Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérdés felnőtteknek: Rádöbbens...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdés felnőtteknek: Rádöbbensz, hogy jobb egyedül?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés inkább felnőtteknek szól (30+):


Voltál már úgy, hogy évekig nagyon akartál volna társat találni, de különbözp okokból ez nem jött össze és végül évekkel később, amikor találsz valakit és látod milyen együtt lenni stb, annak ellenére, hogy jól kijöttök és tetszik is az illető, mégis valahogy elillan egy misztikus "varázsköd" a szemed elöl és a dolog realitása rádöbbent, hogy egyedül sokkal könnyebb és jobb.


Rájösz, hogy egy kapcsolat egészen egyszerűen nem hoz semmi pluszt az életedbe, és egyfajta pozitív értelemben véve "kiábrándulsz" a szerelemből és a párkapcsolatokból általánosságban?


És amit érzel, az egy hirtelen "felszabadulás" s ezekután az egyedül lét, amitől régen szabadulni akartál, valahogy barátoddá válik.


És rájössz, hogy akár már egy esetleges régi nagy "szerelmeddel" -aki után annyit ácsingóztál,- sem próbálnád újra, mégha lehetne, akkor sem - mivel tudod, hogy a szürke hétköznapok sodrában egészen egyszerűen nem tudna semmi többet az életedhez tenni.


Szüval egyszerűen mész tovább az életeddel, élvezed az apróbb örömöket, de már nem vágysz és nem sóvárogsz senki után többé.


Bárkinek ismerősek ezek az érzések?


2011. febr. 18. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek teljesen normális érzések. Egy dolgot jelentenek: nem a megfelelő emberrel vagy. Ilyenkor érdemes szakítani, vállalva az átmeneti újabb egyedüllétet (hiszen most már tudod, milyen jó, nem félsz tőle), átgondolni, mit vársz egy kapcsolattól és az mennyire reális, esetleg milyen hibákat követtél el, majd ismét keresni az igazit.

Nem szabad viszont azt gondolni, hogy az egyedüllét az igazi jó megoldás, mert szinte minden embernek szüksége van olyan társra, akivel megoszthatja a hétköznapokat (csak van, aki beismeri és van, aki nem). Jó egyedül (is), de sokkal jobb egy társsal.

2011. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én minden kapcsolatomban úgy érzem picit, hogy jobb lenne egyedül, de ha egyedül vagyok mindig akarok kapcsolatot. Számomra jobb a kapcsolat, hiába van szabadságvágyam, a társaságra jobban vágyok.
2011. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34N
2011. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok annyira felnőtt válaszoló, mint amilyeneket te vársz, de most hogy vége lett 1 hosszú kapcsolatomnak, ugyan így érzek. Úgy vagyok vele, hogy nem akarok több komoly kapcsolatot, csak élni az életem. Szabadon csinálni mindig azt, amihez kedvem van és ezt így senki sem tudja befolyásolni. Röviden ennyi :)


22/F

2011. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, valamilyen formában én is így vagyok. Egész fiatalságomban azt a nőt kerestem, aki szeret és akit viszont szerethetek. Végül megtaláltam, és az együttéléssel minden megváltozott. Szeretem, de valahogy nem tudok egy házban élni vele: idegesítőek a szokásai, hogy nem tehetek meg mindent, amit korábban egyedül, hogy korlátoz. Talán az együttélés az, ami az egészet elrontja számomra, mert nem szeretek alkalmazkodni senkihez.

A másik része, a felszabadulás érzése csak egy ideig tartana, mert társra szükségem van. Számomra egy olyan kapcsolat lenne ideális, ahol a szerelem megvan, de soha nem költözünk össze, nem keverjük össze az életünket.

2011. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen! 30N
2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak 20+ vagyok, de maximálisan egyetértek veled.
2011. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!