Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én reagálom túl? Hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl? Hogy lehet ezt elviselni? Nektek volt hasonló problémátok?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, de még mindketten tanulunk és a szüleinknél lakunk. Még legalább egy évig tanulni fogunk. Szerintem minden nő úgy gondolja, hogy később szeretne házasodni, gyerekeket, anyagi biztonságot, stb. Én rettegek a pénztelenségtől, és inkább mindig félreteszek egy kicsit, nem nullázom ki magam soha. Talán már kicsit betegesen is félek.

A párom ezzel szemben kicsit lusta is, nem előrelátó, és a szüleinek is fizetni kell, kaja, fűtés, stb. Folyton elmondja hogy mennyire jó lenne már saját lakásban élni, meg jogosítványt szerezni (kocsi nincs), meg befejezni az egyetemet, normális ruhákat venni a szakadtak helyett (szerintem azért vannak neki nem szakadt ruhái is, meg turkálóban is lehet tisztességes nadrágot venni, nem értem miért kell egyből a zarában vagy a springfield-ben vásárolni), de én úgy látom, hogy ezért nem tesz semmit!! Illetve tesz, mert felvett 120ezer forint hitelt. Én ezen nagyon kiborultam, mint már mondtam, rettegek a pénztelenségtől, és ha később együtt szeretnénk élni, akkor az ő hitelét fogjuk fizetni évekig! Sajnos sok ismerősömön látom, hogy milyen nehezen bírják visszafizetni az ilyen hiteleiket, és nagyon félek, hogy én is így fogok járni. Biztos én is nagyon túlreagálom a dolgokat, mert amikor könyörögtem neki, hogy ne csinálja, akkor megígérte, hogy nem fogja, és én el is hittem. Persze nem kérdeztem rá miből telik erre meg arra, lehet ez is baj volt, mert most derült ki, hogy tényleg felvette. Úgy érzem, hazudott nekem azzal, hogy nem mondta el. Vagy szerintetek ez jogos? Nekem kellene változtatnom? Én képtelen vagyok lazítani ha ilyen dolgokról van szó! Úgy érzem az életem forog kockán! Ti hogy oldottátok meg ezeket a dolgokat?

21/L


2011. jan. 11. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól látod.Csak nem mindig azzal kezded el az életedet leélni, aki illik hozzád gondolkodásban.Fussatok még pár kört, aztán szakítás.
2011. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hááááát!én is úgy érezném,hogy hazudott.de te még fiatal vagy,nem kell még magad lekotnod.Lehet,hogy nem o lesz az,akihez hozzámész,még most úgy is érzed.Sokan azt mondják,hogy a pénz nem minden,de ez hulyeség.Ha van egészség,a tobbi gondot a pénz megoldja,és igenis fontos.Hány évig fogja fizetni azt a kolcsont?Ne csinálj semmit,szépen fizetgesse be,ha letelt és egyutt maradtok,meglátod mi lesz.az én férjem is nagyon szeret koltekezni,de mindig ad belole,és én azt beteszem a bankszámláraamirol nem is tud,azt hiszi elkoltottem ennivalóra,a fiunkra stb.
2011. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én is meg tudlak érteni! Hasonló problémáim vannak nekem is a párommal. Vannak ám álmok házimozirendszerre, meg mekkora plazmatv-re, meg 50ezer forintos telóra....... megy is minden diákhitelből.

Sztem ez olyan alapvető tulajdonság, hogy nem változik meg..... Főleg mert megígérte h nem veszi fel, aztán mégis..... Beszélgess vele erről, kérdezd meg hogy akar élni, hogy tervezi visszafizetni, mit akar elérni.... hogyan akarja azt elérni...

Reménykedjünk h elgondolkozik, pár napot hagyni is lehet, hadd főjjön kicsit a dolog......De ha juttok semmire, úgy értem egyetértésre, akkor nem kellene a jövőtök összekötni!!!!!!! Ez a későbbiekben is sok problémát okozna!!!!!!

2011. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Szokott munkákat vállani, de azok azért annyira nem fizetnek jól, hogy azonnal vissza tudja fizetni! Meg ugyebár a szüleinek is kell havonta fizetni azért, hogy otthon lakhasson. Ők nem finanszírozták neki a dolgokat amik szükségesek voltak a tanulásához és ilyen szempontból meg is értem hogy kellett a pénz! Azt mondta havonta félre tud tenni 1-2 ezer forintot. én csak azt nem értem miért kell ezekután még felvenni! hogy miért kell most azonnal lakásra gyűjteni és hasonló dolgokra miért nem az az első hogy visszafizesse az adósságait!

én már végképp el vagyok keseredve, mert annyira jó volt vele minden! egyszerűen nem hiszem el, hogy ez a rohadt pénz tesz tönkre mindent! nem hiszem el, hogy már párt választani is úgy kell, hogy megnézzem, hogy jó tanuló-e, hogy el tudja e végezni az egyetemet, hogy normálisak-e a szülei ilyen szempontból, stb!

2011. jan. 11. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisan gondolkozol , ami elég ritka manapság....


És én is azt mondom amit az első, nem kötelező egy ember mellett leélned az életedet, ha túl sok az aggályod , és hitetlen vagy vele szemben nem bízol benne, nem tudtok ilyeneket megbeszélni, nincs kompromisszum, és hasonlók, jobb ha azon gondolkodsz h mást keresel...

Annyi pasi van még a vilűágon akivel lehet minden szebb lenne, ha nem próbálod ki sosem tudod meg...csak 21 éves vagy hová kötnéd még le magad te jó isten...

2011. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyidős vagyok veled, s énis ilyeneken gondolkodom folyton. Mondjuk én már dolgozom,s kb a fele fizum tudom csak félretenni abból a kevéskéből :(,későbbre. Nem szertnék nélkülözni. S nekem is folyton mondják vedd meg jól fog állni,megteheted stb....de fölöslegesnek gondolom a csak úgy pénzköltést, hogy másoknak megfeleljek stb.

Viszont a barátom ha neki vmi megtetszik,vmit megkíván a szája rögtön gondolkozás nélkül megveszi.Ezek érdekes dolgok.

Neked mindenképp beszélned kéne vele erről, hogy mégis hogyan gondolta.De tényleg várd meg míg visszafizeti,lehet hogy most vett fel hitelt,rájön hogy ez nem gyerekjáték,s legközelebb körültekintőbb lesz.

2011. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg adósságai vannak, tényleg ne menj hozzá.
2011. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!