Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves Szülők, ezt megengednétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Szülők, ezt megengednétek?

Figyelt kérdés
17/L vagyok.Most olvastam egy kérdést,hogy 16éves lányt elengednétek-e ott aludni a barátjához.Az én szüleim sajnos nagyon szigorúak.Két hónapja együtt vagyok a barátommal.Már aludtam nála és vele,kb 4x,az ő tudtuk nélkül,de nem szexeltünk.Ha édesanyám megtudná nagyon kiakadna és mérges lenne.Igazából nagyon bánt,hogy nem mondhatom el neki,hogy szeretnék együttaludni a barátommal,és később lehet hogy lefeküdnék vele.Pedig megbízható és normális gyerek vagyok.Nem járok szórakozóhelyekre,rosszul sem tanulok.A mi családunkban soha nem volt szó arról,hogy szex,menstruáció,semmi ilyen,mert sajnos minden tabu témának számít.Szóval rosszul esik,hogy ilyen témában nem számíthatok rájuk.Küln élnek a szüleim egyébként.A nővérem 26éves,gyereke van,vele szoktam megbeszélni ezeket a dolgokat,és ő mindig segít,meg falaz nekem.Arra gondoltam,hogy bemutatom a barátom itthon,áthívom többször is,aztán ha apukám is jön valamikor hozzánk,akkor leültetem őket,és megbeszélném velük ezeket a dolgokat.Nekem fontos lenne,mert már nagyon utálom ezt a hazúdozást,csak félek hogy eltiltanának: (
2011. ápr. 27. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az már jó pont ha bemutatod a szüleidnek!
2011. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az, aki az említett kérdésnél a 3.oldalon írt. 15/L párom 18/F, le is oltottak.


Ha a szüleid szigorúak, akkor nem tudsz mit tenni, én nem értem, hogy egyes szülőknek mért jó az, ha a gyerekük fél velük őszinte lenni. A legjobb múd a megbeszélés, de csak ha meg van bennük a tisztelet feléd, hogy végig hallgatnak. Be kell látniuk, hogy már nem vagy gyerek és magad döntessz lassan a sorsodról.

Ha nekem lesznek gyerekeim, akkor én biztosan megengedném neki, mert tudnám, hogy én is voltam fiatal. És belátnbám, hogy én is követtem el hibákat, amik szerencsére nem voltak helyrehozhatatlanok. Inkább legyen majd velem őszinte, minthogy titkolóznia kelljen előttem.

2011. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Az nem jó egy szülő gyerek kapcsolatban ha a szex, menstruáció téma tabu, ott váltzásokra lenne szükség elsősorban. Az nem normális ha 17 éves lány létedre nem jársz szórakozóhelyekre, nem mondom, hogy üsd ki magad de te is ki kéne "tombold" magad. Neked is szükséged van némi intimitásra, nem vagy már 4-8 éves, és elég baj ha a szüleid ezt nem értik meg. Szerintem próbálj velük beszélni nyugodtan erről.


A barátod be kéne bizonyítsa a szüleidnek, hogy megbízható uriember és nem fog otthagyni felcsinálva.


Normális reakció a szüleidtől ha nem bíznak meg akárkiben és féltik a lányukat de kell hagyni egy bizonyos intim teret a te számodra is.


Azt tanácsolom ne hagyd mindig, hogy az övék legyen az utolsó szó, azaz "harcolj" a jogaidért.


Amennyiben jó kislány vagy és a szüleid mind viselkedésileg mind tanulmányaiddal meg vannak elégedve nincs okuk rá téged otthon tartsanak.


Ha úgy érzed nem lehet "megnyilni" a szüleid felé elmehetsz családterápiára, ahol segítenek nektek. Én most ennyit tudok segíteni, remélem hasznodra válik és mint már említettem ne hagyd magad, de ne hazudj és ha elengednek bulizni érj haza időben és várd el a barátodtól, hogy hazakísérjen.


