Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Válságban a kapcsolatom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban a kapcsolatom. Hogyan menthetném meg?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal,2 éve mindkét szülője meghalt,ő örökölte a házat,és tavaly nyáron hozzá költöztem. Mielőtt összeköltöztünk voltam már én is mélyponton a kapcsolatunkat illetően,de aztán rájöttem,hogy mennyire szeretem,és hogy nagyon fontos nekem. Most sajnos ő jutott el odáig,hogy nem tudja mi legyen. Egyszer úgy gondolja,hogy szabad akar lenni,nem akar kötöttségeket,sem senkinek megfelelni,és azt is mondta,hogy rájött ő még fiatal,és élni akar(ezt a dumát mindig is gyűlöltem,ócska kifogás),máskor pedig azt érzi,hogy kellek még neki. Jó oké,tényleg nagyon fiatalon jöttünk össze,ő akkor még csak 21 éves volt,de mióta baj ez? Nincs ez korhoz kötve.

Mostanság a kapcsolatunk is ilyen,vannak napok,amikor nagyon jó,jókat beszélgetünk,szexelünk,poénkodunk,jól elvagyunk,de aztán jönnek a rossz napok,a veszekedés(szinte mindig miatta),nincs szex,szinte egymáshoz sem szólunk. És ez így váltakozik 5-6 naponként. A legutóbbi ilyen veszekedésnél megint előjött az "élni akarok" szöveg,és azt mondta,hogy azt sem tudja eldönteni egyáltalán szeret e még. Nagyon rosszul esett,de pár nap múlva mikor ismét jöttek a jobb napok rákérdeztem,hogy tényleg nem szeret már,amire az volt a válasz,hogy "ezt azért nem mondanám,csak én sem tudom,hogy mit akarok,lehet,hogy szünetet kéne tartani". De most akkor megint szedjem össze mindenemet,és cuccoljak pár hétre haza,annak mi értelme?

Én nagyon szeretem őt,és nem akarom elveszíteni,de nagyon nehéz kétségek közt élni,teljesen felőröl! :(

Mi lesz ebből szerintetek?


25/N


2011. máj. 6. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia


Én ezt tenném a te helyzetedben.

Úgy látom ő tényleg nem tudja mit akar, viszont tele van feszültséggel (ez nyilvánvaló) - szeretne mindent, téged is, és felszabadultan élni is (azért igényli, mert így megszabadulhatna minden nyomástól, erőre kapna - úgy érzi), talán a veled való törődés felelőssége is ilyenkor rátesz egy lapáttal.

A lényeg, hogy Nem érzi jól magát, de ha meg emiatt elveszítene, akkor pláne rossz lenne neki. De ez csak egyre rosszabb lesz így.


A megoldás szerintem mindenképp az lenne, hogy adj teret neki. Add meg neki a szünetet, de ezúttal ne rohanj vissza az első alkalommal, mikor hiányzol neki, mert úgy megint nem változik semmi. Hagyd, hogy maradjon egy időre nélküled, hogy át tudja élni rendesen a hiányosságod.

Biztosan keresni fog, de nincs felkészülve rá. Azt kéne elérni, hogy amikor újra találkoztok, ne legyenek ezek a kétségei, addigra már biztos legyen abban, mit akar, és teljesen véglegesnek érezze a döntését is.


Új lappal kezdeni lehet, de nem könnyű. Ha mindkettőtökben lesz elég empátiás készség ahhoz, hogy a továbbiakban a dolgokat probléma nélkül megtudjátok beszélni (mindkét félről), akkor folytatódhat gond nélkül a kapcsolat.

2011. máj. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarásnak nyögés a vége...
2011. máj. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

szia!

szerintem nem kéne tovább folytatnotok,mert ez már régóta

csak időhúzás neki is,neked is.vagy szeret,vagy nem és ha erre nem tud egyértelmű választ adni,az már rég rossz.persze,hogy nehezen engeditek el egymást,mert 3 év hosszú idő,de nem csak a megszokás beszél belőletek?

szerintem mindketten jobban járnátok,ha szakítanátok és ha később is szeret téged,úgyis meg fog keresni.

sok sikert,szurkolok neked!

2011. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző mély pontjai miatt jutott el odáig, hogy már semmiben sem biztos, tarts ki mellette. Beszéljétek meg, azt amin veszekedtek, kössetek kompromisszumot.

Persze, mindent megelőzően, csak ülj le vele, egy 'jó' napon és kérdezd meg, szeret-e még, szerelmes-e beléd, el tud-e titeket képzelni a jövőben. Ha nem, akkor vége. Hagyjátok egymást...

2011. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is,ha ennyire döntésképtelen,tehát már megfordulnak olyan dolgok a fejében,hogy külön kellene mennetek,akkor nem érdemes együtt maradnotok.Mi lesz,ha pár év múlva megint rájön ez az érzés,és már házasok vagytok és netán gyermek is van már?!Akkor hogy adnál neki teret...?23N
2011. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!