Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltatok már abuzív/bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már abuzív/bántalmazó személlyel párkapcsolatban? A kezdeti időszak valóban nagyon idilli, "túl szép, hogy igaz legyen"?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az első időszak nagyon idilli, úgy tűnik, hogy minden passzol közted és az új párod között. Meddig fenntartható ez az időszak? Mikor jönnek elő az első jelek, hogy a párod hajlamos az abuzív viselkedésre? Mik voltak egyáltalán az első jelek?

dec. 20. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam, nem is egyszer.

Az elsőnél már elején se volt idilli, míg a másodiknál igen. Ha idilli, akkor nagyon nehéz észrevenni az elején, mivel egy teljesen normális partnernél is érezheted baromi jól magad, mintha megfogtad volna az isten lábát.

Az változó, hogy meddig képeset viselni az álarcot, sajnos nincs erre tuti recept.

dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. A feketeleves csak később jön, de hogy ez az idő mennyi, tehát 1-2 hónap, vagy 1-2 év, az embere válogatja.
dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettő ilyen volt.


Az elsőnél 16 évesen örültem, hogy valaki végre hajlandó velem járni, nagyon odavoltam a tényért, hogy valaki szerelmes belém és én is belé. Nyilván tapasztalatlanként a redflageket sem vettem észre az elején, pedig voltak. Az első fél év volt nagyon rózsaszín, aztán egyre rosszabb. Volt fizikai bántalmazás is, de tudod még pont olyan, amire nem lehet mondani, hogy megütött, "csak" megszorította a karomat, ezt 3x két év alatt. De ilyenek miatt, hogy szerinte bunkó voltam a mekis kasszással. Az önbizalmamat teljesen elvette, szerinte én egy nagy szar voltam úgy ahogy vagyok, és el is hittem neki. Ha bármin kiakadtam ahogy viselkedik velem még én voltam a rossz. Szex nem volt és azért is én éreztem rosszul magam mert akarom. Ha valami közös programot akartam vele ami nem csak annyi hogy ő kockul én meg telefont nyomkodok jobb híján, akkor sajnáltatta magát, hogy ő unalmas és biztos elhagyom. Persze azt is elmondta többször is, hogy soha nem lesz olyan, aki jobban fog szeretni nála, meg hogy a mi kapcsolatunk tökéletes, csak valamiért én érzem rossznak, de ő ezt nem érzékeli, hiszen minden csodálatos. Féltékeny volt mindenkire, először csak fiú barátokra, aztán lány barátnőkre is, a családtagjaimra is. Te pl mit csinálsz, ha elmeséli a párod, hogy milyen jó talija volt az azonos nemű barátjával? Gondolom hallgatod, örülsz neki stb. Ő mit csinált? Megsértődött, hogy bezzeg az a lány engem boldoggá tud tenni, ő meg nem, mindenki más boldogabbá tesz, kivéve ő. Aztán elmondom még kire volt féltékeny az utolsó héten: EGY ÉNEKESRE :D Mert elmentem a koncertjére és szerinte biztos megcsaltam vele :D Akárhányszor próbáltam kidobni erőből lefogott és addig tartott ott, amíg látszólag ki nem békültem vele, csak úgy tudtam vele szakítani, hogy apám hazavitt engem kocsival. Szakítás után mindenkinek beadta, hogy én minden előzmény nélkül kidobtam, pedig ő mindent megtett értem, ja és alkoholista is vagyok (sosem voltam az). A közös barátaink mellette álltak, a családjától fenyegető telefonhívásokat és üzeneteket kaptam...


