét, hogy ama egy gyerek is felesleges volt... :( Tedd a szívedre a kezed, ha nem lenne a gyerek, ha nem tolnád a zsetont a feleséged családjának akkor együtt lennétek még?

NE vállaljatok be még egy gyereket. Sem az anyagi, sem az érzelmi "fedezete" nincs meg.

Nagyon nehéz időszak elé fogsz nézni barátom, de makacsold meg magad. Hogy márpedig te NEM szeretnél még egy gyereket amíg nem látod biztosnak az anyagi hátterét. A feleséged meg szedje magát össze és menjen el legalább először 4 órában dolgozni. Szerintem férjnek, családapának "szerződtél" nem pedig szponzornak aki mások helyett tolja.

dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket ebben a helyzetben én nem látom mire vállalnátok pluszban, sem az érzelmi, sem az anyagi plusz nincs meg most ebben a kapcsolatban ez alapján.


Ezt én nem értem: "Tudni kell, ami szerintem elég fontos, hogy van kb 4M hitelünk, mivel apósék eléggé mínuszban vannak, főleg mióta leszázalékolták apósomat, így csak "maszek" munkát tud csinálni, amikhez elmegyek ha úgyvan segíteni, akár munka után." Miért van nektek hiteltek amiatt, hogy apósodék mínuszban vannak vagy hogy kell ezt érteni?


Megoldások:

Bölcsőde + részmunkaidő, nem ördögtől való dolog a bölcsőde.

Anyós vigyázzon a gyerekre + részmunkaidő a feleségednek.

Különköltözés: ezt nektek kell kiszámolni, megéri-e, egyáltalán ki tudtok-e jönni. Most fizettek valamennyit az apósodéknak a lakhatásért cserébe? Ha igen, akkor azt kell nézni, hogy az megmarad, helyette lesz egy bérleti díj + rezsi, feleséged bevétele ugyanúgy lecsökken ha otthon marad, plusz segítséget nem fog kapni anyósodtól. De nem értem, hogy úgy hogy tudnátok többet félretenni havonta, mint most.

dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott kezdődik, hogy ha nincs pénzetek, akkor a gyereknek irány a bölcsi, az asszony pedig vissza dolgozni.

A pénz miatt sem mindegy még akkor sem, ha hamarosan mégis vállaltok még egy babát (ugye nem mindegy, minek a 100%-a lesz a csed...).

Ha nincs pénzetek arra, hogy a feleséged otthon meressze a ..., akkor tényleg nincs ennyi eszetek magatoktól, hogy mégis szükség van az ő keresetére is és a bölcsire is ezáltal? Egyáltalán mi ez a nagy ellenérzés a bölcsivel szemben (főleg ilyen csórón)? Ha nem engedhetitek meg magatoknak, hogy ne járjon a gyerek bölcsibe, akkor járni fog, ennyire egyszerű, túléli, hidd el... Ha szerencséd van, akkor az anyukájának sem esik le a gyűrű az ujjáról, ha dolgoznia kell.

Azt meg nektek kell lemeccselni, hogy költöztök vagy maradtok, ha anyagilag szerinted jobban jönnétek ki úgy, akkor vezesd le szépen a feleségednek konkrét számokkal, hátha meg tudod győzni...

Az viszont megint más kérdés, hogy vajon tényleg nem boldogulna-e a párod egyedül a már meglévő egy gyereketekkel sem, vagy ez csak a szokásos férfi-vélemény. Erre nem a bizonygatást várom tőled, csak hogy gondold végig, hogy ha tényleg nem bírna vele most sem, akkor egyáltalán el lehet-e gondolkozni még egy babán... Hisz akkor totál meg vagytok lőve, ha anyós valamiért kikerül a képből, ez pedig oda vezet, hogy méginkább rá lesztek szorulva, tehát sosem fogtok elköltözni...


U.i.: mi a garancia arra, hogy "időre" összejön a második baba, ha ezt a megoldást választjátok mégis? Nekem ez a kamugyanús a kérdésben :)

dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!