Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pasim nagyon durván játékfüg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pasim nagyon durván játékfüggő, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van (volt...) egy csodálatos,humoros, irtó helyes barátom, egyetlen hibával: teljesen bele van buzulva a world of warcraft nevezetű mmorpg-be vagy mibe, és másról se lehet vele beszélni. Hétvégeken néha 18 órát játszik naponta... már azelőtt is ennyit játszott mielőtt megismertem, de ennek ellenére bele tudtam szeretni, mert fogalmam se volt hogy csak ezt csinálja szabadidejében... tehetetlen vagyok, komolyan teljesen kétségbe vagyok esve. Nem eszik, nem iszik, nem alszik, csak hazaér és rögtön játszik mint egy robot. Amikor hívom, hogy találkozzunk, általában leráz (tudom, hogy otthon ül és játszik, beszéltem a mamájával ő is unja nagyon:D), de ha nem, akkor is csak blablabla warcraft blablabla warcraft blablabla ma ezt csináltam a warcraftban blabla... próbált bevezetni engem is a nyavajás játékába, de nekem már azelőtt rég elegem volt belőle, mielőtt megmutatta volna... csak pár hete járunk, de NAGYON-NAGYON SZERETEM, szóval azt írjátok, hogyan segítsek rajta, ne azt, hogy dobjam, mert az nem menne... iszonyúan szeretem, de ha nem szeretném akkor se hagyhatnám magára ilyen állapotban...:( Nem merem választás elé állítani, hogy vagy én vagy a játék, mert őszintén félek a válaszától... a szexuális életünk se valami nagy, mondjuk nekem pont elég szóval ez nem baj... Szombat este elsírtam magam előtte, miközben játszott, mire átölelt és azt mondta nagyon szeret... aztán visszaült a géphez és nyomta tovább a hülyeségét... féltékeny vagyok egy játékra, eh néha én is meglepődöm mik vannak... mi lenne a megoldás?
2008. febr. 18. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
szia!nekem volt ilyen haverom őt elküldték egy iylen elvonóra..mondjuk ő már a sulit is kihagyta miatta...vagy ha ezt nem látjátok jó megoldásnak beszéld meg aszüleivel vagy akár a haverjaival h ha a fiú velük van és elkezdene a wowról dumálni,állítsák le vagy szóljanak rá.mindenesetre talán a lgjobb az lenne ha sikerülne belátnia h függő..az első lépcsőfok h kigyógyuljon..remélem segítettem
2008. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Az én pasim is hasonló szindrómában szenvedett.... Teljesen átérzem amit érzel, ráadásul mi együtt éltünk (3 és fél évig) és mindent nekem kellett csinálni otthon mert neki "fontosabb dolga volt".

Szerintem ha nem változik a helyzet, te magad fogod fogod megunni a dolgot és továbbállni, akármennyire szereted most, mert ez nem normális helyzet, ezt te is látod. Azt írod, hogy csak pár hete jártok, szóval nem akarlak elkeseríteni, de senki, egy lány sem bírná ezt sokáig. Ugyanis hol vagy te ebben a kapcsolatban?? Mondd meg neki mindazt amit ide leírtál és igenis válasszon, jusson ideje rád is, ez gondolom alapvető egy kapcsolatban. Vondd be tényleg a szüleit is, talán együtt többre mentek. Nem tudom hány éves a barátod? Az én pasim 26 éves volt... (szóval ő azért játszott, mert biztonságos volt, nem akart azon gondolkodni, hogy mi van a sulival, kellene dolgozni, itt ez a nő mellette stb...A játékban volt cél, valamiért küzdeni, volt benne sikerélmény.) Gondolkodj el rajta hogy milyen hiányt pótol ez a játék neki, mert hidd el ő nem fölösleges vagy komolytalan játéknak veszi amikor játszik, életre halálra megy! Kizárja a külvilágot. De mivel csak pár hete jártok, ez nem lesz egyszerű, szerintem nem ismeritek egymást eléggé. Sok türelemre van szükséged és szeretetre hogy segíteni tudj, és ez csak az eleje a kapcsolatnak, ahol ismerkedni kellene, sokat beszélgetni, megnyílni, együtt programokat csinálni, ha ez most a warcraft, mi lesz később? Tényleg segítségre van szüksége, például más értelmet találnia a mindennapokban. Valami célt. Talán ha az anyukájával együtt szövetkeznétek, hogy valami más programra "kényszerül", valamit kellene csinálnia, kirándulni hétvégén, vagy nem tudom. Nem azt tanácsolom, hogy "dobjad", hanem azt mondom, ha nem változik a helyzet, te magad fogod úgy gondolni hogy ácsi.


Bocsi hogy ilyen hosszú lett és összefüggéstelen:) Remélem segítettem.

