Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni az ilyen kövültséggel?

Figyelt kérdés

A párom (férfi) olyan ember, aki nagyon ragaszkodik a dolgokhoz úgy, ahogy egyszer azok vannak. Hozzá költöztem, és nagyon nehezen engedte meg hogy át legyen rendezve a szoba úgy hogy beférjen a ruháimnak egy szekrény. Mert ő már így megszokta, ez így van évek óta. Hiába mondtam neki hogy akkor bocsi, de a kertből öltözködjek?... megérti, és felfogta a kérdést, de olyan szinten nem tud rugalmas lenni ebben, hogy rendesen sokkol, mert egyébként egy rendkívül értelmes valaki, és nagyon jó a kapcsolat MINDEN téren.


Ezt viszont sehogy nem tudom hova tenni, és nagyon nehéz így együtt élni, hogy egy rossz asztalt se lehet lecserélni, hiába ingatag, mert az a régi családi és slussz. Nem tudom így otthon érezni magam. :( Ha mondom neki, csak hallgat, de nem tud rá mondani semmit.

Ti mit tennétek?


ápr. 4. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Semmit, sok idő és türelem kell az ilyen emberhez, sok energia betörni, ha úgy érzed nem éri meg, állj tovább. Én is ismerek ilyen középkorú palikat, hogy megvannak a rögeszméi és szinte lehetetlen kibillenteni belőlük.
ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ez ilyen, igen. :/

Pedig a szó tényleges értelmében minden másban eszméletlen rugalmas és simulékony. Ehhez hatalmas kontraszt ez. És szeret is, ez se egyszer lett bizonyítva.

ápr. 4. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Idő. De miért akarod átrendezni az Ő házát? Ok, a szekrény jogos, de a többi? Én is ideköltöztem, és eszem ágában se volt bármit is kirakni, akkor se ha rozoga.

És én se tűrném ha valaki hozzám költözne, es ki akarná hajigálni a dolgaimat.

ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom kihajigálni tetszés alapon. Írtam, az asztalon nem lehet enni levest, úgy mozog. :D Kiesik a lába. Akárhogy nézem, ez kuka.


Plusz akkor hogyha odaköltözök valakihez, örökre felejtsem el hogy a saját otthonomat én is valamennyire a saját ízlésemre/komfortomra szabhatom? Ez ennyire egyoldalúan élhetetlen. Mindenki szereti az otthonát a maga módjára csinálni, pár esetében 50-50 lenne a fair szerintem...

ápr. 4. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ha valaki (aki a párom és elvileg vele szeretném összekötni az életemet) hozzám költözik, akkor az én otthonom attól kezdve az ö otthona is lesz. Attól a naptól kezdve nincs többet én házam-te házad, csak mi házunk van. Nyilván nem azzal kezdödik a közös élet, hogy akkor egyoldalúan kidobálja azokat a cuccokat, ami neki nem tetszik, de közös megegyezéssel mindkét fél számára élhetö otthont kell varázsolni.

A régi családi asztalt pedig meg lehet javítani, vagy ha nem, akkor tudomásul kell venni, hogy nem várok addig, amíg összeesik, ha rárakok egy tányér levest, hanem lecserélem. Ha pedig neki megfelel az igénytelen környezet, a másik félnek meg nem, akkor jobban meg kell gondolni az összeköltözést.

Ha még egy szekrényre való helyet is sajnál töled kérdezö, akkor nem gondolom, hogy az életébe viszont feltételek nélkül beenged. Én a helyedben egyszer, de csak egyszer leülnék vele és elmondanám, hogy ha azt akarja, hogy hozzá költözz, akkor ez azzal jár, hogy ez a te otthonod is lesz, és neked is otthon kell érezned magad. Ha ezt nem teszi lehetövé, akkor nem költöznék oda a helyedben. Én biztos nem könyörögnék neki két darab polcért. Miért gondolod, hogy neked kell mindenhez alkalmazkodni, csak mert ez az ö háza?

ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az onnantól közös otthon

Nem vendegsegbe mentél...

ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ez egy divatjamúlt,maradi felfogás, semmi szépérzéke és egy fafej.nàlam kuka az ilyen öreges agymenés.... szànalmas...
ápr. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a közvetlen környezetének a változatlansága, állandósága nyújt neki biztonság érzetet és azzal, hogy ezt meg akarod változtatni (jogosan) egyfajta támadásnak veszi. Kiskorában történt esetleg valami váratlan családi tragédia az életében vagy hirtelen változtak meg a körülményei? Mert ha minden másban rugalmas, de ez tabu, akkor én itt valami traumát sejtek a háttérben.
ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Annyit említett hogy elköltöztek egy házból, ahol imádott lakni, és sose akart volna eljönni. Főleg hogy az új kicsit bénább volt szerinte.

Erről tudok, de hogy a fejében mi van még, nem tudom mibe enged be... Simán lehet, hogy az ilyen mélyebb dolgokat nem osztja meg.

ápr. 5. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet egy feldolgozatlan trauma, ami így üt ki nála. A helyében elolvasnék pár ilyen témájú könyvet vagy elmennék pszichológushoz.
ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!