Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy a barátnőm nem tud bánni a pénzzel. Tudok ebben a helyzetben valamit tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor gondoltam már rá, hogy kiírom ezt a kérdést, de végül mindig meggondoltam magam.

Szóval, eddig külön éltünk; a barátnőm három éve dolgozik. Nagyjából 400-500 ezer forint körül van a fizetése, ebből egyedül vígan elélt még úgy is, hogy fizette a szobáját és a rezsi rá eső részét (nem Pesten). Ezidáig nincs megtakarítása. Nyilván nem várható el, hogy minden egyes forintot eltegyen, mert megértem, hogy vannak kiadásai és magára is kell költsön, de szerintem az nem túl jó, hogy mostanáig nincs félretett pénze, még ha csak egy kevés is. Próbáltam már vele erről beszélni finoman, hogy ne sértődjön meg, de nem sokat értem vele. Nem szóltam bele az életébe, tanácsokkal próbáltam ellátni.

Én nem keresek annyit mint ő, amiről már volt is szó, hogy olyan munkát kellene keressek, ami többet fizet, ami kicsit rosszulesik, mert úgy jött ki, hogy ennyiből nem fogunk tudni megélni. Szerintem hiába keres valaki sokat, ha olyan életszínvonalat visz, ami megköveteli a fizetése teljes egészét vagy pusztán elkölti mindenfélére. Ha jött neki valami váratlan kiadás, többször adtam neki kölcsön, én inkább spórolósabb vagyok és ha veszek is valamit (50-100 ezres tételek esetleg) akkor sokáig gondolkodom rajta. Egyedül a kocsimmal van másképp. Azt fent kell tartanom, így ha adódik valami azt nyilván gondolkodás nélkül kifizetem.

Nem tudom mire számíthatok így a jövőben.

Mi az észrevételetek? Tudnátok adni valami tanácsot?



márc. 10. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Neked jobban kereső munkahely kéne és nem kéne annyit spórolni és neki meg jobban kéne. Egyikőtök se áll a helyzet magaslatán pénzügyi szempontból.
márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek egymáshoz, mert lényeges dologban nem egyezik a véleményetek, illetve az életviteltek. Beszéljétek meg, tudtok-e változtatni a mostani helyzeten, nézeten, szokáson. Ha változtattok és tartósan be is tartjátok, akkor minden jó lehetséges, de a meggondolatlan pénzköltés alighanem föl-fölötlik majd nála.
márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én meg nagyon spórolós vagyok szóval egy hétig nem tudnánk elviselni egymást egy ilyen nővel. Nulla szülői segítséggel lett hitelmentes lakásom,2-3 éven belül veszem a következőt,azt ugyan kb 40% hitellel de majd a bérlőm fogja kifizetni az erre felvett hitel törlesztőjét nem én. Nem tudnám nyugodtan élni a hétköznapjaimat úgy hogy anyagilag nem állok biztos lábakon.
márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Hasonló helyzetben voltam/vagyok én is sajnos, viszont én olyan vagyok, mint a baratnod. Én azt tudom elmondani, hogy rossz anyagi hátterű családból jöttem, így Bem tanultam meg soha bánni a pénzzel (mivel nem volt) illetve ha mégis, a szüleim sem tudtak gazdálkodni vele. Most, hogy dolgozom és önfenntartó vagyok, orulok, hogy végre megengedhetek magamnak egy csomó dolgot, amit korábban nem. Persze sokszor hülyeséget veszek, de szerencsére a párom nagyon megértő és tok sokszor leülünk erről beszélni. Én is és ő is úgy érezzük, hogy nagyon sokat fejlődtem, a fizum 1/3-at, közel felet most már félre tudom tenni.

Szerintem beszelgessetek el róla, hogy miért érzi szükségét, hogy ennyit költsön.


25N (3 éves kapcsolat)

márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem illetek össze.
márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Ezt beszoptad, kár volt az előző nőd elhagyni ezért a cafkáért 😉
márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

4-es, "rossz anyagi hátterű családból jöttem, így Bem tanultam meg soha bánni a pénzzel (mivel nem volt) illetve ha mégis, a szüleim sem tudtak gazdálkodni vele."

Ugyanilyen családból jöttem én is, és PONT EZÉRT tudok nagyon bánni a pénzzel. Mert nem volt, és ha jött be egy kevés, akkor azt rögtön eltettem arra az idöre, ha nem lesz. Képzeld el a szitut, amikor 8-10 évesen apám elöl dugdostam a kis összegyüjtött pénzecskémet, mert ha megtalálta, azonnal vitte a kocsmába.


Kérdésre válaszolva, nekem ez legalább annyira fontos egy kapcsolatban, hogy összepasszoljunk a pénzzel való bánásmódban, mint a gyerekkérdés. (Akar-e vagy nem). Én nagyon tudok bánni vele és nem tudnék egy olyan partnerrel együtt lenni, aki nem tud, mert örökös vita származna belöle.

Ülj le vele és beszéljétek meg, hogy tud-e a kettötök spórolásról alkotott elképzelése elfogadható szintre közelíteni egymáshoz, vagy nem. Ha nem, akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz.

márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
kuka.
márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én a kérdés kiírása helyett, beszéltem volna már vele egy párszor, amennyiben nem változna/változnánk akkor én már le léptem volna..

Egyébként szeret téged? Vagy csak azt szereti benned hogy a kis pénzedből is pénzeled ha kell?

márc. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7

Nem vagyunk egyformák. És ? Teljesen mások lehetnek a korulmenyeink. Örülök, hogy neked így sikerült alakítani a dolgokat, nálam egyéb dolgok is közrejátszottak ebben, de nem fogok magyarázkodni.

márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!