A másik a 3. barátom volt, aki előtt sokáig szingli voltam, ezért megfogadtam, hogyha újra lesz párom, akkor nem fogok vele szakítani. Na hát ezt be is tartottam (volna de végül ő dobott ki), de hát nem a megfelelő embernél. Ott is minden jó volt az elején. Sok tali, folyton írogattunk, telefonáltunk. Egyszer csak ezekből visszavett. Én meg akartam vele beszélni, de ő hárított. Majd még kevesebbet beszéltünk és taliztunk. Aztán kibökte végül, hogy ez azért van, mert mindig csak összeveszünk azon, hogy nem talizunk. Na de b+ pont ez volt a baj, hogy nem taliztunk, ha foglalkozott volna velem eleget, nem lett volna semmi veszekedés. Egy idő után úgy fejezte ki az érzelmeit, amikor mérges volt rám, hogy nagyon csúnyákat mondott. Pár idézet: "ótvar kva" "azt az énedet szeretem aki nem ilyen okoskodó kva", egyszer majdnem szakítottunk, akkor ezt mondta: "a legkevesebb szívfájdalommal foglak elengedni". Persze ha érezte hogy én szakítanék vele esetleg akkor már egyből jaj de szeretlek... Egyszer azon akadt ki, hogy az ágyamban evett, összemajonézezte a takarót, és mondtam neki, hogy legyen szíves ne leenni a takarómat, erre annyira bedühödött, hogy a falhoz lökött és szorított, teljes erejéből fogta vissza magát attól, hogy megüssön, láttam rajta, akkor is mondott nekem mindenféle gonoszságot, majd elment, és megírta, hogy örüljek, hogy nem törte el a kezemet. Sajnos akkor még mindig nem szakítottam vele, ezt nagyon kevés embernek mondtam el, mert szégyellem, de aznap este megkeresett, hogy szeret és mégsem akar szakítani, és én visszafogadtam. Utána még egy hónapig voltunk együtt. Ezeken kívül amúgy rengeteget haudott is, kicsi és nagy dolgokban is. Az utolsó egy hónapban csak akkor taliztunk, amikoraz ő haverjaival inni mentünk, ha épp egy héten nem mentünk, akkor hajlandó volt velem 50 percet talizni úgy, hogy én odamentem a sulijához, 45 percig nézte és mondta, hogy melyik vonattal megy haza és búcsúzkodott. De amúgy 3-4 hónap után se tartott egyik talink se 2 óránál tovább ha az nem buli volt vagy ha én nem mentem át ottaludni.


A lényeg, hogy jól ki vannak találva ezek, tényleg nagyon jó minden az elején, ezért nézel el neki több mindent, és végig azt gondolod, hogy az az igazi énje, akit az elején megjátszott és bízol abban, hogy hamarosan lenyugszik és visszaváltozik, de nem fog. Valamiért nagyon meg is akarnak tartani, amíg csak lehet, ha szakítani akarsz, egyből lehozzák a csillagokat is. Az elsővel pl egyszer Messengeren veszekedtem, ő írt egy hosszú üzenetet, amiben a "hiszti" szót 13x használta különbözőféleképpen (hisztis vagy, hisztizel, stb.) erre fél óráig nem válaszoltam csak megnéztem, na akkor egyből írt, hogy jaj de ne gondold azt, hogy nem szeretleeeek, te vagy az életem értelmeeee blablabla.

dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén voltam.


Nagyjából 3-6 hónap után derült ki nálam, hogy az adott kapcsolat nem kóser.

dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elejen csak lelkileg terrorizat de amikor megutott akkor ott hagytam miutan elmult a szurke kod rogton atvaltozott paraszta😔
dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Joe112 ***** válasza:
100%

Igen volt.....

Számomra tényleg ő volt a minden.....

A fél életem feladtam.... Nagyon boldogok vóltunk sok reménnyel

f

dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Mar randin megmondja,h neked jobban allna egy x szinu ruzs. Pl.


Narcisztikus Mozaikok csatornat nezd youtubon. Ott raismersz a tipikus viselkedesre es mar randikor lerazhatod.

dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joe112 ***** válasza:
73%

S olyan án kinek volt része, hogy akkor kezdett kezdett minden zavaró lenni számára amikor már elmélyült a kapcsolat!?

S egyre durvábban!

S minden ami jó volt benne rossz lett!

F

dec. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!