Azt mondom míg be nem töltöd a 18 évet a szüleidnek jogukban áll korlátozni a nemi életedet, ezért még várj egy kicsit, két hónap nem elegendő idő, ahoz, hogy lefeküdj vele. Legalább egy fél évnek kell eltelnie és jól gondold meg, később megbánhatod.


Szia, remélem segítettem :D


15/f

2011. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat: )
2011. ápr. 27. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:

én hasonló helyzetben voltam, mint te. 17 éves koromban engem sem engedtek ott aludni a barátomnál, pedig mi akkor már több, mint egy éve együtt voltunk! sokszor jártam nála, de 8ra (!!!!) mindig haza kellett érnem, különben balhé volt. mi fél év után lefeküdtünk egymással, ezzel még anyáméknak nagyon nem is volt baja, legalábbis amikor mondtam, hogy szeretnék szedni gyógyszert, akkor azt mondta, jó. de ottalvással kapcsolatban nagyon nagyon szigorúak voltak... aztán nyáron megelégeltem.


egyik délután bementem hozzájuk, leültettem apámat, anyámat, és elkezdtem nekik mondani, hogy már tényleg nagy vagyok, több, mint egy éve vagyunk együtt, úgyis lefeküdtünk már, szóval semmi újdonságot nem csinálhatunk, és hagy alhassak ott. felhoztam minden ész érvemet, de anyámat nem hatottam meg. ő csak cseszegetett, szidott, hogy mekkora egy r*banc vagyok...stb, neki ez a szokása... aztán mikor már sírtam, mert anyám úgy beszélt velem, mint egy utolsó senkivel, akkor apám (aki eddig csöndben volt), megelégelte, anyámmal közölte, hogy fogja be, teljesen igazam van, és nyugodtan ottalhatok a barátomnál, amikor szeretnék. ezután anyám egy hétig nem szólt hozzám, de utána szerintem ő is belátta, és eljutott a tudatáig a dolog...


most 19 vagyok, még mindig együtt vagyunk a barátommal, és igazából amikor 18 lettem, és egyetemre kerültem, szüleim is nagyon megváltoztak, sokkal engedékenyebbek lettek, hétköznap is elengednek bulizni, pedig ez tőlük anno esélytelen volt.


én is azt javaslom, ültesd le mindkettőjüket. barátod természetesen mutasd be nekik, ha szimpatikusnak találják, akkor talán enyhülnek. csak azért meséltem el a történetem, hátha tanulsz belőle te is.

2011. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

ma 19:57

baszus te olyan értelmes vagy , de komolyan , én belédestem :$$

2011. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 19 vagyok , barátom 24, a mai napig nem alhatunk együtt, 1 éve vagyunk együtt!...apa makacs, anya már rég megengedte volna..
2011. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyű helyzet, de a szülőket is meg lehet érteni annyiból, hogy féltik a gyereküket, hiszen a mai fiatalok nagyon hülyék és felelőtlenek tudnak lenni, lást a napi 20 "lehetek terhes" kérdést. Viszont az sem jó, ha a szexet és az ehhez kapcsoló dolgokat tabuként kezelik. Már nem a 19. században vagyunk, lehetne felvilágosultabban is hozzá állni a dolgokhoz. Gondolom ezek a szülők is olyanok, akik potenciális ellenséget látnak a lányuk barátjában legyen az akármennyire kedves és rendes. Minden féle képpen valami kompromisszumra van szükség, mert ez így nem állapot. Minél jobban tiltanak valamit a gyereknek, az annál jobban ellent fog mondani nekik és megtalálja a módját, hogy elérje a célját, így pedig alap vetően megromlik a kapcsolat a szülő és a gyerek között, mert nem tudnak megbízni egymásban.
2011. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Az én tesómat 16 évesen elengedte a barátjához aludni anyukám.Ő is rájött, hogy délután is letudnak feküdni ha akarnak akkor már mindegy ha aludni is elengedi.Ezért mai napig jó viszony van köztük és mindent megbeszélnek egymással.15/F
2011. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!