2008. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Vegyes érzésekkel olvasom, hogy van más is, aki ebben szenved. :( Maximálisan meg tudlak érteni.

Az én pasim is totál játékfüggő. Mikor hazamegyek 5 percet szán rám, de már ül is le a géphez játszani, legtöbbször hajnali 3.-ig. Ha meg nem játszik, mert egyszer ő is elfárad, akkor alszik. Kvázi hiába van otthon, olyan, mintha otthon se lenne.

Egyszer volt egy olyan beszólása, hogy a játék közben legalább nem gondol a munkahelyi és egyéb gondokra, és csak az nyugtatja meg igazán. A kapcsolatunkban egyébként szinte minden oké, karácsonykor kérte meg a kezem, másfél éve vagyunk együtt.

Mióta játszik, a szexuális életünk is meglehetősen ritka. Január óta egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltunk együtt. :( Sokszor vagyok szomorú.

Ilyenkor próbálom a pozitív oldalát nézni:

- Nem csajozik, és mindig tudom, hogy hol van

- Addig, amíg ő játszik, én tudok bármi mást csinálni (kitakarítok, tévézek, gyöngyöt fűzök, festek, én is játszok).

- Amikor pedig már végképp unom, hogy állítólag van egy társam, állítólag nem a játék kéne hogy legyen az első, akkor addig nyavajgok neki, amíg ki nem kapcsolja.

De vannak még egyéb taktikáim, pl ha majd nagyon idegesít már hogy nem foglalkozik velem, akkor egyszerűen ki fogom kapcsoltatni a netet, meg pl mivel sokszor hajnalokig játszik ezért nem hagy aludni, ilyenkor azzal szoktam fenyegetőzni, ha még egyszer felkelt, ki fogom húzni a falból a dugót, és nem érdekel hogy elszáll az a hülye játék.

Az a baj, hogy ennek ellenére is sokszor nagyon magányos vagyok, ő ezt tudja, de nem tesz semmit ellene. Már többször mondtam neki, hogy ha így folytatja, akkor el fog veszíteni, de semmi változás.

A volt férjemtől pont ezért váltam el, mert play station függő volt, és 99%-ban a gép előtt ült, csinálhattam akármit.

Felmerült bennem a kérdés, hogy miért nem mellettem, a közös programjaink nyugtatják meg csak igazán? Akárkit meg lehet kérdezni, senkisem mondta még rám sosem, hogy unalmas vagyok.

De akkor is bennem van a tüske: az a játék fontosabb mint én?? És folyton szólnom kell, ha nem tetszik, magától miért nem veszi észre?????

Kérdeztem már tőle, hogy tulajdonképpen minek vagyunk együtt, olyan jól elvan ezzel a játékkal, nem is kellek neki én. A válasz: mert szeret. Ennyi.

De ha valaki szereti a másikat, akkor ne csak szavakkal mutassa ki, szerintem.

Egyre többször lyukadok ki oda, hogy többet érdemlek, egy olyan pasit, aki mellettem van ha szükségem van rá.:(

2008. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jah, az enyém is ezt a szeretlek-dumát löketi állandóan

Pár hete járunk, igen, de már egy éve ismerem, és első látásra beleszerettem

Köszönöm a válaszokat, mind segített a maga módján.

2008. febr. 19. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Márpedig állítsd ultimátum elé. Mi értleme van így együttlennetek? Mert szeret? Kérdezd meg tőle, hogy ezt hogyan mutatja ki feléd, ha feszt a gép előtt ül? Változtasson vagy hagyd el!
2008. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Menekülj. Amíg a szülei nem rángatják ki ebből, a kapcsolatotoknak amúgy sincs nagy jövője.
2008. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Az ultimátum nem segít, csak az elvonókúra (orvossal).

De inkább búcsúzz el. Jobban jársz.

2008. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Én hasonló helyzetben vagyok. A párommal két és fél éve vagyunk együtt, és egyszerűen nem tudom leszoktatni róla. Vannak pillanatok, amikor azt mondja, hogy nem akar már vele játszani, de utána megint azon kapom, hogy hazudott, és megint azzal a hülye szarral játszik. Én sem tudom otthagyni, de már nem tudom ezt sem elviselni, főleg, hogy a családi hátterem is kezd összeomlani.:(
2008. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
53%

Pl. mutatsd meg neki ezt a naon tanulságos videót:

http://www.youtube.com/watch?v=YQ-3gr80M-s

2008. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az ember legkésőbb egy 18 éves korára kinövi ezt a hülyeséget. Mondjuk személy szerint 5-6. osztályos korom óta nem játszok semmivel. Unalmas, értelmetlen időtöltés... Fele osztálytársam ilyen zakkant volt, gyakorlatilag semmiről nem tudtál beszélgetni velük...
2015. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!