Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a beletörődés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a beletörődés és az elfogadás között?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nem sok van, valamilyen szinten ugyanazt is jelentheti.


csak normális válaszokat kérek...köszönöm


2011. febr. 17. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Most így én se tudnék különbséget tenni.Lehet tévedek de pl. ha én beletörődök vmibe akkor nem feltétlenül örülök a dolognak, szóval akkor még rosszul esik.Az elfogadom meg nem zavar, a dolog.Pl. elfogadom h. ő ilyen és nem foglalkozok vele többet.Ha beletörődöm akkor elfogadom a döntést,de közben meg agyalok a dolgon és a háttérben rosszul esik h. ez van.
2011. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem sok...mert nézzük is :) Amikor azt mondjuk beletörődtünk,akkor magyarul elfogadjuk a helyzetet :) Szóval sztem egy és ugyanaz,csak más szavak :)
2011. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenáron különbséget akarunk tenni, számomra az elfogadás azt jelenti, hogy ha nem is értek meg teljesen valamit, de saját akaratomból, tudatosan úgy döntök, hogy nem akarom azt mindenáron megváltoztatni. Ennek mondjuk van egy jól meggondolt oka.


A beletörődés inkább a feladást jelenti számomra, hogy nem akarok változtatni, de nem feltétlenül azért, mert tudatosan így döntöttem, hanem mondjuk csak nincs ambícióm küzdeni.


Valami ilyesmire gondoltál?

2011. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnél a pont. Csak értelmezd azt, hogy "elfogadom a kialkudott árat" vagy "beletörődök az árba".
2011. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy különbség, méghozzá, aki a befogadó.


A beletörődés egy olyan dolog, amit nem szeretsz, nem akarsz, de nem tudsz vagy nem akarsz változtatni rajta, de továbbra sem vagy elégedett.


Az elfogadás sokkal pozitívabb: jelenthet egy kellemes csalódást is, te úgy fogadod el azt a dolgot személyt, hogy nem érint negatívan.

2011. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

elfogadás = meg tudsz vele békélni

beletörődés = gyűlölöd, de nem tudsz rajta változtatni, ezért felhagysz a próbálkozással

2011. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!