Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetne belőlle valami? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetne belőlle valami? Vagy a korkülömbség nagy akadály?

Figyelt kérdés
Nem tudtam magam rájönni,arra hogy mit tegyek,végül arra jutottam hogy némi segítségre lenne szükségem,tapasztaltabb emberektől.15.-éves leszek egy hónap múlva,és szerencsétlenségemre belezúgtam egy 23.éves fiúba,eleiben tisztázta velem,hogy nagyon vigyázzunk az érzelmekre-ne vágjunk röktön a közepébe,nagyon sokszor emlékeztetett rá hogy sok a korkülömbség és csak óvatosan.El is fogadtam,mára már 6hónapja,hogy folyik közöttünk ez a dolog,sokszor találkozgatunk,filmet nézünk,nagyon sokat beszélgetünk,együtt elmegyünk bulizni,jól érezzük magunkat,egy kicsit megtaláltuk a közös életet,már ha lehet annak nevezni.Egy hónapja,elmondta,hogy még mindég szerelmes abba a lányba akivel régebben együtt volta,láttam rajta,hogy mennyire fáj neki és boldogtalan.Ezért maradtam mellette,mert túl sok jót nyujtott nekem,ahhoz hogy elszökjek tőle.Viszont az a lány nem éppen érez így iránta,kihasználta a fiú jóságát,és csak akkor melegszik ujra bele a kapcsolatba ha jön haza,mivel Svájcban lakik,Én 2 hete jöttem ki Németországban,és akkor döbbentem rá,hogy helló nekem ő hiányzik,viszont nem tudok mit tenni,átlag azon gondolkozok ha véletlen megpróbálnánk,lehetne belőlle valami..?4 napja rám se ír,a lány megint bocsánatot kért tőlle,hogy talán újra birják próbálni ha persze hazamegy..és aztan ha visszamegy??-újra otthagyja?Ezt nem helyeslem..Dehát nem tehetek semmit.Én csak vonzódom hozzá,kedvelem mert nagyon rendes ember,aki nagyon tud szeretni és megbecsülje ami van neki.Csak most bolondítja a vak szerelem.Valójában nem tudom,hogy lenne itt valami esély,és ha igen,hogy tudnék tovább menni?Mivel ez nem épp a legideálisabb,hogy én még 15 ő meg 23.Vannak terveim,németbe is tanulni jöttem,fordító szeretnék lenni,most éretségire tanulok,aztán idekinn tervezem az egyetemet.És habár bele gondolok,hogy ehhez egy komoly kapcsolat,nem igen festene jól,mindenek ellenére csak mellette látom magam,félek,hogy csakis nem lesz belőlle semmi.Tudnék valamit tenni??? :\
2011. jan. 13. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, bocsi, csak addig hogy hány évesek vagytok! Úgysem tudsz mit tenni az érzelmeid ellen, de ez a kapcsolat tuti nem tart majd sokáig!
2011. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Off: már bocs, de ilyen helyesírással hogy akarsz fordító lenni??????!!!!!! "belőlle, külömbség, bele gondolok" SZÖRNYŰ!!!
2011. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Neharaduj de csak pár éves voltam amikor elkezdtem a magyart tanulni,és bocsánat hogy nem tökéletes,mivel nem ezzel a nyelvel születtem.mért kell mindenben a rosszat nézni,én csak odairtam,hogy vann tervek,de nem arra kértem segítséget már megbocsáss.
2011. jan. 13. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen az első kérdésem nekem is az lett volna, hogy miért foglalkozol a tanulás helyett ilyen dolgokkal... a helyesírás borzalmas. Aztán végigolvastam, és kb ez esett le nekem is. Valahogy sejtettem, hogy nem magyar születésű vagy. De a fordításon még el kéne gondolkozni, vagy sokat gyakorolni... de hát 15éves vagy és a legtöbb magyar születésű ember se tud ennél többet ;)

De tudom, hogy nem ez ügyben tettél fel kérdést, csak a további, a helysírásodat célzó/támadó post miatt írtam.


Sajnos túl sok mindent nem fogsz tudni tenni. Főleg a lökött helyzet miatt... Ő svájcban, Te németországban... nem egyszerű. Szerintem nyugodtan írd le az észreételeidet, szívfájdalmadat, aggodalmaidat. Fogalmazd meg egy szép nagy kerek levélben. Fontos, hogy ne csak egy összecsapott valami legyen, mert abból garantáltan csak némi féltékenység fog leszűrődni. Mindenképp mondd el neki, hogy te hogy látod ezt a dolgot és hogy nem szeretnéd, ha bármi csalódás, bánat érné. Nem kell leírnod az iránta érzett konkrét érzelmeidet, mert a gondoskodásból már fogja érezni. Ha azt érzi irántad, amit te iránta, akkor ezt viszonozni fogja, és eként fog rád tekinteni. Ha viszont egy nagyon jó barátnak tart, akkor ezt annak fogja betudni, örül majd a támogatásodnak és aggodalmadnak. Ha viszont beleírod (már ha ezt még tudtattad vele), hogy miként érzel iránta, akkor akár még a barátságotok is rámehet.

Szerintem ügyesen és okosan meg fogod tudni oldani... :)

A lényeg, hogy próbáld vele éreztetni a támogatásod és rávezetni őt a valóra, felnyitni a szemét! A szerelem tényleg vakká és bolonddá tesz :) De ha felébred, Te úgyis ott leszel mellette ;) Ha pedig így nézzük, minél többet csalódik másokban, annál jobban fogja tisztelni azt a sok ettől különböző pozitívumot, amit esetleg majd benned talál meg. Ne izgulj a korkülönbség miatt... ha eljön ennek az ideje, már elenyésző lesz... addig pedig hidd el, sokkal könnyebben tudsz te is a terveidre és a tanulásra koncentrálni, amíg nem vagytok együtt! :)

2011. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,megtiszteltél vele ;)

Most őtet fére is tettem,mert már túlzásba vittem a dolgokat,átlag ő járt az eszemben,hogy mi lesz,hogy lesz.De most hagyom,hogy inkább történjenek a dolgok,aminek jönnie kell az jönni is fog.Amúgy meg a levélen még nem esett meg a gondolatom,de elég jó ötletnek tűnik,és ki is fogom használni tanácsodat ;)

2011. jan. 13. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!