Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pappd87 kérdése:

Ha szeretem a feleségem, miért vonzódom erősen egy másik nőhöz?

Figyelt kérdés

Feleségemmel már több,mint 10 éve vagyunk együtt,7 éve házasodtunk össze. Sok hullámvölgy volt az életünkben,de mindig kitartottunk.A 2023-as év viszont mélypont volt az életünkben,nagyon megsokasodtak a veszekedések,amik egyre durvább szóváltásokba csaptak át.

Januárban kezdett kialakulni bennem egy érzés az egyik kolleganőm iránt.Vonzalomként tudnám legjobban leírni.De ez nem testi vonzalom elsősorban(nyilván azért az is van benne,különben nem lenne probléma).Nagyon szeretek vele beszélgetni,nagyon hasonlítunk.Reménykedtem abban,hogy elmúlik 1 hónap múlva ez az érzés,de még most is sokat jár a fejemben,nem tudom parancsra csakúgy kitörölni.

Munka miatt napi szinten találkozunk.

Mindemellett szeretem a feleségem és 2 kicsi gyermekünket,nem akarom őket elhagyni.Feleségemnek elmondtam,aki teljesen összetört.Most igyekszünk otthon a házasságunkat rendbehozni.De sajnos ez az érzés még mindig nem múlik,nem lett könnyebb a harmadik fél iránt.

Szerintetek mi lehet ez a fellángolás,érzelem? Ez el tud, el fog múlni idővel?Nagyon szenvedek emiatt.

Akinek volt már ilyen,kérem írja le a tapasztalatait!



febr. 28. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
Vázlatosan leírnád, hogy miről veszekedtettek annyit? Vagy nem muszáj, de azokat a súrlódásokat helyrehoztátok már?
febr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:

Rengeteg stressz került az életünkbe az elmúlt években (amiknek alapvetőe jó dolgoknak kellett volna lenniük).

Nagyon vártuk és szerettük a kistesó érkezését,de nagyon nehezn jött össze egészségügyi okok miatt.Közben elkezdtünk építkezni,ami nagyon gyötrelmesen haladt egy ideig.Feleségem a GYED után elveszítette az állását,ami eléggé megviselte (ez tavaly volt).És ezek folyamatos zsörtölődést,stresszt eredményeztek,és a végén már mindenen veszekedtünk.Tisztában vagyok azzal,hogy ez nagyon nem jó,és nem kellett volna,de ezeken nem tudunk már változtatni sajnos.

Jelenleg dolgozunk rajta,nagyon sokat beszélgetünk higgadtan.

febr. 29. 09:29
 43/64 anonim ***** válasza:
38-as vagyok: ezek mind-mind nehéz helyzetek. Mi is megéltünk hasonlókat. A legkisebb gyerkőcünk nekünk is nagyon problémásan alakult. Sőt, előtte egy babát elvesztettünk :( Aztán a megszületett babával folyamatos nehézségek voltak, nálunk ebbe betegedett bele lelkileg a feleségem. És mi is átmentünk sajnos ezen a fellángolásos történeten. Ezért is írtam, amiket írtam, mert tapasztaltam és tudom, hogy miről szól ez a dolog. Én drukkolok Nektek! Mi lassan átvészeljük már a dolgokat, úgy tűnik.
febr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
És még nem árultad el az érzéseid különböző nő iránt is mentek a viták/veszekedések? Eleget segítettél neki, vagy most vagy azon? Mit mondott neked a feleséged az egészre, most mit érez, ő is úgy gondolja, hogy segít a normális párbeszéd, program?
febr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
A nő iránt pontosan mit érzel? Szexuális vágy inkább, vagy csak szeretnéd, hogy vele légy, beszélgetni, vele programozni inkább, mindkettő egyszerre? Mert mondjuk ha inkább úgy érzed magadat, hogy megértő veled szemben, "lelkitársad" lehetne akkor szerintem nem szalmaláng ami lezajlik benned hanem egyfajta pótlék ő. Amitől sókkal könnyebb megszabadulni mint a szalmalángtól.
febr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

44-es: Most harmónikusabb otthon a helyzet,mint a bevallás előtt...olyan,mintha feleségemet ez visszahúzta volna a földre,és mintha hirtelen rádöbbent volna,hogy nagyon is sebezhető a kapcsolatunk.Hajlamos az ember sok év alatt azt gondolni,hogy soha nem jöhet közbe semmi...és nem úgy értékelem,mintha erőlködnie kellene most,hogy visszafogja a stresszt és veszekedéseket.Nyilván most is szorong,de most emiatt a helyzet miatt.És emiatt nagyon is sajnálom.

