Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megoldás lehet, hogy albérletb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldás lehet, hogy albérletbe költözünk a barátommal?

Figyelt kérdés
Szegeden vagyok egyetemista, kollégiumban lakom. A barátom is szegedi, ő az édesanyjával él. Én majdnem mindennap náluk alszok kint este, talán csak heti egyszer vagyok a kollégiumban. A barátom dolgozik, az édesanyja nyugdíjas. A barátom havi 40 ezer ft-ot ad haza, de az anyukája ezt kevesli, azt mondja, hogy semmire sem elég. Pedig nyáron a rezsire bőven elég, mert az olyankor 20000 Ft, télen meg kb. 35 ezer Ft. Egyre többször veszekednek. Sokszor úgyis, hogy én is ott vagyok, és szörnyen kínos az egész. A legújabb balhé azért van, mert a barátom nem eszi meg, amit az édesanyja főz. Bár én nem is csodálom, mert az anyukájának annyi a főzés, hogy vasárnap főz pörköltet krumplival, és akkor azt egy hétig kellene ennie a barátomnak. De minden héten ez az étel, más szinte sosincs. Ezenfelül ilyesmit, hogy kenyér, szalámi nem vesz az anyukája, ezt a barátom veszi magának. WC papír, zsebkendő, mosószer, szappan sincsen, ezt is a barátom veszi. Az anyukája azonban minden nap felhánytorgatja, hogy nem ad haza semmit. Szerintem amit hazaad a barátom, az bőven elég. Emellett a másik nagy probléma, hogy a lakásuk rettenetesen koszos. De olyan szinten, hogy nincs gusztusom enni sem ott. Múltkor elkezdtünk rendet rakni, meg takarítani a barátommal, és a vége egy oltári nagy veszekedés lett, mert az anyukája kikérte magának, hogy mit művelünk, az ő lakásában mi nem nyúlhatunk semmihez. A barátom azon gondolkodik, hogy albérletbe kellene mennie, mert ezt már nem bírja. Múltkor este fél tizenegykor abból indult ki a botrány, hogy az anyukája megtudta, hogy kaptam köztársasági ösztöndíjat, és ezért lehordta mindenféle szerencsételennek a barátomat, mert ő meg csak egy egyszerű autószerelő. És semmire sem fogja vinni az életben. Nem tudom mi legyen. Ha a barátom úgy dönt, hogy elmegy albérletbe, én vele megyek, mert a kollégiumban nem is érzem jól magam. EGyedül a szüleim reakciójától félek. Azt fogják mondani, hogy elcseszem az életem. Nem tudom mi legyen. Szeretnék végre a barátommal nyugalomban együtt lenni, de nem akarom a szüleimet sem magamra haragítani. Ti mit tennétek? Két és fél éve vagyunk együtt a barátommal, ő 23, én 22 éves vagyok.
2010. dec. 7. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan költözzetek albérletbe, ennyi idősen nem gond, legfeljebb nem jön össze, de lakva ismeri meg egymást két ember. Szüleid meg majd megszokják a tudatot, hogy kicsi lányuk egy fiúval él.
2010. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Háát a barátod anyja eléggé háklis nem is kicsit....nem tudom a nyugdíja mennyi, de az biztos , hogy manapság nehéz megélni, és mivel a barátodnak az anyja valamennyit lehet, hogy akkor is haza fog adni ha elköltözik.


Azzal kapcsolatban, hogy összeköltöztök, ott a legfontosabb amit szemügyre kell venni, az anyagiak! Mert te főiskolára jársz és nem keresel. Persze ha meg lehetne oldani, hogy valamennyivel beszálj az albérletbe az biztos jó lenne. Egy albérlet sehol sem olcsó + a rezsi, és enni is kell valami ami a legdrágább!


Szóval beszéljétek meg az anyagiakat, hogy meg tudnátok e élni és telne kajára is.


A te szüleidnek meg miután kiderült h nem halnátok éhen, akkor utána vesd fel nekik ezt az egészet, tuti nem fognak repdesni az örömtöl, egy normális szülő sem örül annak ha a gyermeke elköltözik, és kirepül a fészekböl...

2010. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!