Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom nem segít be a háztartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem segít be a háztartási feladatokban, lehet ilyen ember mellett hosszútávon élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal több mint fél éve lakunk együtt. Az elején még besegített a háztartási munkákban de az elmúlt időszakban egyre trehányabb lett. Amit éppen használ valahol azt lerakja a ház másik helységében, hajgumikat szanaszét hagyja, ruháit állandóan kifordítva hagyja. Takarításban, mosásban, kb semmiben sem segít. A lakásban addig van kosz amíg nem teszek valamit ellene. Sajnos úgy látom, hogy ez őt nem zavarja, inkább értetlenkedik rajta, hogy miért kell ekkora ügyet csinálni abból ha ott hagy valamit.

Én próbáltam vele ezt megbeszélni szépen és csúnyán is de semmi sem használ. Sokszor megkértem, hogy csináljuk meg együtt a feladatokat, de nem történik változás még ha összeveszek vele akkor sem.


Együttélés terén nincs sok tapasztalatom még, de érdekel a véleményetek, hogy mit gondoltok erről a témáról Szerintetek lehet így élni hosszútávon, tudnak az emberek változni ilyen téren?



F,23



#takarítás #probléma #Háztartás vezetés
febr. 22. 23:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni.
febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos nálunk is dettó ez van, és szintén én vagyok a férfi :(

Annyi a különbség, hogy ő el se ismeri igazán, hogy ő hagy szét mindent, pedig a környezetünk is látja, csak ez forró téma, ritkán merem neki felhozni, mert komoly sértődés szokott lenni belőle. Bántja a büszkeségét, hogy nőként ő a trehányabb a háznál, de tudat alatt ő is érzi szerintem. Én kifejezetten szeretem, sőt kifejezett elvárásom magammal szemben a rendezett otthon. Nagyon frusztrál a rendetlenség.

Egyelőre még bizakodom, hogy előbb-utóbb beérnek a kritikáim (apránként csepegtetem a kritikákat), és javul majd a helyzet. Mi kicsit több mint fél éve élünk együtt (tavaly június óta), azelőtt még én sem éltem ilyen formában együtt nővel, hogy teljesen egy fedél alatt. Úgyhogy én még bízom az időtényezőben, apránként próbálok előrébb jutni.

30F és 27N

febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Egy szó mint száz: egyszerűen mást jelent nékünk a rend, úgy érzem.

Előző voltam.

febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
*nekünk
febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ezt a trehányságot sokan otthonról hozzák magukkal. Ha a párbeszéd nem segít, és állandó a feszültség emiatt, akkor ez a kapcsolat nem fog sokáig tartani, mert a rendszeretőbb fél bele fog fáradni.
febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen mi tiz eve elink koszban es rendetlensegben. O a rendmanias.

Regen a lelkiseg es szex mindent vitt. Mostmar elojott,h rendetlenseg es kosz van, mer nincs kompenzacio


Amugy meg ha tul sok energia megy el a haztartasi munkakra,akkor hogy kerestek eleg penzt mindketten meg hogy marad idotok szexre sportra egymassal programokra akar mashol akar otthon??

febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

6

Egy lakás rendbentartása nem vsz el annyi időt. Eleve nem kell kupit csinálni, és akkor rendet sme kell rakni.

Csak a lusta, igénytelen emberek védekezése, hogy különben nem lenne idejük másra.

Én nem tudnék így élni hosszútávon, és nem fog változni. És igen, általában az igénytelenebb szutyok tóni húzza le a szintjére a másikat és nem fordítva.

febr. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni és egyre frusztrálóbb lesz ez a helyzet. Ennek belső igénynek kell lennie. Nem terveznék vele hosszú távra.
febr. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen kérdés volt már mindkét nemre vonatkozóan, érdemes utánaolvasni.
febr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet.

És ha szólok a férjemnek akkor patáliát csap mert szerinte semmiség.

Már a kislányunk is rászól hogy ne tegye le a fotel mellé az üres dobozokat.

Mindenki olyan amit otthon látott.

Engem zavar a mosatlan ezért mosogatok. Szeretem ha fehér marad a zokni talpa ezért minden nap felmosok.

Egyszer már elhagytam őt 8 hónapra mert a gyereknevelésben sem értettünk egyet ( megütött, megrúgott a lányom és a férjem még őt pártolta), (gyerek jött velem), és a 8 hónap alatt nem mosott fel egyszer sem,a konyhapult ragadt, a házat ellepték a molyok, az udvart a patkányok.

Nem tudom megváltoztatni, ez biztos.

Amig van energiám addig itt tartom a frontot, ha nem lesz akkor lehet hogy hívok egy takarítónőt. Csak azért írom hogy energia mert gerincgyulladásom van 3 éve, nehezen bírok el egy felmosóvödröt is. De a koszt ennek ellenére sem tudnám elviselni.

febr. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!