Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is volt olyan toxikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is volt olyan toxikus parkapcsolatban, ahol az egyik fél folyton vegzált, kritizált téged mindenért, passzív-agresszív módon viselkedett,amit nem érdemeltél meg?

Figyelt kérdés

Mégsem léptél ki a párkapcsolatból vagy elódáztad? Mi volt ennek az oka?


Nemet és kortnis írjatok légyszi.



jan. 4. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerettem, de aztán elegem lett belőle, hogy állandóan csak cseszeget. Végül ő borult ki mit képzelek magamról hogy szakítok.

Buta voltam. Előbb kellett volna lépnem de féltem nagyon.

jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Sokára léptem ki, mert úgy éreztem, hogy tekintettel kell lennem a majdnem két évtizedre, amit együtt töltöttünk: kb háromnegyedét rendben, a végét egyre szarabbul. Aztán egyszer hirtelen elgurult a gyógyszerem és kiléptem. A kilépésem után viszont nagyon gyorsan megismerkedtem valakivel, beleszerettem, boldog vagyok. A férjem viszont azóta se érti, hogy a folytonos cseszegetés nem olyan jó és sikeres' oktatási módszer', mint ahogyan ő gondolta/gondolja.
jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve volt akit ki is használtak? Mégis visszament.
jan. 4. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltam.

Nem léptem ki, hosszú és összetett az oka, igyekszem összefoglalni. 18 voltam akkor, nagyon szeretetéhes, sosem kaptam meg a megfelelő törődést, sokat bántottak. Azt hittem soha senki nem fog szeretni. Jött egy férfi, aki fantasztikusan bánt velem, azt éreztette, hogy szeret, és fontos vagyok. Teljesen átlagos volt, minden szempontból, akiből sosem néztem volna ki ezt. Na ez a típus pont az én nyomoromat használja ki. Szépen lassan kezdődtek a gondok. Először apróságok jöttek elő, utána mindig bocsánatot kért, megint kedves volt. Mire észbe kaptam, teljesen felborult minden arány. Egyre durvább volt, egyre ritkábbak voltak a kedves időszakok. Akkor észre sem vettem, magamat hibáztattam mindenért. Teljesen átvette felettem a kontrollt, alig tudtam bárkivel találkozni rajta kívül. Aztán ha megpróbáltam eltávolodni, újra jött a lovebombing. Nagyon durva játek ez, mert észre sem veszed mekkor a baj. Amikor már felismertem a gondot, és tényleg menekülni akartam, mindent bevetett, öngyilkossággal fenyegetett, zsarolt lelkileg, hogy neki rossz gyerekkora volt (erről sokat hazudott) meg nincs neki más, csak én stb (nem volt igaz persze). Gyűlöltem őt is, és magamat is, mert minden szempontól magához láncolt. Gyűlöltem őt amiért ezt tette, meg magamat is, amiért nem tudok kilépni. Szörnyen magányos voltam, minden nap sírtam. Ő ezen remekül szórakozott, mindenkit próbált tőlem ellökni, minden szabad percem elvette, a szexben csak használt, persze számtalanszor meg is csalt. Akkoriban miatta egy nagyon szar helyen dolgoztam magam halálra, teljesen elgyengültem, lefogytam. Aztán amikor már menekülni próbaltam, jöttek a durvánb fenyegetések, fizikai bántások. Itt már azért nem menekültem, mert féltem tőle. És borzasztóan szégyeltem magam. Ez egy magányos helyzet, mert a rendőrség leszar, szakemberre nem volt pénzem (nem is engedett volna) családom kb nincs, barátaimat meg féltettem (aki maradt).

Anonim chathez fordultam, akik megerősítettek engem, segítettek sokmindenben. Miattuk mertem végül lépni. A segítségkérés után még pár hónapot voltam az exemmel, mire lépni tudtam. Utána sem volt könnyű, sőt. Hónapokig zaklatott, nekem rémálmaim voltak, rettegtem tőle. Hosszú idő a gyógyulás, sajnos a mai napig, sok év után is eszembe jut. De már nincs felettem hatalma, nagyon boldog vagyok egy normális férfival.

Aki hasonló helyzetben van: nem vagy hülye, nem érdemled ezt meg. Krva nehéz, de ki lehet ebből jönni. Ki is kell, ez az egy életed van. Keress segítséget (nane, a szeretet nem árt) mindig van megoldás! Utólag hihetetlen, hogy ebben éltem, tényleg, utólag mintha nem is én lettem volna, elképzelhetetlen. Igen, sokka jobb lesz, én is erre jó példa vagyok. Itt is biztos fognak okoskodni, hogy na én választottam, meg jófiút kellett volna stb. Ne foglalkozzatok ezekkel.

jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kapcsolatom nem volt. Csak féltékenység, kontroll, egoizmus.Pedig pedagógus volt az illető, akinek elvileg...de csak elvileg. Gyakorlatilag meg egy megrekedt valaki.. Ott tudtam, hogy mit nem akarok és nem engedek soha többé. És azóta sem engedtem senkinek.
jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amúgy szeretem, de kb csak az ágyban. Nem erzem, hogy megkapnam azt a figyelmet, amit megerdemelnek, es most arrol beszelek, amikor nala vagyok. A vicc, hogy o hasonloan erez amugy.
jan. 4. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt toxikus kapcsolatom több is, csak máshogy. Nekem egy barátságban volt ilyen folyton kritizáló. Mindennel baja volt. Hogy öltözködöm, hány kg vagyok, kikkel találkozom, milyen filmet vagy sorozatot nézek, milyen a zenei stílusom, hány hónap szingliség után kezdek randizni, milyen járművel közlekedek, hányra érek haza munkából, hánykor kezdődik a buli amibe megyek, stb, sorolhatnám a végtelenségig, mert tényleg mindennel baja volt és mindig bunkózott. A traumáimról is tudott és kifigurázott miatta többször is. Persze nem az elején, később. Amikor meguntam és megszakítottam vele a kapcsolatot természetesen én voltam a f.asz :D
jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Benne vagyok épp. Sokszor megfolyt a düh miatta, de nem tudok kilépni. Abszolút uralkodik rajtam. Tiszta debilnek néz. Ha kilépnék, csak úgy akkor megkeseritené az életem. Azt hiszem legalábbis.
jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!