Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Társfüggő vagyok vagy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társfüggő vagyok vagy mi a baj velem? Túl sokat várok el?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találom a helyemet. Van egy barátom 5 hónapja, de elég ingatag lábakon áll a kapcsolatunk. Látom, hogy már kötődik hozzám, érez is már irántam, de nem merek szerelmes lenni, vissza kell fojtani az érzelmeimet, mert még mindig a volt bnőjét emlegeti (másfél éve szakítottak). Még mindig ott tartunk, hogy az elérhetetlent kell játszanom (nem nagyon keresem, várok, hogy ő keressen inkább, nem hívom fel mikor iszonyatosan hiányzik, stb.).

Mikor itthon vagyok pár napot, akkor egyszerűen szenvedek, alig vannak barátaim, de már nem is jut szinte időm rájuk, mert a többi időmben 12 órában dolgozom. A családom nem az igazi, nem szeretek itthon lenni, szinte menekülök itthonról, nem támogatnak, fojton bántanak engem (nem csinálok itthon semmit, minek járok főiskolára stb.). Haragszok vmilyen szinten a szüleimre, mert őket hibáztatom, amiért ilyen visszahúzúdó vagyok, félek az emberektől és depis hajlamú vagyok. A barátomnál olyan jó lenni, nyugodtság van. De én várok el túl sokat, hogy ha pár napig nem beszélünk, akkor már szenvedek? Olyan jó vele lenni, de több törődésre vágyom és arra, hogy igazán szeressenek.

A másik, hogy olyan céltalannal érzem az életemet, dolgozok, gürizek, de az anyagi javak annyira nem érdekelnek, nem tesznek boldoggá, akkor mi hajtson? Miért dolgozzak, miért csináljam amit csinálok?


2011. máj. 10. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a szituban vagyok, mint ahogy leírtad.. Azzal a különbséggel, hogy a párom elhagyott. Amikor együtt voltunk, szinte mindig ott akartam vele lenni, vagyis inkább náluk, mert ott sokkal jobban éreztem magam, mint otthon. Nagyon rossz volt, amikor szakított velem. Hónapokig nem találtam a helyem. Szerintem túlságosan is mókuskerékbe kerültél, nincs kihívás, ezért érzed úgy, hogy levert vagy. Gondolkodj el azon, mit is szeretnél elérni az életben. És ne terheld a párodat fölöslegesen a gondjaiddal, mert megunja, ahogy az én exem is tette.
2011. máj. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy hiányzik. Lehet, hogy azért nem keres három napig mert elfoglalt/ ő sem akarja, hogy úgy tűnjön rajtad lóg/de sajnos az is lehet hogy nem hiányolja annyira a társaságodat... nem tudom... sok lehetőség van... nem ismerem... ilyen körülményekkel a depis hajlam sem csoda... lehet hogy túlságosan a barátodra támaszkodsz, nála keresed a menedéket, a megnyugvást. de rendbe tehetnéd magad körül a dolgokat amennyire tudod. az oké, hogy szereted és vele akarsz lenni, de talán túlságosan tőle fügsz. és egyébként sokkal könnyebb ha találsz valami célt, ami hajt előre. én se voltam valami jó hangulatban... depressziós voltam. de most találtam egy célt, amiért mindent megteszek, bíztat hogy minél jobb legyek, és annyira szeretném, hogy az akadályokon is könnyebb túl lépni. egy példakép is segíthet.. nekem egy ember ( a példaképem) miatt lettek céljaim... keress valamit ami inspirál.. mert a barátoddal lehet hogy lesz valami, magadra maradsz, és kell majd valami amiből erőt meríthetsz... :) ez csak az én véleményem. ne vedd minden szavam tuti igaznak... scak gondolkodj el rajta... főleg azon hogy keress célt... az a rész biztos. :D
2012. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!