Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolat automatikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolat automatikusan és kötelező jelleggel megy a baráti kapcsolatok rovására?

Figyelt kérdés

Már látom, ahogy egyből nekem fognak páran esni, hogy a párkapcsolatos/barátikörös újabb kérdése, így elébe megyek. Ebben a témában a második kérdésem a GYK-n, igen, vállalom, a minap én folytattattam értekezést arról, hogy egy barátnő mennyire illeszkedjék be a pasi baráti körébe vagy sajátítsa ki a férfit.

Mivel az a kérdésem a beilleszkedésre vonatkozott, így a témában egy kicsit más fókusszal lennék arra kíváncsi, hogy amikor egy férfinek párkapcsolata lesz, akkor annak kötelező jelleggel úgy KELL lennie, hogy az addigi baráti kört hanyagoljuk, részben leépítjük?


(Ennek a kérdésnek a fő ihletője amúgy nem is az, hogy az én baráti körömbe hogy illik bele az új barátnő, hanem az, hogy van egy haverom, akit, ha komoly kapcsolata van, évekig nem látunk, szó szerint évekig. A nő szoknyája szélén ül és csak kettesben vannak.)


dec. 13. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én baráti társaságomban nem, párkapcsolat mellett is jut minőségi idő egymásra. Vannak szinglik, párkapcsolatban élők és kisgyerekesek is, de mindegyikükkel megoldjuk a közös programokat. Persze így 30+ korosztályban nem lógunk annyit együtt, mint anno 20 évesen, de ez nem csak a párkapcsolatok miatt van hanem inkább az élet hozta változások miatt, távolság, munka, más kötelezettégek, kevesebb energia keveréke. Sokkal gyorsdabban telik az idő és már senkinek nincs igénye minden héten találkozni. Olyan viszont nincs, hogy valaki évekig felénk se néz.
dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Geez, gyakorlatilag az egész kifejtésed tök fölösleges a kérdéshez:D Nem érdekel a GYK-s múltad:D


A válasz:

Igen is meg nem is.

Ha egy ember (férfi vagy nő vagy egyéb) párkapcsolatba kerül, kötelező jelleggel (de nem automatikusan) újrarendeződnek a prioritások.

És bizony a párkapcsolat egészséges esetben a baráti kapcsolatok fölött helyezkedik el.

De ez önmagában nem jelentené azt, hogy bármilyen baráti kapcsolat is kárát szenvedné a dolognak. Csak kicsit macerásabb tervezni és több rugalmasságot igényel.


A probléma ott szokott lenni, hogy a rózsaszín ködtől vezényelve emberünk eltolja a falig a priorizálást és nem átrendezi a listáját, hanem felülírja.. Tipikus hiba tiniknél. Flenőtteknél már illik tudni kezelni ezt rendesen mind a párkapcsolatban lévők részéről, mind a barátok részéről.

dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de inkabb ugy fogalmaznek, hogy mas lesz fontos, masok lesznek a prioritasok. Normal esetben egy párkapcsolatban/hazassagban egymásnak vagytok a legfontosabbak. 10 eve vagyok egyutt a ferjemmel, de sokszor sokkal izgalmasabb nekem is es neki is egyutt youtubozni pentek este mint elmenni valamerre a haverokkal.
dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva volt. Az ex pasimnak a barátok maradtak az elsők, én teljesen háttérben maradtam. Még arról is be kellett számolni a barátjának mikor vagyok ott. Ès még azt sem tartotta tiszteletben, mert simán átjött és beült órákra. Ha csavarogni szerettem volna akkor is mindig csatlakozott.
dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez törvényszerű. Teljesen nem feltétlenül épülnek le a baráti kapcsolatok, de egyértelmű, hogy csökkenni fognak az alkalmak, találkozások, összejövetelek. Aztán amikor már együtt vagytok pár éve, akkor ismét kicsit sűrűsödnek a baráti programok, de a szingli-szintre sosem állnak vissza. Ez a dolgok rendje. Mindenkivel így van ez. Ahol nem, ott vagy a kapcsolat lazább, vagy a baráti kapcsolatok voltak eleve gyérek már a szingli-időszakban is.
dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Geez, gyakorlatilag az egész kifejtésed tök fölösleges a kérdéshez:D Nem érdekel a GYK-s múltad:D"


Köszönöm, ezt jól esett olvasni, de ha hiszed, ha nem, sokaknak ez a fétisük itt, hogy azzal vádaskodnak, hogy ez vagy az a kérdés is uyganazé az emberé. Engemet is meg szokott "rökönyíteni" :)

dec. 13. 15:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem.


Ha nincs a haverjaid közt az exed akkor ezzel nincs probléma.

dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilván párkapcsolat mellett kevesebb idő jut a barátokra. De van olyan barátom, aki néhány hónapja van párkapcsolatban, a barátom párja is szívesen lát engem is Náluk. Valamint ugyanez igaz a legjobb barátomnál is. Az más kérdés hogy az időpont egyeztetés a legjobb barátommal is nehézkes, de ebben a hónapban legalább egyszer, de lehet hogy kétszer is találkozunk. Természetesen a párkapcsolat legelején nyilván nem a baráti kör az első, de hosszú távon ők is fontosak.
dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Az exem a haveri körben volt. Nem e miatt, de azóta két részre szakadt a baráti társaságunk, természetesen én nem oda tartozom, ahol az exbarátnőm előfordulhat.
dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Általában mindig.
dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!