Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet hosszútávon, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet hosszútávon, ha nem tudunk kommunikálni egymással?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy velem van-e a baj vagy egyszerűen nem illunk ossze kommunikacioban.

Ha baratokkal beszelgetek vagy ujonnan megismert ferfiakkal vagy akarmilyen haverral akkor gordulekenyen megy a kommunikacio, ha elter a velemenyunk akkoris megbeszéljük kulturaltan. Nem egyszer ereztem azt, hogy huh mennyire jóarc xy, mennyire jo vele beszelgetni es forditva is visszamondjak ram.


Ekozben a barátommal is probalnek jokat beszelgetni es egyszeruen nem megy. Tamadasnak, sertesnek vesz szinte mindent. Folyton magyarázkodnom kell es azt erzem vedekezni kell, hogy en nem akarom ot bantani. Ha eppen nem veszi magara akkor meg egyszerűen hallgat vagy teljesen irreleváns kerdeseket tesz fel es az meg sajnos elkezd idegesiteni, hogy válaszolgatok jelentektelen keresztkérdésekre ahelyett, hogy beszelgetnenk normálisan.

Tobbszor elfogott mar ezaz erzes, hogy nem lehet vele beszelni. Valami kellemetlen es inkabb ilyen vallatas az egesz, minden lepesemre rakerdez vagy magyarázkodás, hogy nem akarom ot bantani.


Azert vagyok bizonytalan ebben, hogy kivel lehet a gond, mert amugy neki sok baratja van es gondolom azert van ennyi, mert biztosan jo tarsasag es pont en vagyok a zárkózottabb szemelyiseg az introvertáltabb.


A masik ami miatt bizonytalan vagyok az, hogy ez visszatérő dolog a kapcsolataimban, marmint az, hogy van valami gond a kommunikacioval es mar nem elso az, hogy olyan baratom van aki mindent sertesnek vesz vagy nem kapcsolodik igazan kommunikacioban. Es itt nem arra kell gondolni, hogy serto poénokat mondok, hanem pl beszelek turazasrol. Majd mondom altalaban a ferfiak szoktak vadturakra jarni. Mire a reakcioja mar felhaborodva “most ezzel mit kezdjek?most erezzem magam rosszul azert, mert a ferfiak jarnak?” es rengeteg hasonlo szitu stb.


Nem tudom érdemes igy maradni mellette? Nem akarok eveket pazarolni, ha semmi ertelme.

Valamint honnan tudhatom nem az en hibam, hogy ilyen a kommunikacio?


febr. 23. 12:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem működik a kommunikáció, akkor annak a kapcsolatnak annyi, akárki hibája is. Ha gondolod, írj rám, és megpróbáljuk kideríteni, mennyire lehetsz hibás a dologban.
febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha támad téged annak van előzménye, vagy alapjáraton önbizalomhiányos és rajtad vezeti le. Annyira utál téged már, hogy még a hangod se bírja hallgatni. Szóval vagy mindkettőtök hibája ez, vagy az övé és nem tudsz rajta segíteni. Jobb lenne külön utakon járni.
febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2,nem hiszem, hogy annira utal. Tulajdonkeppen mar a kapcsolat elejen voltak apro jelek a kommunikacios problemara.

Allitolag van onbizalomhianya.

febr. 23. 12:35
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem utál és persze magát is. Majd eljut ahhoz a ponthoz, hogy jobban ki fogja mutatni.

Aki téged legalább tisztel nemhogy szeret az nem akad ki azon bármit is mondasz neki ami nem sértő. Az önbizalomhiánya olyan módon csapódik le rajtad, hogy visszavág indok nélkül. Azt hiszi nem jó ő számodra, ő se hiszi el magáról, hogy értékes és a te önbizalmad is lehúzza olyannyira, hogy saját magad viselkedését, képességét is megkérdőjelezed. Valószínűleg azért sikeres egyébként, mert neked is van egy adag önértékelési gondod, mondjuk önbecsülés hiánya.

Beteges amit csinál és beteges, hogy részt veszel benne.

Aki nem akar változni jobb irányba azt el kell zavarni. Józan ésszel gondolkodj, mert ha nem teszed rá fogsz fizetni piszkosul.

febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

A barátait biztos nem vallatja, nem kéri számon és nem sértődget meg.

Ezt kizárólag neked tartogatja.

Nem te kommunikálsz rosszul, ez az ő játszmája veled szemben. Ezzel idomít, hogy még jobban tedd oda magad.

Szerintem hagyd abba ezt a magyarázkodást. Soha nem jöhetsz ki jól ebből a játékból.

febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4, koszonom! Amiket irtal at fogom gondolni. Bennem is megfogalmazódott, hogy hulye vagyok, ha ezt sokaig hagyom meg. Bennem is van onertekelesi problema csak az nem igy csapodik le, hanem ebben, hogy hajlamos vagyok sokaig turni rossz viselkedest.
febr. 23. 12:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a kérdés, hogy ha már több ilyenbe futottál bele, akkor miért nincsenek még kiélezve a radaraid a kommunikáció problémás emberekre? És amúgy mi tart benne a kapcsolatban, mi a jó vele?
febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Azok a férfiak azért beszélgetnek izgalmasan veled és jokat mert tetszel nekik le akarnak nyugozni .. a baratod hogyan nyugozon le ? o nem fog már neked azért érdekesen beszélni hogy megtudjon dugni.. gondolom 20 éves már vagy igy tehát tudnod kellene miért érdekesebbek az uj emberek és miért kevesbe azok akiket már ismersz rég.
febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

"Bennem is van onertekelesi problema csak az nem igy csapodik le, hanem ebben, hogy hajlamos vagyok sokaig turni rossz viselkedest."


Ez az önbecsülés hiánya!


99,99%, hogy olyan palikkal teszed magad, akiknek van kisebbsegi komplexusuk, neked eleinte pont az tetszik bennük míg nem borul a bili. Valamint lehetséges, hogy ellentétek vagytok is. Ami később bukik ki, mint a félreértés, vita és mivel te küszködsz ők kihasználják. Mókuskerékben vagy. Kezdj el valamit a hiányosságaiddal és próbálj jobb emberismerő lenni.

febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy akihez közel állunk, azzal nyitottabbak, őszintébbek, spontábbak vagyunk, tehát totál magunkat adjuk. VEle szemben jobban kiadjuk a pillanatnyi rossz kedvünket is. A haverjaid, barátaid pedig, nem csak neked, általában így van, azért még tartják magukat, kis álarc azért mindenkin van.
febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!