Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Neki kell fizetnie? (bovebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki kell fizetnie? (bovebben lennt)

Figyelt kérdés
eloszor megyek randira es nem tudom, hogy mikor hozzak a szamlat mit mondjak neki... fiuk segitenetek?
2011. febr. 10. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kell. Általában az első randit a fiú állja, mert így etikus és udvarias a felállás. Azért vigyél magaddal pénzt, és akár mondhatod neki, hogy fizeted a felét.
2011. febr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen számla?
2011. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha olyan helyre mentek ahol pincér viszi ki a dolgokat, akkor a végén, amikor már indulnátok, kell kérni a számlát. Első randin illik meghívni.
2011. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Illemből megkérdezheted, ha az a lelkedet megnyugtatja. Ha elfogadja a felajánlásodat, legalább tudod, hogy még egyszer nem érdemes randizni vele. ;)

Nem az anyagi része miatt, hanem, hogy ennyivel igazán meg kéne tisztelnie egy férfinak a nőt.

2011. febr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Jajj hagyjuk már ezt a tisztelet dolgot. A nők miért lennének felsőbbrendűbbek mint a férfiak? Ennyi erővel mondhatnám, hogy örüljön a nő, hogy a pasi elmegy vele.


Egyébként meg értelmes pasi nem visz drága helyre elsőre randira nőt. Még nem is ismeri a csajt és mondjuk megesznek mondjuk 5-10 ezer Ft-os kaját és kiderül, hogy nem is illenek össze. Csak kidobott pénz. Meg kell hívni fagyizni és majd ha kialakul a kapcsolat akkor lehet menni drágább helyre.

2011. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Illemből megkérdezheted, ha az a lelkedet megnyugtatja. Ha elfogadja a felajánlásodat, legalább tudod, hogy még egyszer nem érdemes randizni vele. ;)

Nem az anyagi része miatt, hanem, hogy ennyivel igazán meg kéne tisztelnie egy férfinak a nőt"


Papa, nem 1934-et írunk ám! Az fizet AKI ÉPPEN FIZET!

Kellett nekik az egyenjogúsdi? Akkor egyenlőek leszünk mindenben! KÖTELESSÉGBEN, TERHEK VISELÉSÉBEN legfőképpen!

El lehet felejteni az úriemberes maszlagokat! Nem vagyunk mi sem grófok sem bárók. Ami a tiszteletet illeti, na azt KI KELL ÉRDEMELNI! Alanyi jogon csak a levegő jár. Mellékesen megjegyezném hogy egy számla kifizetése nem a tisztelet jele, nem is a szereteté. Gondoskodni pedig a szülőknek kell, felnőtt ember pedig saját magáért felelős. A fizetés legfeljebb vagyondemonstráció, ha vaskos a cehh.


Ha jobban megnézed, akkor első randiról beszél. Lehetnek vagy 15 évesek. Szüleik pénzén élnek. Most miért én álljam a te lányod számláit? Csak azért mert az én gyerekemnek fütyköse van? Na álljon meg a menet!

2011. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felőlem lehettek akármilyen "modern" felfogásúak, én megmaradok konzervatív értékrendű fiatalnak. A modern felfogás jegyében nem kell minden régi, helyes dolgot elhagyni. Szerintem, ha randi, akkor a férfi fizet. Értelemszerűen, ha nem áll olyan anyagi szinten, akkor nem olyan helyre viszi az ember a nőt, ahol aztán 8-10.000-et kell otthagynia, hanem pl. fagyizni, mint azt előttem már írták. Egy értelmes nőt így sem az érdekli, mennyit költöttek rá egy randin. Ez nem az anyagiak demonstrációja, 200Ft-ja mindenkinek van. És ezzel már megtisztelte a nőt. Egy gesztus, semmi több. Én személy szerint szarul érezném magam, ha elviszek randizni egy nőt, és a végén közösen fizetünk. Nem férfias. Ennyit igazán meg lehet tenni, nem nagy áldozat. Ő megtisztelt azzal, hogy eljött velem valahova, én pedig megtisztelem azzal, hogy nem neki kerül pénzébe az, hogy egy esélyt adott nekem.


A tisztelet szerintem mindenkinek kijár. Annak a nőnek, akit randizni viszel, tehát akarsz tőle valamit, na annak mindenképpen. Az egyenjogúságba meg kár belemenni. Nem vagyunk egyenlőek, ezt el kell fogadni, nem vitakérdés. Mint ahogy egy nő nem dolgozik kőművesként, úgy egy férfi sem meg műkörmösnek. Nem vagyunk ugyanolyanok, de ne is akarjunk azok lenni. Vannak férfi-női szerepek, amik szerintem szépek, helyesek, évszázadokon keresztül működtek. Minek felrúgni?


Természetesen ez a pénz-dolog csak a randizás időszakára vonatkozik, egy kapcsolatban már egészségesebbnek tartom, ha közösen fizetnek. Fiatalon legalábbis mindenképpen. De ameddig az ember "fűzi" a nőt, ennyit igazán megtehet.


Viszont igazán érdekelne, hogy nálatok hogy néz ki egy olyan randi, ahol pénzt is költötök. Lehet, hogy nekem maradi a felfogásom, de nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy egy randi keretében az a természetes, hogy a nő is fizet. Még egyszer mondom, csak a randizás időszakáról beszélek, egy nyílt, őszinte kapcsolatban természetes, hogy megbeszélik a felek.

2011. febr. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!