Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél, ha a párodat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha a párodat azonnali hatállyal eltavolítaná a munkahelye, de te már többször is kisegítetted pénzzel?

Figyelt kérdés
Több krízisen is meresztül mentetek, ahol a te segítséged nélkül elég nagy bajban lett volna.

jan. 8. 15:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Volt már ilyen és sosem hánytorgattam fel, hogy segítettem. Egy olyan kocsi teljes ára ment egy közös életkezdésbe (azóta vége) az egyik exemnél, amivel 1 km-t nem mentem, de kellett a közösbe. Nem volt gond. Megoldottuk. Ezt felkéne hánytorgatnom? attól több leszek? Minek?


Az emberek 0,1%-a az aki ilyen esetben segít. Magától. Kérés nélkül. Ezt a leckét mindenki megtanulja.

jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

1+ A tárgy-tárgy, mindig is az ember a lényeg. No meg a tárgyak jönnek mennek az emberek életébe. Az emberek nagy része meg állandó. Akkor mi is a fontossági sorrend?


Mindig az ember..soha nem a tárgy/pénz.

jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Minden épeszű embernek van legalább 6 havi tartaléka. Ha a párodnak nincs akkor ő egy felelőtlen ember akivel én nem terveznék közös jövőt.
jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát az attól is függ, hogy mégis miért küldték el azonnali hatállyal, azért (hacsak nem próbaidő alatt volt) ehhez elég nyomós oknak kell lennie, mittudomén, ivott munkaidőben, verekedett, ilyesmi (én csak ilyesmiről hallottam, amikor azonnali hatállyal elküldtek valakit, illetve amikor közös megegyezéssel eltekintettek a felmondási időtől, de ezesetben ki lett fizetve az a 2 hónap-vagy mennyi-, ami amúgy munkaidő lett volna), és ha ilyesmiről van szó, akkor azért erősen tett azért, hogy ő most ilyen helyzetbe kerüljön. És igen, segítem és támogatom a páromat, de azt nem, hogy direkt kirúgassa magát és utána rajtam élősködjön, ez nem így működik. A józan ész határain belül támogatom, de ha sorozatosan arra van szükség, hogy én húzzam ki a xarból, akkor átgondolnám, hogy ez a kapcsolat nekem mennyit ad hozzá az életemhez, főleg ahhoz képest, amennyit elvesz.

Ha nem az ő hibája, mármint olyan értelemben, hogy nem tett aktívan semmit azért, hogy ebbe a szituba keveredjen, csak mondjuk olyan volt a szerződése, ami lehetővé teszi ezt a fajta bánásmódot (nem mintha ismerkedésnél elkérném a szerződését, és elküldeném azt, aki napi bejelentéssel dolgozik, de azért na, ilyesmit komoly kapcsolatban tudni lehet szerintem :D ), akkor most is segítenék neki, de azért próbálnám afelé terelni, hogy minél hamarabb keressen olyan munkahelyet, ahol ennél kicsit nagyobb biztonságban van ő is és a pénzügyei is. Így komolyan tervezni ugyanis nem lehet senkivel, családalapítás, közös élet, de még közös lakhatás is esélytelen, márpedig az nagyon komolytalan, amikor két felnőtt csak összejár "valakinél" heti pár napot évekig. Huszonévesen még hagyján, de később már ennél többet akar az ember, így ezt is mérlegelném, hogy ha nem változik a szitu, akkor miért jó ez az élet nekem így.

jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

1+ Hogy fordított esetben nem működik? Lényegtelen, mert másforrásból meg a többszörösét vissza kapod. Igy működik a világ-mióta világ a világ. Én is visszakaptam, másból, mástól, a munkámon keresztül. Nem véletlenül dübörgött annó a vállalkozásom egy érettségivel. és zéró tökével való indítás után:D


Kicsit oda kéne figyelni a világra, és a szellemi dolgokra, egyből rájössz, hogy minden tökéletes rendben működik.

jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5) szerintem meg nagyon nem. Lehet, te visszakaptál máshonnan, de én azt is kifizettem most, hogy a párom új lakásba költözzön, mert az előzőt felmondták. Ha most a munkahelyén lapátra kerül, nem tudja fizetni a lakását, innen is mehet. Ettől hogy leszek előrébb az életben, mitől jó ez nekem? Egyszer mindenki kerülhet gebaszba, na de folyamatosan? Szerintem ilyen nincs.
jan. 8. 15:37
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Van ilyen ember. Amikor a párja belefárad, akkor abbahagyja a támogatást és szakítanak. Majd keres egy új mentőangyalt, akinek előadja ártatlan szemekkel, hogy soha nem volt még ilyen és kezdi elölről. Ez egy életforma, apám ilyen és a legjobb esetben nem hagy maga után örökségét, mert az csak tartozás lenne őt ismerve.
jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

6 De van. Megtérés előtt kivétel nélkül ez van.


Számtalan vállalkozót-nem kicsit-ismerek, kivétel nélkül-nincs kivétel-mindegyik elvesztette a vállalkozását megtérés után. Egy kivétel nincs, és mindegyik tiszteségesen vitte az üzletét.


Aztán évek múlva rájött a miértre, tett róla, és vagy csinált egy új vállalkozást, vagy elment alkalmazottnak. Mindegyiknek mind két lehetőség közül lehet választania. Lásd Jób történetét. Nem csak 2000 éve, hanem napjainkban is.

jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

8


Azt nem lehet kimagyarázni, hogy biztos rosszul csináltak valamit, amikor a vesztési arány:


100-ból 100 Nincs egyetlen egy sem ami fentmaradt volna a megtérés előtti időből. egy sincs..

jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

9+


Amelyik vállalkozó később megtérés után akart az kapott vállalkozást, aki csak alkalmazottként akart maradni az alkalmazotti állást.


De a lehetőség mind kettőjüknél meg volt. Nálam is meg volt, többszörösen, de én itt Magyarországon nem akarok még egyszer cégvez lenni.


Én nem akarok, és nem nem tudok.


Nekem a családom fontosabb, mint a karrierem, vagy az hogy ügyvez legyek. Nem is férne bele időben egy nagycsaládnál nőként már, ilyen piaci verseny- helyzetben, csak maximum úgy, hogy idegen embber takarít, idegen ember főz, vagy szana szét van mindenki max. alvásra járnbak haza..totál elidegenedve éldegélnek.. Családban ez nem szül jót.

jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!