Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy élnéd meg? Ha szakítanál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy élnéd meg? Ha szakítanál a pároddal és ő kárt tenne magába vagy megölné magát?

Figyelt kérdés

véleményt várok..

meg kort/nemet is .


2010. nov. 14. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Asszem beleőrülnék...de nyugtatna a gondolat, hogy az nem az én hibám, hogy ilyen gyenge szellemileg, hogy egy szakítást ne bírjon ki.. 20 F
2010. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha a barátnőm szakítani akarna velem, vagy megcsalna, akkor valószínűleg én is akkora kárt tennék magamban, hogy kórházba vinnének. Nem azért, mert gyenge vagyok szellemileg, hanem, mert annyira szeretem a páromat. 20/f
2010. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg egy életen át mardosna a lelkiismeretfurdalásom(ha maradandó kárt tett volna magába, esetleg meghalt volna), de mégis, tudnám, nem az én hibám. Utolsótól: miért lesz jobb, ha bántos magad?
2010. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert a testi fájdalom valamennyire enyhíti a lelki fájdalmat.
2010. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ez ugy tortenik meg h a szakitaskor fenyegetozik h kart tesz magaban ha szakitok, akkor nem tudna meghatni a dolog...ha ennek semmi elojele nem lenne, akkor valoszinuleg jo hosszu ideig buntudatom lenne...
2010. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az én barátom ilyennel fenyegetőzne, vagy ártana magában, ekkor azzal csak még inkább meggyőzne engem, hogy otthagyjam. Ez zsarolás. Csak nem testi, hanem lelki, és érzelmi, ami még rosszabb. (azért tudok erről beszélni, mert húgomra egyszer ráakadt egy ilyen pasi, és nem győztük támogatni, hogy hagyja békén. És bármint tesz a gyerek ne hibáztassa magát.

Most figyelj arra amit mondok. Semmi joga ilyennel fenyegetni, vagy a te nyakadba varrni azt, hogy ő nem tudja felnőttként megoldani a problémáit. Ez nem a te hibád, hanem az ő gyengesége. Jogod van szakítani vele, és ha ezt ő nem tudja feldolgozni, az az ő baja.

Tudom nehéz lehet ilyen helyzetben kizárni a bűntudatot, de nem készíthet ki lelkileg, a saját marhasága miatt.

Ne hagyd magad, és ne menj vissza hozzá, amiatti félelmedben, hogy megöli magát. Ha segíteni szeretnél neki annyit tehetsz, hogy elmondod neki, hogy sajnálod, hogy szétmentetek, de értse meg, hogy erőszak lenne, ha kényszerből, és félelememből és sajnálatból visszamennél hozzá. És ha szeret ezt ő sem akarná.

Ha meg tett valami hülyeséget, tényleg nem szabad magad hibáztatnod. Pesze sajnálod ami történt, de te nem nyomorodhatsz meg lelkileg miatta. Az öngyilkosság, meg a vagdosás, nem megoldás semmire, csak menekülés. (ami meg azt illeti, hogy a fizikai fájdalom segít a lelkiben, ez részben igaz, de amikor már direkt mutogatja a másiknak a sebeit, hogy a másik lássa "mit tett" vele, az már csak közönséges, önsajnáltatás és érzelmi zsarolás)

Remélem segíthettem.

2010. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beleőrülnék!!Én nem rágódnék olyanokon,hogy gyenge jellem vagy érzelmi zsarolás,hanem egy élet,ami félig-meddig az enyém (ha szakítok->volt).23/L
2010. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!