Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak igazából nem is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak igazából nem is igénylik, hogy lelkileg foglalkozzon velük a párjuk?

Figyelt kérdés
Lehet tényleg csak én vagyok fura, de nekem lenne erre igényem. Mégis azt tapasztalom, hogy kb ufobak néznek emiatt. Az alap hogy én mindenben támogassam, vidítsam fel, segítsen át minden bajon a nőt. Cserébe meg azt kapom, hogy a férfi nem sírhat, az gyerekes ha panaszkodik, meg amúgy is hogy vonzódjon egy nő egy gyenge férfihoz?

#lelki dolgok #Fogalakozni a másikkal #A férfi nem sírhat #A férfi nem panaszkodhat
dec. 15. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy rossz körökben mozogsz, vagy a kapcsolataid nem voltak eddig a legminőségibbek. Normális párkapcsolatban alap, hogy foglalkozom a párom (férfi) lelki jóllétével. Ha szomorú, ha bántja valami, ha stresszeli, nyomasztja valami, igenis beszélje meg velem, adja ki magából, ez nem gyengeség egyáltalán. De lehet, hogy kell ehhez némi érzelmi intelligencia is, vagy nem tudom, nem magam akarom fényezni, csak nekem olyan fura, ha egy nő ezt gyengeségnek tekinti :D Mármint az nyilván nem vonzó, ha a pasi mást se csinál, csak nonstop vekeng valamin és panaszkodik és siránkozik, de nem azért, mert ettől gyenge lenne, hanem mert ki akarna olyan párt, aki lehozza az életről is a folyamatos nyávogással. De ha valami aktuális problémája van, akkor szerintem az a természetes, ha a párjaként ezzel foglalkozom és próbálom támogatni, segíteni, ahogyan azt ugye fordítva is elvárom. Az én környezetemben lévő nőknél ez elég alap, szóval vagy te, vagy én, de valamelyikünk burokban él, ha a másik változattal nem, vagy nem igazán találkozik.
dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Kevés az érzelmes férfi. A többségnek a farkában van az összes érzelme. És vannak nők is, akik kevésbé, vagy egyáltalán nem érzelmesek. Az a fő probléma, hogy ez a két összeillő csoport ritkán találkozik össze. Az ellentétek a közhiedelemmel szemben csak ritkán vonzzák egymást hosszabb távra.
dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én igényelném nagyon is, csak úgy érzem és a minta is azt mutatja az eddigiek alapján, hogy nem érdemlem meg. Meg azt is észrevettem, hogy az ilyesmire nem is nagyon szabad igényt tartani, mert nem előnyös ha gyengének vagy lelkileg kiszolgáltatottnak mutatod magad..
dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok végletet látok... Igen, ott vannak azok a férfiak, akiket sajnos úgy neveltek a szüleik, vagy olyan mintát láttak a környezetükben, hogy a legkisebb érzelemnyilvánítást is gyengeségnek fogják fel. De olyan férfiból is látok eleget, aki nem barátnőt, hanem anyukát keres. Egyébként őket is sajnálom. Valószínűleg nem kaptak elég szeretetet otthon, és most egy nőtől várják azt a gyöngéd, feltétel nélküli, babusgató szeretetet, amit csak anya adhat a kisgyermekének.


Amúgy nem hibáztatom a férfiakat. A patriarchális berendezkedés és a szellemi-lelki megítélés síkján ma is fennálló nemi egyenlőtlenségek nyilván az ő életüket is megkeserítik, ha nem is közvetlenül.

dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De.
dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek érzéseik,ezáltal nem igénylik.
dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak annyi, hogy nem a szocializáció része. Most őszintén, mikor gyerek volt, nőtt fel kinek tanították otthon (v bárhol) azt, hogy foglalkozz a fiúk LELKÉVEL, ápold a lelküket stb. Szerintem senkinek. Én sokáig el se hittem, hogy pl.: egy egyéjszakás kaland meg tud hatni egy pasit. Aztán velem megtörtént, hogy volt egy egyéjszakásom egy sráccal aki történetesen érzékeny típus és nem értettem utána mi baja.


Aztán később elmondta, hogy nagyon kívánt meg nagy volt a kísértés (tudtam már, hogy tetszem neki amúgy és ez utána se múlt el, ahogy láttam), de neki sose volt korábban egyéjszakása és nem büszke arra amit csinált és rosszul érezte magát. Én meg nem akartam hinni neki, nem TUDTAM hinni neki. Elvégre csak azt hallod anyádtól, nagyanyáidtól, hogy a férfi a farka után megy, szexszel manipulálható stb. Ami részben persze igaz, látsd az esetem ahol az érzékeny pasas is belemegy, mert benne van az ösztön, vágyik rá, jól esik neki a nő figyelme. Aztán utána csalódott, hogy ez nem szerelemből történt.


Ez volt az az eset, ami rádöbbentett arra, hogy igen bár a férfiak valóban sokszor szex által vezéreltek, DE attól még vannak érzéseik. Csak sokan nehezen mutatják ki, elnyomják stb.

dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok. Kiegészíteném azzal, hogy semmiképp se gyengeség, sőt jó dolognak tartom ha egy férfi képes az érzéseiről beszélni és mer támaszkodni a másikra.


Amikor pl.: egy férfi barátom egyszer nekem mesélte el, hogy találkozott egy lánnyal aki nagyon megfogta de sok dolog miatt lehetetlen köztük bármi több és szomorú annak tökre örültem. Jól esett, hogy meg mer előttem nyílni és beszélni erről, pedig ő is beismerte, hogy pasiként arra neveli őket a társadalom, hogy nyomják el.

dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jo pont ha foglalkozik, de ha nem az a minimum, hogy vegye figyelembe, hogy van.
dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Én foglalkoznék.

Számomra sokkal rosszabb, amikor ilyen rossz berögződés, neveltetés miatt nem mond semmit, nem tudom mi zajlik benne, mi bántja. Nekem attól nem lesz férfiasabb, hogy megjátsza magát, a kemény machot. Sokkal többre értékelem, ha fel meri vállalni az érzéseit és egy valódi ember van mellettem, valódi érzelmekkel.

dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!