Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme előbb csak külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme előbb csak külön költözni, vagy egyből el kellene válnom?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatunk egyre rosszabb. Szex már kb nincs (ő néha próbálkozik, én utasítom el), az együttélés folyamatos feszültséget jelent, minden nap veszekszünk, és egyre kevésbe viselkedik normálisan. Szerintem segítségre lenne szüksége (pszichiáter, pszichológus), de nem megy el, csak hiteget, hogy "majd".

Alapvetően szeretem, és nehezíti, hogy ő a legjobb barátom is volt mielőtt összejöttünk (10+ éve). Félek, ha arra gondolok, hogy elveszítem, de így meg már nem bírom.

Mennyire van értelme annak, hogy csak szétmenjünk, és még meglátjuk, hogy mi lesz később?

Fontos részlet, hogy most Magyarországon vagyunk épp, de külföldön akarunk élni. Úgy gondoltam, hogy nélküle mennék ki külföldre, hogy meglegyen a kényszerű táv, ne legyen az, hogy keressük egymást könnyedén.

Abban reménykednék, hogy csak bele van kényelmesedve a kapcsolatba, és ha borul a jelenlegi kényelmes helyzete, akkor talán mozdul valamerre. Ha pedig látom, hogy megy az életem nélküle, ő pedig nem hajlandó tenni semmit, akkor már könnyebb lesz továbblépni.

Mit gondoltok, hülye ötlet? Csak értelmetlen ragaszkodás?


márc. 7. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Csak neki kéne pszichológus szerinted, miközben te utasítod vissza az intimitást, és mindeközben csodálkozol hogy feszültség van köztetek és nem próbálkozik eléggé?
márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mivel folyamatos a veszekedés és elégedetlen vagyok, így nem sok kedvem van a szexhez vele.

Én járok pszichológushoz, mert a problémák engem megviseltek. De ennek sok köze nincs a kérdéshez.

márc. 7. 19:50
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Hülye ötlet igen.
márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Van értelme. Ez lehet egy utolsó esély arra, hogy rendbe jöttök.
márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Félsz egyedül maradni, ennyi. Nem szeretemld, csak megszoktad.
márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem manipulatív és aljas így játszani. Te már tudod előre mit csinálsz. Ő meg legjobb esetben is alkalmazkodhat a változáshoz. Úgy dobnálak ki mint macskát szarni ha olvasnám a férjed helyében a kérdésed.
márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor lenne manipulatív, ha őt nem tájékoztatnám minderről. Nem tudom, ezt miből szűrted le, de akkor kitoldom az infókat:

Most épp tervezem, hogy mit csináljak. Ha úgy döntök, hogy egyedül megyek külföldre, akkor ezt vele tudatni fogom egy beszélgetés keretében, ahol elmondom, hogy nekem kell egy szünet, egy különköltözés, elmondom (ismét, hatmilliomodjára) hogy azért, mert nem megy így, ahogy most van, és hagyjunk magunknak időt, hogy egyedül megtaláljuk önmagunkat. Isten a tanúm, ez rám is rám fér, mert teljesen kifordultam önmagamból mostanában.


"Úgy dobnálak ki mint macskát (...)" - Nagyon könnyű ilyeneket írni a részletek ismerete nélkül :) Én többször felvetettem már a válást a férjemnek, erre háromféle választ kaptam (volt, hogy egymás után, ugyanakkor):

1. Jó, akkor megölöm magam, mert te vagy életem szerelme és nélküled nem tudok élni.

2. Az lesz, amit te akarsz(- aztán ahogy megpróbálom vele megbeszélni a vagyonmegosztást meg hasonlókat, hogy ne kelljen pert indítani hozzá, mert az baromi drága, akkor jön a 3):

3. ígérem, most már változtatni fogok, nagyon szeretlek, beszéljük meg


(Fun fact: hiába beszéljük meg, semmi eredménye)

Szóval hogy ki a manipulatív kettőnk közül, szerintem elég egyértelmű :) Én csak a balek vagyok, aki emlékszik rá, hogy milyen fantasztikus volt vele régebben.

márc. 7. 20:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha kulon éltek es ugy lesz szép az csak illuzio lenne. Mert külön valahogy minden megszépül.
márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Te számító vagy, ő meg szar alak. Én is pontosítottam a válaszom. Menjetek szét azt jónapot.
márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, te nem nagyon érted, mit jelent a "számító" kifejezés, de oké :)
márc. 7. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!