Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy nagyon jó barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy nagyon jó barátom, nagyon megértjük egymást. Nekem sok adóságom van, de ő ezt nem tudja. Szerintetek elmondjam, vagy ne? Nagyon szeretjük egymást, de félek, hogy mit fog hozzá szólni, ha ezt megtudja. Vagy nem is kell, hogy megtudja?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze mondd csak el neki. Biztos ad pénzt, hogy kifizesd az adóságaidat.
2010. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem terveztek semmi komolyabbat az alkalmankénti találkozásokon kívül, akkor nincs sok jelentősége. Ha viszont nem csak felületes kapcsolatot akartok, akkor van.


Mondom ezt úgy, hogy egyszer nagy-nagy szerelemmel összeköltöztem egy pasival, akiről ugyan tudtam, hogy van némi adóssága, de állítólag ez nem volt sok, "néhány hónap alatt visszafizeti". Miután közös albérletbe költöztünk, akkor derült ki, hogy az a kis adósság közel egy millió, úgyhogy semmit nem tud a közösbe adni, mindent egyedül kellett fizetnem, amíg ki nem dobtam.


Gondolom, te sem akarod, hogy köztetek idáig fajuljanak a dolgok.

2010. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy esetben nem szabad, hogy megtudja: ha rövid időn belül rendezni vagy képes az adósságod. Ellenkező esetben sajnos magadba kellene nézni, hogy nyilván oka van annak, hogy ez így történt veled, számot vetni és a szemébe nézni. Nincs károsabb, mint utólag kiderülni dolgoknak. Ettől nemcsak egy nő szalad messzire, de szerintem egy férfi is.
2010. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: "Egy esetben nem szabad, hogy megtudja..." - úgy akartam írni, hogy nem KELL, hogy megtudja. Bocs.
2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezekszerint nekem nincs jogom a boldogsághoz? Rendesen dolgozom, takarékoskodok, saját hibámon kívül kerültem ilyen helyzetbe. Csak nem kezdhetek egy kapcsolatot úgy, hogy kijelentem, hogy nekem egy csomó adóságom van. Nem tudnék kihasználni senkit, úgy érzem, hogy ez rám tartozik csak. Engem bánt a legjobban, és félek, hogy soha nem lehetek boldog ez miatt.
2010. nov. 11. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Jogod van a boldogsághoz! Ezt soha ne feledd el! Nincs olyan hiba, ami ne lenne helyrehozható, akár miattad, akár mások miatt alakította át az életed. A sikeres emberek mind óriási kudarcokat éltek át, ajánlom olvass ilyen irodalmakat, vagy ha már hallottál erről az elvről, akkor erősödj meg benne. Csak az nem hibázik, aki nem meg sem próbálja az életet élni. Minden hiba, egyel közelebb viszi az embert a megoldáshoz, mert ha értelmesen közelíti meg, akkor nem destruktív, hanem konstruktív lesz az életében. Ne add fel! Bátran légy őszinte a barátoddal. De ha egy tanácsot adhatok, neki ne ilyen sejtelmesen mondd el, mint ahogy a kérdést ide kiírtad, mert ebből nem derül ki, hogy árnyalt a probléma (ti. nem a te hibád). Aki a fenti soraimhoz hasonlóan gondolkozik, nem negatív, akkor meg fogja érteni jelenlegi érzéseidet. Ha nem, nem érdemes a barátságra.

Remélem segítettem. Legyen szép napod!

2010. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok jót, és a biztató szavakat. Meg fogom fogadni a jótanácsokat. Szeretném, ha rendbe jönne végre az életem.
2010. nov. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!