Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyenkor mi a legnormálisabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a legnormálisabb megoldás?

Figyelt kérdés

Én és a párom 4 éve vagyunk együtt. Tényleg jóban - rosszaban. Én idén fejezem be a tanulmányaimat, ő már pár éve dolgozik.

Minimális hitellel tudnánk is házat venni, a bútorokat a család támogatja. Mindenünk meglenne, de barátom egyáltalán nem nyitott az egészre. Szinte nem is érdekli. Én szeretnék elköltözni, saját életet élni vele. Amúgy is szörnyű a családi helyzetem itthon, amit ő is nagyon jól tud. Ő a szüleivel él, nincs testvére, van saját szobája stb.

Az oda költözésem nem opció, mert én se és ő se akar szülővel életet kezdeni sem. (az ő szülei és az én szüleim is ebbe a hibába esve mentek rá az egészre)

Biztos én vagyok az elkényeztett picsa, hogy ennyire akarom, de 20 évesek elmúltunk, szerintem igazán megtehetnénk, hogy elmenjünk innen.

Engem ez a tétlenség teljesen kikészít, se albérletet se tanyát nem akar nézni, nem is érdekli ez az egész. Én nem akarom erőltetni, de a kitűzött időhöz elég közel állunk. Évekkel ezelőtt meg volt beszélve, hogy amikor vége lesz a sulinak addigra keresünk valamit.

Teljesen el vagyok keseredve.


ápr. 28. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
Anno az első exemmel én is így jártam. Én házat nem vettem volna vele, de albérletbe akartam menni. Ő pedig hitegetett. Jajj, nincsen pénze. Jó, elmentem dolgozni, összeszedtem 2 havi kauciót + 1 havi lakbért. Ott volt a pénz, csak keresni kellett volna albérletet. Nem, ő akkor sem akart. Hozzám nem költözhettünk hasonló családi helyzet állt fenn, mint nálad, hozzá pedig azért nem lehetett, mert egy 20 nm-es házban ígyis öten laktak, majd költöztem volna be hatodiknak. Biztos, hogy nem. Neki jó volt az, hogy én mindig mentem hozzá amikor akarta, hiszen két utcára laktunk egymastól, közben meg élvezte a mamahotelt. Abban a kapcsolatban még nagyon sok probléma volt ezen kívül, de az engem zavart, hogy nem akart külön menni egyáltalán. 25 voltam amikor szakítottam vele 2017-ben, velem egyidős volt. Ha jól tudom, talán 2-3 éve költözött el, mert az anyja eladta a házat és szednie kellett a sátorfáját. De ha anyuci abban a házban óhajtott volna kipurcanni, addig ő onnan ki nem költözött volna soha.
ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nagyon illene megvárnod, hogy Neked is legyen egy stabil munkahelyed és Te is hitelképes legyél, legalábbis szerintem. Nem az Ő részéről is ez az ok?
ápr. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
12 vagyok. Itt részletesebben végig olvasva, nem tudom én sem hogy Ő mit szeretne, össze akar-e költözni, de hosszú távon először Neked munkahely, aztán ha az stabil, utána albérlet először, utána ház, főleg hitellel. Viszont azt elolvasva, hogy nagyon kevés időt töltötök együtt, szerintem nem szeret, de bocsi, de valószínűleg Te sem őt, ha annak érdekében még csak hétvégén sem mégy hozzájuk, ha Ő ott van a beteg anyja miatt és nehogy egyszer hirtelen és későn döbbenj rá, hogy az anyja mennyire beteg/beteg volt. Bocsi, de én azt hiszem Ti nagyon nem passzoltok össze. Nyilván nem látok mindent egy ismeretlen idegenként, de bármilyen rossz is ezt olvasni, nekem ez a véleményem.
ápr. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna a részletekbe bonyolódni... Én is dolgozok, esti suli mellett. Van nekem is jövedelmem, de ő a hitelképesebb, valószínűleg nekem nem is adnának több okból is, ezt már végképp nem akarom boncolgatni.

Az édesanyjával én is szoktam beszélni, átszoktam menni, sőt amikor ő korházba volt én megfőztem az apukára, minden nap vittem neki enni. Egyáltalán nem vagyok egy gondosz picsa, állandóan segítek amikor csak tudok. Messengeren is tartom a kapcsolatot velük, ha úgy adódik, hogy több napig nem tudunk személyesen beszélni.

Tényleg én mindent megpróbáltam. A tágabb családja is kedvel engem, és az enyém is őt.

A gond evvel a költözködéstelenséggel van. De nem fogok erőltetni semmit, itt meg bizonygatni nem fogok semmit.

ápr. 29. 08:31
 15/18 anonim ***** válasza:

Kozos hitel, amikor meg nem is vagytok hazasok?!

Ki adja bele az onreszt? Te meg nem is dolgozaol, hogyan fizetitek a torlesztest? Ha meg alverletbe mentek, akkor mennyit tudsz felretenni a kezdo fizetesedbol?


"Biztos én vagyok az elkényeztett picsa"


Nem en mondtam

ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem is leszünk házasok, felesleges papír, nagy hercehurcával. Anélkül is lehet boldog élete valakinek.

Szerződést magunk között is tudunk kötni, amihez tartjuk magunkat. 🤷🏻‍♀️

De amúgy se láttok/látsz bele teljesen az életembe, ebből a kis részletből meg lehet ítélkezni. Ráadásul nem is avval van a gond, hogy hibásnak vagyok beállítva, hanem a stílus. Feleslegesen szekálni a másikat, ismeretlenül. 🤷🏻‍♀️

ápr. 29. 12:57
 17/18 anonim ***** válasza:

Legtöbbet esetben a csávó mondja, hogy felesleges a papír, a no meg ilyenkor beletörődik. Aztán érdekes módon, 5-10 év után dobja a csajt és összejön egy másikkal, akivel két even belül osszehazasodik :D

Te tudod, hogy vallalsz e ekkora kockázatot egy olyan emberrel, akivel nem eltetek egy percet sem együtt pláne anyagi közösségben, mindenféle téged biztosító papír nélkül, de amiket itt leírtál, az alapján nagyon naiv vagy.

Senki nem téged szektalt, engem aztán meg szerintem a többieket sem érdekli, hogy hogyan cseszel ki magaddal, de ha ennyien egy felet mondunk, annak azért oka lehet…

ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Felesleges papír nagy hercehurcával? Bementek két tanúval és nulla forintból egy edzőcipőben meg egy farmernadrágban össze lehet házasodni. Ez nekem nem tűnik nagy hercehurcának. A házassági papírral meg sokszor sokkal több támogatást kaptok és jóval több a lehetőségetek még hitel terén is. Összeházasodni derogál neked/nektek, de vennél vele egy közös házat hitelre? Te se vagy normális, az biztos! Te nem dolgozol, vagy alig egy részmunkaidős állásban vagy teljes állásban phos fizetésért, együtt sem éltetek egy percet sem és te már azon agyalsz, hogyan vegyél egy ilyen emberrel hitelre házat??? Inkább menjetek albérletbe! Aztán, ha nem akadtok ki egymás marhaságain, akkor esetleg (!) vehetsz fel vele karöltve hitelt. De én pl soha a büdös életben nem vennék fel hitelt egy olyan emberrel, akivel jogilag nem vagyunk házasok.


11-es válaszoló vagyok egyébként.

ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!