Igen,a párbeszéd segít.


45-ös:A szóban forgó harmadik hölggyel már hosszú évek óta egy helyen dolgoztunk,de soha nem néztem rá úgy,mint nőre,eddig mindig csak a feleségem volt az első és pont.És a mostani nagyon mélypont után kezdtünk ezzel a kolleganővel mélyebb beszélgetéseket folytatni,és rájöttem,hogy tök egyformán gondolkozunk,egy hullámhosszon vagyunk.Szeretek vele beszélgetni,jó a társasága.Külsőre feleségem sokkal jobb nőnek mondható,de nyilván van egy szexuális feszültség is a másik irányába is,különben nem lenne miről beszélni,mitől félni. :(

febr. 29. 11:13
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Hm, szerintem ez nem igazi szalmaláng. Csakis azért érzel így, mert otthon rohadt szar (volt) a helyzet. Azt amit hiányoltál vele pótolod. Én úgy gondolom hogyha azonnal első perctől kezdve, vagy nagyon korán tetszett volna mint nő a másik, lett volna vonzalom irányába akkor beszélhetünk szalmalángról. Itt az a helyzet, hogy mivel hasonló szituációban van, mint te ezért alakult ki ez a "false feeling" mindkettőtök oldaláról egymás iránt. Sarkalatos példa, igazi ellentét, de olyasmi mint amikor a bántalmazás esetén a bántalmazott kötődik a bántalmazójához. Nem érezted magad férfinak, értékesnek és nála találtad meg amire vágytál, de mint lejegyeztem ez nem igazi. Úgy gondolom, hogy a pszichológus, párterápia segíthet, mert az "érzelmek" sokaságában nem látsz reálisan és tudna neked, nektek irányt mutatni mindkettő. Ha példának okáért a válság elmúlt volna egy kicsit kettőtök között és te akkor kezdtél el volna "rajongani" az már egy kicsit másabb eset lenne. De ez a rész:


"Most harmónikusabb otthon a helyzet,mint a bevallás előtt..." - nem arra hajaz még egy kicsit se.


Véleményem szerint stresszeltek a nagy semmire. Persze ha azon letettek volna, hogy ne vegyétek egymást a feleségeddel örök biztos pontnak és javítotattok volna a hiányosságokon akkor a nő eszedbe se jutott volna. Az ember elkeseredett állapotban sok mindenre képes. Ha a párodnak nyafogtál volna ez nem lenne terítéken. Nagy húhót csapsz a "szalmalángból". Egyedüli hiba az, hogy korábban nem jötettek rá a pároddal, hogy dolgozni kéne együtt a házasságért. Szerintem így kéne gondolkodnod és minél előbb szakértőhöz járni.

febr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:

47-es: köszönöm az értelmes hozzászólást,jó ilyenekt is olvasni a sok trágárság mellett.Én is ebben bízom,és folyamatosan igyekszem rövidre zárni magamban (egyelőre nem sikerült még).


Most fordult a kocka,mert korábban még én szerettem volna párterapeutát felkeresni közösen,feleségem akkor nem volt nyitott rá.Most ő vetette fel,hogy mi lenne,ha mégis adnánk egy esélyt ennek.

febr. 29. 12:12
 49/64 anonim ***** válasza:
A kiszemelt hölgy egyébként viszonozza ezt? Beszéd téma volt ez köztetek? Esetleg nem beszéltetek róla, de a viselkedése arra utal, hogy ő is pont így érez irántad? Vagy ez csak részedről van jelen?
febr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

"olyasmi mint amikor a bántalmazás esetén a bántalmazott kötődik a bántalmazójához"


Azt hiszem a Stockholm-szindrómára gondolsz?! Igen, van ilyen. Nekem is egyébként ez ugrott be abszolút. Egyfajta válsághelyzetben létrejött fellángolás. Ezek gyorsan és szépen el tudnak múlni.

febr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!