Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csak laza kapcsolatig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak laza kapcsolatig jutok? Hogyan szabaduljak meg attól a tulajdonságomtól, hogy kihasználom a partnereimet?

Figyelt kérdés

Rendszeresen van 1-1 lány az életemben (persze, jobbára nem egyszerre), akivel összejárok, elmegyek ide-oda, beszélgetek, flörtölgetek. De aztán nem tudok tovább lépni. Szerelmes nem lesz, és ész érveket is könnyen találok, hogy miért ne próbálkozzak mégis. Az aktuális partner többnyire folytatná vagy szorosabbá fűzné a kapcsolatot, de én nem vagyok rá képes. Valahogy tudat alatt "élvezem", hogy visszautasítom, miközben ő közeledne.

Igen ám, de aztán amikor az aktuális partner is lelép, mással ismerkedik, féltékeny leszek. Mintha az lenne a tudat alatti célom, hogy engem szeressen a másik, de én ne adjak annyit vissza. Ezt nagyon rossz felismerni, mert utálatos tulajdonság, de én is sokat szenvedek tőle. Nem direkt csinálom. Nem akarok kihasználni másokat, mégis azt teszem.

Mit tudtok tanácsolni, hogyan lehet ettől megszabadulni? Szeretnék képes lenni arra, hogy tovább menjek egy kapcsolattal, vagy ha nem akarok tovább menni, akkor pedig el tudjam engedni.

24f


2011. máj. 5. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
hmm, lehet te vagy az exem??
2011. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem hinném :)
2011. máj. 5. 23:14
 3/15 anonim ***** válasza:
miért? simán, illik rád a leírás
2011. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném, mert addig rendszerint el sem jutok, hogy legyen miből exszé válnom. Egy kapcsolatom volt csak eddig, az 2 évig tartott.

Még mindig stimmel? :)

2011. máj. 5. 23:26
 5/15 anonim ***** válasza:
nem, pedig úgy kiosztottalak volna:D
2011. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:) Akkor légyszi írj inkább valami biztatót, ha már ilyen érintett vagy a kérdésben a másik oldalról!
2011. máj. 5. 23:29
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem meg kellen akkor próbálnod vkivel mégis szorosabbra fűzni a dolgot, és megnézni miért nem megy vagy miért nem akarod h menjen, hátha kiderül.

amúgy volt vmilyen csalódásod, ami miatt nehezen nyitsz?

2011. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem volt igazából nagy csalódásom. A szülői mintám azonban kimondottan rossz, valószínűleg ez a probléma gyökere. De ha így is van, nem lett jobb nekem attól, hogy ezt tudom.
2011. máj. 5. 23:41
 9/15 anonim ***** válasza:
akkor meg próbáld meg vkivel komolyabban
2011. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én csodálkozom,hogy a 2 éves kapcsolatod ezt nem változtatta meg. Előttem is rossz szülői példa volt,de most úgy érzem megtanultam szeretni.(2és fél éve van párom)

Szerintem ha vársz, biztos,hogy fog jönni olyan lány,akit eszed ágában sem lesz visszautasítani. Lehet eddig azért tetted,mert érezted,hogy nem működne a kapcsolat hosszabb távon. Vagy lehet félsz,hogy nem működhet (szülői példa ugye...) Ha ez a 2. akkor viszont tényleg meg kellene próbálnod valakivel,akivel úgy érzed működne.

2011. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!