Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korrekt dolog házassági szerződést írni? Ez kissé kiábrándító, ha az ember szerelmes nem?

Figyelt kérdés
Lányok , fiúk válaszát is várom! Ti írnátok ilyet illetve aláírnátok ha erre kér a párod, leendő férjed? Azért jogos dolog hogy az ember félti a vagyonát, főleg hogyha van saját ház, kocsi ami sokat ér! Ti hogy álltok ehhez???
2011. jan. 4. 13:01
1 2
 1/18 Rendesfiú/19 ***** válasza:
Biztos rosszul esne, de azok után, amit manapság látni, megérteném.
2011. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez tök nehéz dolog. Szeretlek, imádlak, örökké, és csak te, jóban-rosszban - de ha mégis elválnánk, arra az esetre írd ezt alá. Nem tudom. Nem szakítanék emiatt, de olyan fura ez.
2011. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kemény dolog, de muszáj. Sajnos az emberek változnak és kitudja mi történik ha már nem fog szeretni és kijön belőle az állat.
2011. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyébként én is aláírnám, bár én csak olyan feltétellel, hogyha soha-senki nem fogja megtudni!! Számomra nagyon kellemetlen és megalázó helyzet lenne, hogyha elterjedne az ismerőseim, családom körében hogy én aláírtam egy ilyen papírt. Mennének a rossz indulatú pletykák is. :( A mai világban én sem csodálkoznék rajta hogyha a párom ilyenre kérne. Kitudja mi lesz 10 év múlva? És én is íratnék ilyet, hogyha lenne egy kisebb - nagyobb mértékű vagyonom... Bár szerintem nagyon kiábrándító dolog. Párom még annyit fűzött hozzá, hogy a házassági szerződéssel egyidejűleg ő végrendeletet is írna hogyha bármi történne vele, akkor rám hagy mindent...
2011. jan. 4. 13:31
 5/18 anonim ***** válasza:
Soha nem írnék ilyet alá, mert ez a legnagyobb fokú bizalatlanság a másikkal szemben. Joggal merülne fel a kérdés, hogy tényleg szeret-e az illető engem! Ez számomra azt jelentené, hogy valamikor a "jövöben" szándékában állna elválni. Úgyhogy nem, nem írnám alá!
2011. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Berlin ***** válasza:
Nem írnád alá? Gondolom ha te raknál be a közösbe házat, kocsit, telket a nevére íratnád minden papír nélkül a felét. naneeee
2011. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az meg a másik dolog, hogy ha szeretitek egymást, boldogan éltek 20-30-40 éven át, lesznek gyerekeitek, van hol laknod, boldog vagy az a papír soha elő sem fog kerülni!!

Szerintem a válaszoló sem gondolt bele abba, hogy mi lenne, ha neki lenne egy 15-20 milliós háza egy 3 milliós kocsija!! Ezekről biztos ő is írna egy papírt!

2011. jan. 4. 13:49
 8/18 Fülünyúl ***** válasza:

Valóban, kissé nyers dolog, főleg ha az ember szerelmes és házasodni készül.

Viszont ha bármi történik a későbbiekben, akkor nincs az hogy fedél meg pénz nélkül maradsz. Sajnos nem ritka az ilyesmi.

2011. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Felnőttek vagyunk és tudunk racionálisan gondolkodni.Az lehet h. most szeretjük egymást és azért házasodunk,mert per pillanat úgy érezzük, h. örökre szeretni fogjuk egymást,de ettől még elmúlhat a szerelem, jöhet olyan h. elmúlik az érzés stb.és ezt nem lehet előre tudni.Attól még meg lehet bízni a másikba,de sose lehet tudni h. ha már nem szerelmes akkor milyen lenne veled.Lehet egy olyan ember aki kiakad ha válni akarsz és egyből megtartana mindent.Amúgy egy szerződés lehet úgy is irni h. mit adsz a tiédből neki vagy a gyerekeknek stb.Pl. veszel egy kocsit, elválsz,de te úgy döntesz neked nem kell a kocsi ezért inkább a gyereknek adod és az ő nevére iratod.
2011. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én aláírnám, több mint valószínű fogok is ilyet kötni. Attól még szerethetjük egymást, végrendeletet sem azért írok, mert azt várom, hogy meghaljak, vagy már holnap meg is halnék, egyszerűen jobb a biztonság, ugyanez igaz a házassági szerződésre is. Egyébként meg a házassági szerződés nem feltétlen azt köti ki, ha elválunk kisemmizlek, a tartalma a felektől függ, van amikor csak simán felsorolják benne azokat a dolgokat, amik egyébként is külön tulajdonban voltak és válás után is abban maradnának, de így nem kell bizonyítani. Most amit nem közösen szereztünk, ahhoz nincs igazán köze a másiknak.
2011. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!